Jakie będzie walne zebranie?

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
Drakulin
Posty: 21
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 19 lis 2009, 00:44
Status: Offline

Jakie będzie walne zebranie?

Post autor: Drakulin »

Witam,

Mam zapytanie. Mianowicie 2 lata temu wypadliśmy z kadencyjności wszystkich jednostek w Gminie. Ówczesny nasz prezes musiał zrezygnować został wybrany nowy zarząd i stąd moje pytanie czy musimy teraz przeprowadzić nowe wybory czy czekamy kiedy skończy się kadencja naszego zarządu i dopiero wtedy? A tak na marginesie to wszystkiego dobrego w nowym roku. :)
Awatar użytkownika

Jarek
Posty: 308
Rejestracja: wt 28 gru 2010, 12:44
OSP (gm., woj.): Dolice (Gmina Dolice, woj. Zachodniopomorskie)
Status: Offline

Re: Jakie będzie walne zebranie?

Post autor: Jarek »

Odpowiedź powinieneś znaleźć w statucie Twojej jednostki.
U mnie np jest tak że jeśli członek zarządu rezygnuje lub odwołuje go nadzwyczajne zebranie to to nadzwyczajne zebranie wybiera nowego członka/ków zarządu do czasu zwyczajnego zebrania sprawozdawczo wyborczego.

Wiec jeśli nie macie inaczej zapisane w statucie to będziecie mieli podobnie.
Powodzenia na wyborach na wiosnę:)

Bonk
Posty: 145
Rejestracja: śr 11 lis 2009, 16:30
OSP (gm., woj.): Łódź - Sikawa (woj. łódzkie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jakie będzie walne zebranie?

Post autor: Bonk »

Jeżeli zebranie sprawozdawcze, na którym wybraliście walnym zgromadzeniem nowego prezesa zostało przekształcone w zebranie sprawozdawczo-wyborcze, macie kadencję 4-letnią od tego zebrania. Jeśli Prezes ówczesny zrezygnował z Zarządu, a nowy został dokoptowany do zarządu lub po prostu zmienił funkcję, to walne sprawozdawczo - wyborcze przypada Wam na rok 2011.
Obrazek

Ochotnicza Straż Pożarna Łódź - Sikawa
https://www.facebook.com/Ochotnicza-Str ... 705960626/

HUSARZ
Posty: 39
Rejestracja: pn 03 sty 2011, 17:36
OSP (gm., woj.): Przysietnica Stary Sącz
Status: Offline

Re: Jakie będzie walne zebranie?

Post autor: HUSARZ »

W czasie kakencji można maksymalnie zastąpić dwoch czlonków bez nowej kadencji. W wypadku wybrania nowego zarządu lata są liczone od początku.

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: Jakie będzie walne zebranie?

Post autor: dawid_a »

Właśnie tego szukałem ;)
My zebranie wyborcze zrobiliśmy przed dożynkami w 2007 roku a teraz (przy obecnych mrozach) nie wiem czy jest sens robić zebranie sprawozdawczo-wyborcze gdzie ciężko wszystkich zebrać i nie zrobić teraz sprawozdawczego gdzie połowa przyjść przyjedzie - zamknąć rok (skarbówka) a wyborcze zrobić po wakacjach gdzie jest ciepło i widno do późna i łatwiej zebrać cały skład.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat