Informacje o dotacji PILNE!!!

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
aspirancik
Posty: 67
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 26 cze 2008, 07:51
Status: Offline

Informacje o dotacji PILNE!!!

Post autor: aspirancik »

Witam,
Mam małe pytanie - otóż ubiegamy się o dotację ze strony miasta na zakup materiałów budowlanych potrzebnych do remontu remizy. Wysokość dotacji wyjdzie mniej więcej ok. 90 tys. zł. Czy te pieniądze możemy tak po prostu wydać na te materiały, czy musi być zorganizowany przetarg na dostawę tych materiałów? Od razu dodaję, iż będziemy mieli raptem 3 tygodnie na wydanie tej dotacji od momentu otrzymania pieniędzy. Budynek jest własnością OSP.
Prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź.
Awatar użytkownika

QRT
Posty: 53
Rejestracja: czw 14 sty 2010, 18:54
OSP (gm., woj.): Biadki GM kROTOSZYN WOJ WIELKOPOLSKIE
Status: Offline

Re: Informacje o dotacji PILNE!!!

Post autor: QRT »

A ja mam do Ciebie pytanie z innej strony w jaki sposób dostaniecie dotacje z UM jesli wy jestescie własnością obiektu a nie UM. Bo u nas jest z tym problem skarbniczka w UM nie chce nam dac pieniędzy bo remiza jest nasza własnoscia. Z gory dzikuje z odpowiedz i pozdrawiam.
"Chociażbym chodził ciemną doliną,
zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną."
Psalm23
Awatar użytkownika

strażaksam
Posty: 8
Rejestracja: pn 26 sty 2009, 11:39
OSP (gm., woj.): OSP Kostrza, gm.Strzegom, woj. dolnosląskie
Lokalizacja: Kostrza
Kontakt:
Status: Offline

Re: Informacje o dotacji PILNE!!!

Post autor: strażaksam »

Witam!
To wszystko zależy od tego jakie warunki postawi wam UM, dotacja zawsze możecie podzielić na kilka mniejszych zakupów tak by nie przekroczyć progu ustawy o zamówieniach publicznych który wynosi jak się nie mylę 14 tyś. Eur (może ktoś wie więcej to podpowie), chyba że UM ma jakiś regulamin wewnętrzny który określa tę kwotę na mniejszą. Najlepiej porozmawiać ze Skarbnikiem ! Gratuluje takiej kwoty, nam dali 6028 zł, a budynek naszej remizy należy do UM.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat