Ekwiwalent

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

pumex
Posty: 6
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 30 wrz 2009, 07:35
Status: Offline

Re: Ekwiwalent

Post autor: pumex »

Dariusz P. Kała pisze:Zapraszam do lektury mojej książeczki : Ekwiwalent pieniężny dla członków OSP

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 141&type=1

a życie stanie się prostsze :D

Ponad 400 egzemplarzy trafiło do rąk strażaków i pracowników samorządowych.
A tak z ciekawości, za ile to "życie staje się prostsze" ???

Strazakosp998osp
Posty: 82
Rejestracja: czw 19 sie 2010, 19:28
Status: Offline

Re: Ekwiwalent

Post autor: Strazakosp998osp »

To dziwne u nas wnioski są z gminy i na wniosku jaki wpiszesz nr.konta na taki przeleją nawet mówią że im lepiej bo cała kwotaidzie 1 przelewem a nie 10zł dl kowlskiego a 15 dla jakiegos innego tylko wylicza księgowa np że np wszyscy zarobili 2000zł i taki wysyła przelew póżniej dzowni do prezesa że jest lista kto ile zarobił i że przelew poszedł

artwow
Posty: 44
Rejestracja: pt 25 lis 2011, 19:04
OSP (gm., woj.): Cała Polska, śląskie
Status: Offline

Re: Ekwiwalent

Post autor: artwow »

Jeśli jestes w stanie pomóc jakoś Dariusz P. to z miła chęcia kupie ksiązki..
"StrazakOSP998...." tak by było najlepiej równiez u nas, niestety z słów Wójta, urzędników, komendanta w naszej gminie wedlug prawa nie jest to mozliwe... Nie wiem co bym musiał zrobić, jak udokumentować żeby to przeszło
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Ekwiwalent

Post autor: kwas »

artwow pisze:Witam
A większość członków jest za tym aby ekwiwalent był przeznaczany na sprzęt.
A co z tymi którzy nie są za? Co z nimi planujesz począć?

artwow
Posty: 44
Rejestracja: pt 25 lis 2011, 19:04
OSP (gm., woj.): Cała Polska, śląskie
Status: Offline

Re: Ekwiwalent

Post autor: artwow »

Napisałem większość ponieważ nie rozmawialem jeszcze z wszystkimi osobami mogacymi uczestniczyc w działanaich ratownicz - gaśniczych. Mamy uprawnionych 27 osób. Jeśli byłaby możliwość jakies wypłaty ekwiwalentu bezpośrednio na konto straży, wtedy myślałem o wykonaniu jakiegoś oświadczenia " ze członek ten a ten przekazuje ekwiwalent za udzial w dzialaniach rat-gas na konto strazy, po czym ze zgromadzonym na koniec roku łacznym ekwialencie, straż zakupuje sprzet, umundurowanie". Ta propozycje wprowadzilbym przy 100% podpisanych oświadczeniach "Albo wszyscy, albo nikt"

arekwian
Posty: 3
Rejestracja: pn 21 wrz 2015, 14:35
Status: Offline

Re: Ekwiwalent

Post autor: arekwian »

Wielkie dzięki za wszystkie porady!!! Mam u Was dług wdzięczności:)

lidzi66
Posty: 1
Rejestracja: pn 12 paź 2015, 10:28
OSP (gm., woj.): kujawsko-pomorskie
Status: Offline

Re: Ekwiwalent

Post autor: lidzi66 »

Witam, mam pewien problem. Strażacy dobrowolnie oddali swój ekwiwalent za akcje na rzecz straży (zbieramy na sprzęt). Moje pytanie jest takie: czy straż musi odprowadzić podatek od darowizny?? :?: :?: :?:

Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam :wink: :wink:

darek524
Posty: 14
Rejestracja: śr 19 lut 2014, 23:53
Status: Offline

Re: Ekwiwalent

Post autor: darek524 »

Witam.
Chciał bym zapytać jak u was wygląda wypisanie czasu akcji ratowniczej na wniosku o ekwiwalent, tzw. : od jakiego momentu liczycie czas w akcji.
Pytam gdyż jedna z pracownic naszego UG stwierdziła że ekwiwalent się należy za czas w akcji czyli jej zdaniem od dojazdu na miejsce, a nie od wyjazdu ze strażnicy.
Powiedzcie jak to u was wygląda bo może jestem w błędzie myśląc że akcja rozpoczyna się wyjazdem ze strażnicy.
Z góry dziękuję za pomoc.

tokek3344
Posty: 63
Rejestracja: ndz 05 lut 2012, 19:03
OSP (gm., woj.): Brzeziny gm. Stężyca woj. Lubelskie
Status: Offline

Re: Ekwiwalent

Post autor: tokek3344 »

U nas spisujemy godziny na stanowisku, jeśli nas dysponuje stanowisko to od momentu zgłoszenia do powrotu do strażnicy. a jeśli jedziemy sami to od momentu dojazdu do zdarzenia.
Awatar użytkownika

misiu8514
Posty: 138
Rejestracja: ndz 28 cze 2009, 16:43
Status: Offline

Re: Ekwiwalent

Post autor: misiu8514 »

darek524 pisze:Witam.
Chciał bym zapytać jak u was wygląda wypisanie czasu akcji ratowniczej na wniosku o ekwiwalent, tzw. : od jakiego momentu liczycie czas w akcji.
Pytam gdyż jedna z pracownic naszego UG stwierdziła że ekwiwalent się należy za czas w akcji czyli jej zdaniem od dojazdu na miejsce, a nie od wyjazdu ze strażnicy.
Powiedzcie jak to u was wygląda bo może jestem w błędzie myśląc że akcja rozpoczyna się wyjazdem ze strażnicy.
Z góry dziękuję za pomoc.

Jak ma taki problem to weź z KM/KP na stanowisku kierowania potwierdzenie udzialu(koniecznie z pieczątką z psp) i masz sprawę załatwioną bo tam będą godziny potwierdzone od czasu wyjazdu do czasu powrotu i raczej pani skończy dyskusję.

jgk
Posty: 65
Rejestracja: wt 08 gru 2015, 20:17
Status: Offline

Re: Ekwiwalent

Post autor: jgk »

Witam
U mas papiery odnośnie ekwiwalentu wypełnia się na podstawie wyciągów zdarzeń z PSP i z tego co zaobserwowałem czas liczony jest od momentu zgłoszenia wyjazdu auta do momentu zgłoszenia powrotu.
Zapytaj miłą panią cz jak wybiera się do fryzjera to czas jaki na to poświęciła będzie liczyć od momentu wyjścia z domu cz momentu dotarcia i usadowienia się w fotelu fryzjerki. :D

darek524
Posty: 14
Rejestracja: śr 19 lut 2014, 23:53
Status: Offline

Re: Ekwiwalent

Post autor: darek524 »

Czyli nie byłem w błędzie. Teraz będę musiał przetłumaczyć to pani z UG.
Wielkie dzięki za pomoc!

tokek3344
Posty: 63
Rejestracja: ndz 05 lut 2012, 19:03
OSP (gm., woj.): Brzeziny gm. Stężyca woj. Lubelskie
Status: Offline

Re: Ekwiwalent

Post autor: tokek3344 »

Zapomniałem u nas każde zdarzenie które mamy przedstawione do ekwiwalentu zatwierdza/sprawdza ktoś z komendy. Wątpię żeby ta Pani to podważyła, a jak nie to wyślij ją do chłopaków w komendzie i jej wytłumaczą co jak bo chyba troszkę miesza. Jak to nie pomoże to przynoś jej zatwierdzone dokumenty do wypłaty i wtedy nie ma już wyboru.

darek524
Posty: 14
Rejestracja: śr 19 lut 2014, 23:53
Status: Offline

Re: Ekwiwalent

Post autor: darek524 »

No właśnie teraz dostaliśmy nowe wnioski o wypłatę ekwiwalentu na których jest potrzebne potwierdzenie z KP PSP, a i jak by tego było mało to taki wniosek jest tylko na jeden wyjazd i to naczelnik będzie musiał raz na pół roku jechać do komendanta z PSP o podpis na każdym wniosku.
Do tej pory było tak że raz na pół roku wystawialiśmy wniosek z wyszczególnieniem akcji i osób które w nich brały udział z dokładnym czasem akcji, a pani z urzędu jeździła do KP aby sprawdzić wiarygodność, i jeszcze odcinała z każdej akcji (różnie w zależności od odległości) czas na dojazd i powrót z akcji tłumacząc że dojazd i powrót nie liczy się do ekwiwalentu.
Proszę nie myślcie że tak walczymy bo wyjeżdżamy dla kasy, nie nasi druhowie cały ekwiwalent przekazują na jednostkę i za te pieniądze się dozbrajamy!

strazaksam998
Posty: 67
Rejestracja: pt 03 sty 2014, 21:27
OSP (gm., woj.): woj. Lubelskieee
Status: Offline

Re: Ekwiwalent

Post autor: strazaksam998 »

A od kiedy czas dojazdu i przyjazdu to nie akcja? już ich całkiem pogrzało.. Moim zdaniem akcja trwa od zgłoszenia wyjazdu aż do powrotu do remizy
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat