Zawody OSP

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
Gnyk
Posty: 30
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 16 mar 2010, 21:18
Status: Offline

Zawody OSP

Post autor: Gnyk »

Witam, czy w zawodach OSP wg. regulaminu z 2006(bodajże) po złączeniu linii ssawnej, rota druga przeskoczyła linię główną? W regulaminie nie jest tak dokładnie to opisane, jedni mówią że można, inni że nie, ile jest za to pkt. karnych i jaka podstawa?

orzeszek
Posty: 39
Rejestracja: pt 23 sty 2009, 08:49
Status: Offline

Re: Zawody OSP

Post autor: orzeszek »

Zapraszam kolegę do obejrzenia tego filmiku, a są to zawody krajowe, nie powinno być wątpliwości http://www.youtube.com/watch?v=psMh9pg0DpA

PiotrG
Posty: 185
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 14:20
Lokalizacja: pomorskie
Status: Offline

Re: Zawody OSP

Post autor: PiotrG »

Witam
Skoro regulamin tego nie określa to nie jest to błędem i nie ma za to punktów karnych.
O ile pamiętam to w starym regulaminie był to błąd i dlatego pojawiają się takie wątpliwości.
Pozdrawiam

walmar3
Posty: 2
Rejestracja: ndz 06 cze 2010, 22:27
OSP (gm., woj.): Lubiechów, gm. Małomice
Status: Offline

ku przestrodze

Post autor: walmar3 »

witam kolegów druhów :shock:
czy u kogoś na zawodach sędziowała ekipa z polkowic woj. dolnośląskie
składanie jakichkolwiek protestów wiąże się z doliczaniem kolejnych punktów, czy spotkaliście się z kreśleniem arkusza ocen przez komisję sędziowską u mnie miało to miejsce najpierw miałem 10 pkt karnych po rozmowie na płycie boisk, ale na punkcie sędziowskim w sekretariacie na arkuszu było już 20 pkt bo pani sędzi coś się przypomniało i sędzia główny parafował skreślenie, takim torem to do ogłoszenia wyników moglibyśmy mieć 50 pkt bo jeszcze komuś coś się przypomniało i jeszcze jedno jak w waszych jednostkach wygląda nałożenie kluczy na łączniki czy wystarczy tylko musnąć nasady czy nałożyć klucz i dokręcić wszyscy wiemy ze węże na zawody dokręcane są praktycznie rękoma może zarząd nakręci film instruktażowy i pokaże o co w tym chodzi bo każdy sędzia interpretuje to na swój sposób. Na ostatnich zawodach gdzie sędziowała ta sama ekipa robiliśmy tak samo i było dobrze. A może zespól sędziowski przed rozpoczęciem konkurencji zaprezentowałby praktycznie przebieg konkurencji przecież oni wiedzą najlepiej i wszyscy mieli by jasność. moim zdaniem wzorowy pokaz byłby najlepszy.
Ty7lko pewnie te ładne ubranka by im przeszkadzały. Ciekawe ile im płacą za takie sędziowanie, a może oni też robią to za grochówkę i małe piwo :?:
A może ktoś wie jak wygląda zdobycie uprawnień do sędziowania w takich zawodach chciałbym pojechać kiedyś i po sędziować w "zaprzyjaźnionym powiecie"
Awatar użytkownika

marcinas7majster
Posty: 79
Rejestracja: wt 19 sty 2010, 15:00
OSP (gm., woj.): OSP BANIE - woj.Zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: Zawody OSP

Post autor: marcinas7majster »

Witam. Pozwólcie, że odgrzebię trochę ten temat.

Na ostatnich zawodach powiatowych spotkała naszą drużynę bardzo nieprzyjemna sytuacja. Pozwólcie, że opiszę sytuację.

Na odprawie przed zawodami sędziowie poinformowali nas, że w momencie łączenia węży ssawnych, czy to ze smokiem, czy motopompą, czy dwa ze sobą możemy nie łączyć ich kluczami. Dokładnie ujmując możemy dokręcić ręcznie ale później nałożyć tylko klucz na łącznik i wykonać tzw. "markowanie" z widocznym ruchem ręki w dół. Można kluczem nie dokręcać ale klucz ma wylądować na łączniku.

Podczas treningów postanowiliśmy zmienić starą technikę z odrzucaniem kluczy i "markowaniem" na dla nas i większości jednostek nową, gdzie łączenie odbywa się od razu kluczami. Czyli na łączniku najpierw lądują klucze, a następnie następuje łączenie. Technikę tą podpatrzyliśmy na filmikach z internetu. Wiadomo ciężko było się jej nauczyć ale po wielu treningach udało się. (Link do tej techniki: http://www.youtube.com/watch?v=6WDD71L3 ... re=related ). I podczas zawodów chłopaki zastosowali właśnie ten sposób łączenia. Niestety sędzia podniósł czerwoną kartkę. W uzasadnieniu usłyszałem, że węże były łączone bez kluczy i nie było nawet "markowania". Nie widziałem dokładnie jak chłopaki łączyli ale jeśli nauczyli się w ten sposób, to napewno tak zrobili. Mówili, że wszystko poszło dobrze i bez problemów. Powiedziałem sędziemu, że klucze były i że pewnie nie dostrzegł, bo tak szybko zrobili, czy coś. Powiedział, że wie co widział. Złożyłem protest pisemny, następnie rozmawiałem z sędzią głównym dosyć długo ale nie dał się przekonać. Powiedział nawet, że taka technika jest niewykonalna. Cały czas padały słowa "chociaż markowanie" ale ono było moim zdaniem niepotrzebne, bo łączenie od razu było kluczami. U nas w powiecie nikt nie składa ssawnych tą techniką i każdy składa ręcznie, później podnosi wcześniej rzucone na trawę klucze i markuje. Ten sposób jest od wielu, wielu lat i widocznie sędzia czekał na coś takiego. My poszliśmy krok do przodu i zostaliśmy za to ukarani. Nie zrobiliśmy nic, co by było niezgodne z regulaminem. Sędzia powiedział, że jeśli stwierdzili błąd, to tak musiało być i zdania nie zmienią.

Dodam, że gdyby nie te 5 punktów karnych, to po raz drugi z rzędu zajęlibyśmy pierwsze miejsce. Byliśmy najlepsi zarówno w sztafecie, jak i w bojówce. Mam więc pytanie w jaki sposób u Was w powiatach walczycie o swoje? I czy były przypadki, że udało wam się przekonać sędziów do zmiany decyzji i cofnięcia punktów karnych? Jakie sposoby? W tym przypadku wyraźnie było widać, że duma sędziów nie pozwoliła im się przyznać do błędu. Sprawa jest dla nas bardzo przykra. Jedyne co było optymistycznego w tych zawodach, to że mimo 5 punktów karnych ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce, dzięki dobrym startom.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zawody OSP

Post autor: damian_osp »

Czytaj regulamin:
fragment "Przodownik z pomocnikiem łączą węże ssawne z wykorzystaniem kluczy w sposób opisany wcześniej. Nałożenie kluczy na łączniki przed łączeniem węży ssawnych nie jest błędem"

Może sędzia przeczepił się czegoś innego :?
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat