jak uzyskaæ akt w³asno¶.dzia³ki,na której stoi stra¿nica OSP

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
Meg
Posty: 28
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 22 gru 2003, 09:53
Status: Offline

jak uzyskaæ akt w³asno¶.dzia³ki,na której stoi stra¿nica OSP

Post autor: Meg »

Budynek OSP tzw. remiza zosta³a wybudowana w 1968 roku na dzia³ce, która podarowa³a na ten cel jedna z mieszkanek miejscowo¶ci. Nie spisano wówczas ¿adnej umowy z tym zwi±zanej. Remiza stoi sobie na owej dzia³ce ju¿ sporo lat. OSP reguluje wszystkie op³aty zwi±zane z podatkiem od nieruchomo¶ci od budynku i od dzia³ki. W obecnej chwili OSP zamierza wykonaæ remont remizy (budynku) i stara siê o dofinansowanie z ró¿nych funduszy. Problem jest w tym, ¿e do wniosku nale¿y do³±czyæ akt w³asno¶ci dzia³ki, na której stoi budynek, a OSP go nie posiada. Jak mamy siê zabraæ do tego, w jakiej kolejno¶ci i gdzie siê udac, ¿eby otrzymaæ akt w³asno¶ci.
Pomó¿cie.

Astro7
Posty: 5
Rejestracja: czw 20 sty 2005, 14:05
Lokalizacja: Czêstochowa
Status: Offline

Post autor: Astro7 »

Witam.
Ja tak¿e chcê zrobiæ remont na 50 lecie i ze wzglêdu ¿e mam akt w³asno¶ci rzadna instytucja nie chce daæ dotacji na remont remizy ewentualnie na sprêt bojowy , a UG odsunie ciê ca³kowicie od wszelkich datków ( mnie napisali ¿e nie maj± podstaw prawnych aby daæ nawet Grosz). Remizy które s± na komunalce dostaj± dofinansowania od UG do¶æ poka¼ne.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat