Głosowoanie tajne

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
lucek998
Posty: 26
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 24 lut 2009, 20:57
Status: Offline

Głosowoanie tajne

Post autor: lucek998 »

Koledzy druhowie
Mam pytanie czy mógłby mi ktoś opisać jak ma wyglądać głosowanie tajne które wybiera zarząd osp i jakie są różnice w porównaniu z głosowaniem jawnym, bo w statucie to nie pisze a nie mogę tego nigdzie znaleźć, ewentualnie proszę o jakiś link
Pozdrawiam

el komendante
Posty: 38
Rejestracja: wt 14 mar 2006, 23:37
Lokalizacja: OSP
Status: Offline

Re: Głosowoanie tajne

Post autor: el komendante »

Witam. Jeśli wybraliście taką formę głosowania to należy ( w wersji chronologicznej) :
- przegłosować ( jawnie) taką formę głosowania;
- można wybrać komisję wyborczą (jawnie), lub poprzestać na prowadzacych zebranie ,ewentualnie zatrudnić do tego Komisję Rewizyjną ( choć jeśli chcecie głosować niejawnie to podejrzewam że coś jest nie tak i polecam pierwszą możliwość);
- powołana komisja przygotowuje karty do głosowania ( oczywiście ilość kartek taka sama jak ilość głosujących :mrgreen: może być zwykła kartka ale należy pamiętac o opieczętowaniu takich kart np. pieczęcią Prezesa, Naczelnika lub najlepiej przedstawiciela wyższych władz)
- potem wiadomo, każdy głosuje na kogo uważa;
- po oddaniu wszystkich kart wybrana komisja dokonuje liczenia głosów.

Tak powinno wyglądać głosowanie tajne. Na czym polega różnica pomiędzy głosowaniem jawnym a tajnym? Ano na tym , że w głosowaniu tajnym "wyborcy" nie ulegają ogólnej presji kolegów, znajomych, sąsiadów i głosują tak jak sami uważają , a nie tak "jak wszyscy" . Osobiście uważam że w "trudnych" sprawach takie głosowanie jest lepszą formą głosowania, po którym nie ma później dziwnych animozji i niesnask i niedomówień.

POZDRAWIAM.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat