Strona 1 z 1

Remiza na własność oddać? czy nie oddać?

: czw 14 sty 2010, 19:08
autor: QRT

Kod: Zaznacz cały

Witam mam takie pytanie nasza remiza jest formalnie nasza własnościa po prostu nie dzierzawimy budynku od nikogo a zwłaszcza od Urzedu Miasta. I tu pojawia sie problem w gminie pani skarbnik nie może nam dać zadnego dofinansowania na remonty, ocieplenie, ogrzewanie i inne sprawy bo podobno nie ma takiej mozliwosci. Padła propozycja ze strony gminy zebyśmy oddali budynek gminie a wtedy oni beda finansowac nasze potrzeby. Burmistrz który jest naszym zwierzchnikiem w powiecie rozkłada rece tez nie wie co robic. Nie za bardzo nam sie podoba oddawac budynek w rece UM bo to jednak jest nasza własnosc i my dysponujemy tym budynkiem i terenami przyległymi jak chcemy. dzierzawimy telekomunikacji pomieszczenie gdzie znajduje sie skrzynka z przekaznikowa, na naszym dachu jest antena internetu radiowego za która tez pobieramy opłate. Nad remiza jest sala- jedyna we wsi na ktorej mozna zrobic wesele itp. Pomozcie co mamy zrobic chcemy założyc centralne ogrzewanie ocieplic budynek a w przyszłości dobudowac jeszcze jeden garaż a bez pieniedzy z UM to jest (prawie) niemozliwe. Z góry dziekuju za odpowiedz i pozdrawiam Re: Remiza na własność oddać? czy nie oddać?

: czw 14 sty 2010, 21:11
autor: ospkonie
u nas zrobiliśmy 5 lat temu tak jak opisałeś
gmina nie dawała kasy na remonty i dogadaliśmy się i przekazaliśmy remizę gminie a w rzeczywistości jest nasza własnoscia
i dzieki tej zmianie wlascicieli
zrobiliśmy kapitalny remont Remizy za prawie 200 :))

Re: Remiza na własność oddać? czy nie oddać?

: pn 18 sty 2010, 19:56
autor: Jarozakr
nie oddawajcie to jest wasza własność, ale zawsze możecie im wydzierżawić na czas określony, my tak uczyniliśmy wydzierżawiając teren na 20 lat gminie, oczywiście część budynku lub terenu według potrzeb.

Re: Remiza na własność oddać? czy nie oddać?

: wt 19 sty 2010, 10:15
autor: józek
Utrzymanie remizy i pomieszczeń służących OSP należy do UG lub UM, natomiast inne pomieszczenia jakie tu wymieniłeś jak np. sala na wesela jest waszą własnością i jeżeli Was stać to musicie sami to utrzymać, bo nikt w tym przypadku UG czy UM nie wyłoży pieniędzy na coś co nie jest jego własnością. Myśmy dwa lata temu przekazali budynek wraz z działką na mienie komunalne UG i bez problemu otrzymujemy pieniążki na bieżące utrzymanie a nawet remonty, a z budynku jak (świetlica, sala) korzystaliśmy tak bez problemu korzystamy tylko nie ponosimy kosztów utrzymania (remonty, energia elektryczna, gaz itp.). Jeżeli budynek i działka na której budynek stoi jest waszą własnością a nie stać Was na utrzymanie to nie liczcie,że ktoś da Wam pieniądze na coś co nie jest jego własnością, no chyba, że macie "operatywnego" wójta czy burmistrza, że w ramach remontu remizy (garażu) wymieni Wam np. okna.
Pozdrawiam!!!

Re: Remiza na własność oddać? czy nie oddać?

: czw 21 sty 2010, 22:38
autor: QRT
Jarozakr pisze:nie oddawajcie to jest wasza własność, ale zawsze możecie im wydzierżawić na czas określony, my tak uczyniliśmy wydzierżawiając teren na 20 lat gminie, oczywiście część budynku lub terenu według potrzeb.
ok ale jak to zrobic zyby wszystko było formalnie dobrze i zeby sie nie okazało ze bedziemy płacic jeszcze jakis podatek za dzierzawe.

Re: Remiza na własność oddać? czy nie oddać?

: czw 21 sty 2010, 22:39
autor: QRT
Czekam na wiecej opinii prosze opiszcie co mozemy zrobic. Pozdrawiam

Re: Remiza na własność oddać? czy nie oddać?

: pt 22 sty 2010, 09:41
autor: strażaksam
Witaj!
Nasza remiza jest własnością UM, z tego tytułu nie ponosimy kosztów prądu, nie płacimy podatków, a i o pieniądze na remonty jest łatwiej. Mamy dużą remizę więc od czasu do czasu wynajmujemy salę, ażeby uniknąć oddawania pieniędzy z najmu do UM , zapisujemy dochód jako darowiznę na cele statutowe. U as sytuacja jest bardziej skomplikowana bo macie umowy najmu długoterminowe.