Reaktywacja OSP w duzym miescie

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
Kazek
Posty: 6
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 28 maja 2005, 20:35
Lokalizacja: Ruda Śląska
Status: Offline

Reaktywacja OSP w duzym miescie

Post autor: Kazek »

Mam kilka pytan ale zacze od opisu sytuacji:
Pochodze z malego miasteczka w ktorym bylem czlonkiem OSP. Od 3 lat mieszkam W Rudzie Slaskiej. Bardzo mi brakuje uczstnictwa w strukturach OSP i okazuje sie ze nie jestem w tym osamotniony. Jest jeszcze kilkanascie osob ktore by z checia wstapily w jej struktury.
W miescie istnieja 3 jednostki PSP. Kilka dziesiat lat temu istniala OSP i zyja jeszcze jej byli czlonkowie. A teraz pyania:
1. Czy mozemy reaktywowac OSP "pod skrzydlem" PSP chodzi o wykorzystanie budynkow i sprzetu (slyszalem o takich przypadkach ale mysle ze PSP powstalo na bazie OSP)
2. do jakich instytucji mamy sie zglosic jesli miato jest na prawach powiatu?
3. Jesli OSP reaktywuje sie, a miasto ma prawa powiatu i nie ma innej jednostki OSP to czy bedzie ona musiala posiadac funkcjie obowiazujace w zarzadach powiatu?
4. Jaka jest podstawa prawna pozwalajaca przekazywanie starego sprzetu i umundurowania przez PSP dla OSP
5. Czy bysmy mogli powolywac sie na historie od dawna nieistniejacej (rozwiazanej) OSP w miescie?
6. Prosze o dodatkowe inforamcje. Wszytkie beda bardzo cenne.
kontakt e-mail: 1pierwszy@wp.pl GG: 3547330

Kazik
Posty: 19
Rejestracja: czw 22 sty 2004, 14:00
Status: Offline

Post autor: Kazik »

Szanowny Druhu
skontaktuj się z Dyrektorem Biura Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Katowicach które mieści się przy ul. Dąbrowskiego 8. tel. 032 2517969
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat