Rejestracja nowego statutu w KRS

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
krzysztof siwek
Posty: 120
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 11 paź 2004, 18:38
Status: Offline

Rejestracja nowego statutu w KRS

Post autor: krzysztof siwek »

Mam pytanie, czy ktoś już trenował zmianę statutu. Chodzi mi o to, którego formularza KRS należy użyć, jekie dołączyć załączniki i w jakiej ilości. Rozumiem, że nowy statut na pewno, nie wiem co jeszcze np. protokół zebrania, uchwała o nowym statucie itp. OSP jest zarejestrowana w KRS, ma NIP i regon. Przeprowadzilismy tę procedurę w 2001 roku ale nie wiem jak robi się zmianę.

Straszak
Posty: 110
Rejestracja: wt 23 mar 2004, 16:50
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Status: Offline

Post autor: Straszak »

Witam druha.

1. druk KRS - Z20, dokładnie wypełnić część C4. Zmiana Statutu, druk podpisują wszyscy członkowie Zarządu.
2. Statut,
3. protokół walnego Zebrania o dokonanej zmianie (zmianach w Statucie,
4. uchwała Walnego Zebrania o dokonanych zmianach w Statucie.

Załączniki po jednym, chyba ze chcesz kopie dla siebie, to w sadzie podstemplują.

Ja przeprowadzałem korektę przy rejestracji w 2001r i tak jak napisałem musiałem bardzo dokładnie wypełnić cześć C4,łącznie z przecinkami, jeżeli masz bardzo dużo zmian, to nie wiem, najlepiej zadzwoń do sądu i się zapytaj.

Zmiany w KRS dla stowarzyszeń są nieodpłatne.

Pozdrawiam.

Topic author
krzysztof siwek
Posty: 120
Rejestracja: pn 11 paź 2004, 18:38
Status: Offline

Post autor: krzysztof siwek »

Dzięki za pomoc. Cały statut mamy nowy. Wymienianie zmian nic nie da. Gdzieś spotkałem komentarz, że należy wtedy w C4 wpisać że zmieniony jest cały statut i go załączyć, ale nie wiem gdzie to było.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat