Odległość hydrantu od budynku chronionego

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
Marcin.G
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 17 lut 2023, 14:39
Status: Offline

Odległość hydrantu od budynku chronionego

Post autor: Marcin.G »

Witam,

Jako to mój pierwszy post mam nadzieje, że nie zrobiłem żadnego błędu. Szukałem takiego tematu ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi.

Analizując Dz.U.2009.124.1030 - Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych.

https://arslege.pl/hydranty-zewnetrzne/k348/a29874/
3) najbliższego hydrantu od chronionego obiektu budowlanego - do 75 m;
4) innych niż wymienione w pkt 3 hydrantów wymaganych do ochrony obiektu budowlanego - do 150 m;
Sąsiadujący punkt 3 nie wymienia żadnych hydrantów.

Jest za to nadrzędny pkt który definiuje rodzaj hydrantu:

W obiekcie budowlanym produkcyjnym i magazynowym, w którym wymagana ilość wody do celów przeciwpożarowych do zewnętrznego gaszenia pożaru przekracza 30 dm3/s, w zakładach rafineryjnych i petrochemicznych oraz na magistralnym przewodzie wodociągowym przeciwpożarowym należy instalować hydranty nadziemne o średnicy nominalnej DN 100.
odległość budynku chronionego od hydrantu powinna być do 150 m.

Mój projektant twierdzi jednak, że odległość hydrantu od tego budynku powinna wynosić 75m.
Jeżeli ma racje to do jakich obiektów odnosi się punkt 4 z ustawy:
4) innych niż wymienione w pkt 3 hydrantów wymaganych do ochrony obiektu budowlanego - do 150 m;
Czy ktoś mógłby podać informacje, które pomogły by rozwiać wątpliwości jaka powinna być odległość?

pozdrawiam Marcin

palto22
Posty: 479
Rejestracja: czw 18 lis 2021, 12:46
OSP (gm., woj.): Osina, zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: Odległość hydrantu od budynku chronionego

Post autor: palto22 »

Bardzo ważne informacje

__
botoks łódź
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat