Zmiana KRS, Oddział Gminny KRS

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
taZymir
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 29 lis 2021, 08:20
OSP (gm., woj.): Oddział Gminny Kodeń
Status: Offline

Zmiana KRS, Oddział Gminny KRS

Post autor: taZymir »

Witam,
Próbuję znaleźć na różnych forach i stronach informacji o zmianie KRS, jednak nie mogę dojść do ładu i składu.
Otóż w tym roku przejąłem stanowisko sekretarza gminnego oddziału i chcę "posprzątać" po starym sekretarzu i mam kilka pytań, otóż:
1. Czy Oddział Gminny musi być zarejestrowany do KRS (widziałem że niektóre Zarządu mają KRS), jeśli tak gdzie mogę znaleźć jakieś szczegółowe informację.
2. W mojej Gminie jest kilka jednostek które mają w KRS stary zarząd jeszcze z 2001 roku (część z członków zarządu już nie żyje), więc chciałem pozmieniać osoby z uwagi na nową ustawę która ma wejść od 1 stycznia i moje zapytanie jest jakie drugi mam wysłać, lub gdzie mogę znaleźć jakąś rzetelną informację co należy zrobić krok po kroku.


PS. Mam również pytanie nie związane z powyższym tematem, gdzie mają być archiwizowane dokumenty OSP i ZOSP RP ZOG, Gmina czy oddzielne miejsce i pod jaki jednolity wykaz akt to podlega?

krzynos132
Posty: 6
Rejestracja: wt 23 lis 2021, 20:03
Status: Offline

Re: Zmiana KRS, Oddział Gminny KRS

Post autor: krzynos132 »

Zarząd Oddziału Gminnego jest jednostką terenową Związku OSP RP. Zarząd Główny, wojewódzkie, powiatowe i gminne działają na podstawie tego samego statutu. Jest on do pobrania na tej stronie.
Aktualizacja danych w KRS jest obowiązkiem każdego zarządu OSP. Możesz więc tylko odpowiednio zmotywować zarządy lub im wprost pomóc. Ale nie możesz tego za nich zrobić bo nie masz takich uprawnień.
Co do dokumentów to już jutro bo nie mam ich przy sobie. Pozdrawiam.

krzynos132
Posty: 6
Rejestracja: wt 23 lis 2021, 20:03
Status: Offline

Re: Zmiana KRS, Oddział Gminny KRS

Post autor: krzynos132 »

Przepraszam przegapiłem. Zarząd Oddziału Gminnego nie przesyła zmian do KRS. Informuje tylko władze nadrzędne za pomocą systemu OSP też z tej strony.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat