Kara dla członka zarządu OSP

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
mega
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 04 paź 2008, 16:24
Status: Offline

Kara dla członka zarządu OSP

Post autor: mega »

Witam serdecznie.Mam takie pytania.Kto i jakie kary może nałożyć na członka Zarządu OSP.Czy i do kogo o nałożenie takich kar może wnioskować Komisja Rewizyjna.Czy można wykluczyć członka Zarządu z szeregów OSP i kto może tego dokonać.Jaka kara byłaby adekwatna za niewykonanie uchwały Zarządu OSP.Proszę o konkretne porady.Pozdrawiam.

maxikasek
Posty: 48
Rejestracja: pt 13 lip 2007, 00:21
Status: Offline

Re: Kara dla członka zarządu OSP

Post autor: maxikasek »

Przeczytaj statut swojej jednostki. Tam wszystko pewnie jest napisane. :wink:

kapsel128
Posty: 10
Rejestracja: śr 03 gru 2008, 21:07
Status: Offline

Re: Kara dla członka zarządu OSP

Post autor: kapsel128 »

A ja mam takie pytanko. Otóż prezes z mojej jednostki OSP od czasów walnego zgromadzenia na ktorym zostal wybrany nie pokazuje sie w remizie i wogole sie nie udziela czy mozna go wykluczyc wczesniej niz sie konczy jego kadenja :?: I w jaki sposób :?: Z góry dzieks za odpowiedzi :P

el komendante
Posty: 38
Rejestracja: wt 14 mar 2006, 23:37
Lokalizacja: OSP
Status: Offline

Re: Kara dla członka zarządu OSP

Post autor: el komendante »

kapsel128 pisze:A ja mam takie pytanko. Otóż prezes z mojej jednostki OSP od czasów walnego zgromadzenia na ktorym zostal wybrany nie pokazuje sie w remizie i wogole sie nie udziela czy mozna go wykluczyc wczesniej niz sie konczy jego kadenja :?: I w jaki sposób :?: Z góry dzieks za odpowiedzi :P
Prezes OSP generalnie pełni funkcje reprezentacyjne , ale nie zwalnia go to z czynnego działania na rzecz OSP. Można go odwołać zwołując Nadzwyczajne Walne zebranie. Przeczytaj pkt. na ten temat w Statucie , tam są szczegółowo określone warunki jak zwołać takie zebranie i jaką ono ma moc prawną. Pzdr
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat