legitymacja cz³onkowska OSP

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Porta
Posty: 20
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 31 sie 2005, 13:18
Lokalizacja: Nowa Wieś Lęborska
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Porta »

zgadzam sie.legitymacja powinna byc prosta i zawierac tylko neizbedne dane
Coś jak dowód osobisty ;-)
Obrazek

OSP Grabowiec
Posty: 32
Rejestracja: ndz 01 maja 2005, 12:49
Lokalizacja: grabowiec
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: OSP Grabowiec »

Jesli to mozliwe to poprosze o wzór legitymacji z góry dzieki ospgrabowiec@interia.pl
Awatar użytkownika

sekretaż
Posty: 63
Rejestracja: wt 29 lis 2005, 16:06
OSP (gm., woj.): zachodniopomorskie
Status: Offline

Post autor: sekretaż »

Wita jestem nowym sekretażem i hciałe wystawić wszystkim strażaką z mojej jednostki legitymacje ,ale zdobycie ich jest wręcz niemożliwe.Prosił bym jeśli jesto możliwe to przesłanie mi wzoru na email p-brozek@o2.pl z góry dziękóje.

Straszak
Posty: 110
Rejestracja: wt 23 mar 2004, 16:50
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Status: Offline

Post autor: Straszak »

Wzory legitek zostały wysłane dziś przed 20:00.

Pozdrawiam

Porta
Posty: 20
Rejestracja: śr 31 sie 2005, 13:18
Lokalizacja: Nowa Wieś Lęborska
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Porta »

Nowy sekretarz? Kto Ciebie dopuścił z taką gramatyką?
Obrazek

referencik
Posty: 1
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 11:50
Status: Offline

Wzory ligitymacji

Post autor: referencik »

Witam
Bardzo się ciesze że taki temat znalazł się tutaj. Od dłuższego czasu poszukuję wzoru ligitymacji. Czy mogę prosić o takie wzory. Z góry bardzo dziękuje.

referencik@interia.pl

Ze strażackim pozdrowieniem

Krzyś
Posty: 80
Rejestracja: pt 29 kwie 2005, 22:16
Status: Offline

Post autor: Krzyś »

Ja również uważam, że legitymacje członkowskie powinny być prostrze niż używane obecnie.
Z doświaczenia wiem, że firma, która ubespiecza strażaków w mojej jednostce, przy zgłożeniu szkody, wymaga ksero legitymacji, zatem należy zdawać sobie sprawę, że posiadanie ich przez strażaków jest rzeczą niezbędną, do wypłaty świadzenia odszkodowawczego powstałego w związku z wypadkiem w czasie działań ratowniczych.

Michalek
Posty: 6
Rejestracja: pt 09 gru 2005, 12:09
Lokalizacja: Pińczów
Kontakt:
Status: Offline

legitymacje w mojej jednostce

Post autor: Michalek »

Śledząc już od dłuższego czasu prace straży pożarnych, czytając książki o tematyce pożarniczej, w których autorzy piszą o legitymacjach, bez których nie można nawet występować w mundurze, doszedłem do wniosku aby i w mojej jednostce je wprowadzić. Zdawałem sobię sprawę, że od wielu lat nikt tego nie praktykował. Jednym telefonem i wizytą w ZWOSP RP załatwiłem dla nas gotowe (darmowe) druki. Zdziwiło mnie natomiast to, że sptkałem z wielką falą krytyki ze strony starszych członków OSP, poczym druki wrzuciłem do szuflady a wykożystałem tylko jeden - dla siebie!.
Proponuję aby Związek Główny wprowadził jakieś swoje stanowisko na ten temat.

Kazik
Posty: 19
Rejestracja: czw 22 sty 2004, 14:00
Status: Offline

Post autor: Kazik »

Witam
Cieszę się że ktoś poruszył temat legitymacji dla członków OSP. W naszej OSP opracowaliśmy wzór, został zatwierdzony przez Zarząd OSP i zleciliśmy do drukarni wykonanie legitymacji.
Chętnym mogę przesłać wzór legitymacji.

mój adres kazik_g@o2.pl

marcin murlowski
Posty: 52
Rejestracja: śr 21 gru 2005, 13:22
Status: Offline

Post autor: marcin murlowski »

wpełni sie zgadzam z krzysztofem, jest to duży kłopot ciągle zbierać legitymacje i je uzupełniać-powinny być to tylko podstawowe dane. jestem prezesem i każdy strażak (czynni +wspierający +KDP+MDP= 145) ma swoją kartotekę i tem wpisuję swszystkie dane. pozdrawiam

młody prezes
Posty: 31
Rejestracja: śr 21 gru 2005, 15:07
Lokalizacja: OSP Janiszewice
Status: Offline

Post autor: młody prezes »

u mnie legitymacje nie są do końca wypełniane są podstawowe niezbędne informacje i podpisy sekretarza na kolejny rok
a co do szczegółowych informacji to właśnie jesteśmy w trakcie robienia tzw karty ewidencyjnej którą zrobiłem na wzór tych z papierów do zebrań sprawozdawczo - wyborczych
wtedy nie bedzie trzeba wołac kogoś zeby zobaczyć np. kiedy miał szkolenia itp. tylko zajrzy się w tą "kartotekę" brak tam tylko badań lekarskich które myślę ze w legitymacje powinny być wpisywane

jak ktoś chce moge przesłać wzór

Marcin
Posty: 9
Rejestracja: śr 07 kwie 2004, 22:28
Lokalizacja: Ma³opolskie
Status: Offline

JA te¿ poproszê je¿eli mo¿na

Post autor: Marcin »


Blaufox
Posty: 31
Rejestracja: śr 01 lut 2006, 20:45
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:
Status: Offline

wzór legitymacji...

Post autor: Blaufox »

ja dołączyłem niedawno. Prześlijcie mi także wzór legitymacji.

Pozdrówka dla wszystkich!

Mój adres: mavita@plusnet.pl

ttomi
Posty: 8
Rejestracja: pt 10 mar 2006, 14:28
Lokalizacja: Modliborzyce
Status: Offline

legityymacj

Post autor: ttomi »

prosze oprzesłanie wzorów legitymacji!
Racja jest jak d... kazy ma swoją!!!

Straszak
Posty: 110
Rejestracja: wt 23 mar 2004, 16:50
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Status: Offline

Post autor: Straszak »

Moim zdaniem, tak jak niektórzy przedmówcy napisali, legitymacja powinna być bardziej prosta.

Po co nam strona z sortami mundurowymi, gospodarz prowadzi kartotekę wydanego umundurowania.
Po co nam strona ze składkami członkowskimi - składki przyjmujemy na druki KP (kasa przyjmie)
Po co strona z datą ważności badań lekarskich - lekarz po przeprowadzeniu badania wypisuje świadectwo lekarskie.
To samo z odznaczeniami, szkoleniami pożarniczy i przebiegiem służby.
Do ewidencjonowania tych danych może służyć kartoteka, kwestionariusz osobowy, arkusz, ..., możemy to nazwać jak chcemy.

W naszej OSP, każdy z druhów ma założoną teczkę personalną, w skład której wchodzi:
- kwestionariusz osobowy( dane osobowe, adresowe, szkolenia, przebieg służby, odznaczenia)
- zawiera: świadectwa lekarskie, świadectwa kursów i szkoleń, deklarację członkowska, zgodę opiekunów na przynależność do OSp, dla osób niepełnoletnich.

Wszystko pod ręką i gdy potrzebne są jakieś dane , nikt nie biega, aby je pozyskać.

Nie mniej jednak, niektórzy druhowie, zażyczyli sobie, aby przebieg służby i odznaczenia były wpisany w "legitke", może to dodaje im prestiżu.
W związku z powyższym zmodyfikowałem trochę wzór legitymacji Związku OSP RP. Usunąłem z niej stronę karty mundurowej, przesunąłem informację o prawach i obowiązkach na stronę ostatnią, zwiększyłem ilość miejsca na przebieg służby i przeszkolenia pożarnicze.

Legitka jest zrobiona w MS Word (zmodyfikowana jak i wzór związkowy) dane można wpisać na komputerze, wstawiam też scan zdjęcia i całość drukuję. Oczywiście trzeba ja potem przyciąć i zszyć.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany wzorami kwestionariusza bądź legitymacji proszę pisać, podeślę.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat