Spór o nieruchomośc i budynek remizy

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
mario500
Posty: 4
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 03 gru 2008, 19:14
Status: Offline

Spór o nieruchomośc i budynek remizy

Post autor: mario500 »

Witam.
Mam do druhów takie pytanie,moja jednostka złożyła wniosek o zasiedzenie do sądu.Jednak gmina neguje nasze działania i niezgadza się na to.Do tego odebrano nam cześc budynku na działalnośc Ośrodka Kultury twierdząc że to jest gminne mienie i gmina będzie nim zarządzac na własnych zasadach.Jednocześnie chciałbym dodac,iż jednostka jest w KSRG i takie działania negatywnie wpływają na nasz wizerunek.Wójt twierdzi że ma prawo do wystąpienia do sądu o odebranie naszej jednostce sprzętu w przypadku niekorzystnego wyroku sądowego.Niewiem co to ma na celu,ale w ten sposób zniechęca się ludzi do społecznej pracy.Jeśli ktoś może doradzic jak postąpic w takiej sytuacji z góry dziekuję za opinię.

Pozdrawiam.

KRZYSZTOF
Posty: 4
Rejestracja: pn 26 maja 2008, 12:13
Status: Offline

Re: Spór o nieruchomośc i budynek remizy

Post autor: KRZYSZTOF »

Wydaje mi się, żę zasiedzenie zależ od tego ile czasu użytkujecie budynek. Najlepiej to zatrudnijcie sobie prawnika i on Wam wyjaśni jak to jest. Ja mam podobną sytuację i okazuje się, że to nie są proste sprawy a na przychylność ludzi raczej nie ma co liczyć. Życzę powodzenie, bo będzie Wam potrzebne:)
Krzysiek

Topic author
mario500
Posty: 4
Rejestracja: śr 03 gru 2008, 19:14
Status: Offline

Re: Spór o nieruchomośc i budynek remizy

Post autor: mario500 »

Rozumiem,że to zależy ile czasu użytkujemy.Zatrudniliśmy prawnika który to prowadzi,ale jak narazie nic z tego niewychodzi,bo nawet sąd niepotrafi tego rozstrzygnąc.Sprawa toczy się już dosyc długo,ale końca niewidac.Sędzia który to prowadzi powiedział,że to jest sprawa precedensowa w skali kraju,bo niebyło do tej pory spraw pomiędzy samorządem gminnym a strażą pożarną.Dzięki za wsparcie.Pozdrawiam.

drużynowy
Posty: 750
Rejestracja: sob 20 lis 2021, 14:50
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna w Pcimie
Status: Offline

Re: Spór o nieruchomośc i budynek remizy

Post autor: drużynowy »

Mam nadzieję, że udało się to wszystko fajnie zakończyć i czasami faktycznie bardzo dobrym rozwiązaniem jest sprzedać daną nieruchomość. Polecam na pewno skontaktowanie się z firmą https://skupmieszkan.org/ gdyż oni skupują nieruchomości za gotówkę. Jak dla mnie tego typu rozwiązania są bardzo ważne i jestem zdania, że na pewno fajnie jest z nich korzystać.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat