Cit-8

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
Majkis
Posty: 10
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 12 lut 2010, 13:10
Status: Offline

Cit-8

Post autor: Majkis »

Zbliża się czas składania deklaracji podatkowej CIT-8, jako, że będę wypełniał deklarację po raz pierwszy mam sporo pytań i wątpliwości związanych z całą operacją.
Dla niektórych zapewne starych wyjadaczy podatkowych odpowiedzi na moje pytania mogą wydać się łatwe, nie mniej jednak bardzo proszę o fachową pomoc i w miarę możliwości jasne odpowiedzi na poniższe pytania.
Co należy rozumieć przez pojęcie przychód?? - czy do przychodu osiągniętego w roku rozliczeniowym 2009 należy dodać środki pieniężne, które pozostały na koniec poprzedniego 2008 roku???
Koszty uzyskania przychodu to wszelkie wydatki poniesione w danym roku rozliczeniowym??? czy do kosztów można zaliczyć środki wydane na zakup sprzętu gaśniczego??? czy darowizna przekazna na leczenie druha to też koszt???
Co należy dołączyć do deklaracji podatkowej???
pozdrawiam

Straszak
Posty: 110
Rejestracja: wt 23 mar 2004, 16:50
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: Cit-8

Post autor: Straszak »

Dlaczego otwierasz ten sam temat w dwóch różnych wątkach i "zaśmiecasz" forum?

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: Cit-8

Post autor: dawid_a »

Majkis pisze:....czy do przychodu osiągniętego w roku rozliczeniowym 2009 należy dodać środki pieniężne, które pozostały na koniec poprzedniego 2008 roku?
też tego jestem ciekaw bo właśnie zostało parę groszy z zeszłego roku a wypełniam CIT8 za 2009rok.

Straszak
Posty: 110
Rejestracja: wt 23 mar 2004, 16:50
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: Cit-8

Post autor: Straszak »

Nic nie dodajesz.
Rozliczasz się tylko z dochodów uzyskanych w 2009r.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat