zapotrzenie

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
fajerman-1
Posty: 193
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

zapotrzenie

Post autor: fajerman-1 »

Dh jak to jest w rzeczywistości u Was -
- w jaki sposób gmina zabezpiecza napoje chłodzące/ u Nas burmistrz odpisała ze w przypadku gdy tem. przekracza 25 C
wtedy Nam sie nalezy
- temat szczepień ochronnych / określono ze zakres badan członków OSP nie określa tego typu zadań? /
- odzież US Nomex mamy prac we własnym zakresie / gdyz gmina zapewnia nam środki czystości proszek mydło /
- pozyskanie przekazanie sprzętu komputerowo papierniczego nie leży w gestii gminy / załatwiłem kpl komputer prosiliśmy o pomoc co do materiałów papierniczych drukarkę itp./
Słowem ręce opadają zbliża sie okres letni a jak widzę będę musiał nadal załatwiać za symboliczna połówkę np napoje chłodzące czy dokonywać zakupów papieru za własna kasę.
Nawet kronikę prowadziliśmy zakupując materiały ze składkowych pieniążków lecz zaprzestaliśmy dzieci przedszkolne goszcząc w strażnicy przyjmujemy słodyczami za Nasza kasę itp.
Sami kupujemy STRAZAKA internet opłacamy sami kablówkę także wiec proszę mi wybaczyć pytanie
Jak to przedstawia sie dh w Waszych jednostkach boje się brać np. do akcji usuwania gniazda szerszenie strażaka który nie posiada badania uczuleniowe.

Naczelnik
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: zapotrzenie

Post autor: kamil237 »

Cóż u nas jeżeli chodzi o napoje to w jednostce mamy kolegę który prowadzi 2 sklepy i jeżeli na którymś z samochodów kończy się zapas to wystarczy telefon i na drugi dzień zapas jest uzupełniony. Tego tematu chyba nawet nikt w gminie nie ruszał u nas bo nie ma sensu... Po co się dodatkowo denerwować :)
No niestety nie, obecnie obowiązujące rozporządzenie w sprawie okresowych badań członka OSP nie obejmuje tego typu kwestii a szkoda... Temat uczuleń też nie został poruszony ale faktycznie nie każdy musi wiedzieć czy przypadkiem nie jest uczulony, na szczęście do tego tupu zdarzeń przynajmniej u nas jeździmy tylko w wyjątkowych (czytaj zagrażających życiu ludzi) sytuacjach. W innych przypadkach sprawą musi zająć się wyspecjalizowana firma.
Co do ubrań bojowych to obecnie również każdy w swoim zakresie, kiedyś mieliśmy inne rozwiązanie ale to też nie miało nic wspólnego z UG. Wam przynajmniej gmina zapewnia środki czystości... :)
Co do sprzętu komputerowego, drukarki, skanera, papieru do drukarki, tuszu itd. W remizie nie ma na razie bo dopiero w tym roku będzie budowana część biurowa... Ale komputer, drukarka, skaner są potrzebne i to bardzo często i ja udostępniam swój sprzęt i ja w większości ponoszę koszty związane z jego użytkowaniem.
Co do fantów dla dzieci ze szkoły, przedszkola, dla MDP, koszty związane ze szkoleniami MPD, nagrody za konkursy, itp. cóż gdyby nie sponsorzy... :)
Strażaka również prenumerujemy z swoje pieniądze...
Czyli jak widać u mnie jest podobnie.
Z UG obecnie trudno jest wyrwać jakąś kasę, zwłaszcza, że obecnie budujemy nową remizę, sąsiednia jednostka otrzymała dofinansowanie na nowy samochód i gmina płacze, że nie ma kasy bo jest kryzys... I jak znam życie to wykręt pt. "kryzys" potrwa jeszcze ładnych parę lat dopóki nie znajdzie się lepszy.
Ale jakoś trzeba sobie radzić.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat