Uzupełnienie sprzętu

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
sloikk
Posty: 282
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Uzupełnienie sprzętu

Post autor: sloikk »

Witam druhów.
Z biegiem lat pozużywały nam się węże tłoczne, a organizacja w tym roku powiatowych zawodów OSP spowodowała zniszczenie reszty (dziury, przetarcia). W ciągu ostatnich 2 lat dostaliśmy dwa W75 i cztery w52 i to są jedne z nielicznych sprawnych węży tłocznych, jakie posiadamy. Wiadomo, jak każda jednostka chcielibyśmy mieć chociaż oddzielne węże do prowadzenia akcji i zawodów OSP, a w tym wypadku się tak poprostu nie da.
Moje pytanie brzmi, czy jest szansa, aby dostać dofinansowanie na nowe węże, zamiast od razu samych węży? I do kogo mam się w tej sprawie zwracać. Jestem nowy w zarządzie i nigdy takich rzeczy nie załatwiałem, a starszyzna nie jest zbyt optymistycznie nastawiona na nasze chęci załatwienia czegokolwiek. Od razu mówię, że nie jesteśmy w KSRG, gdyby miało to jakieś znaczenie.
Pozdrawiam i proszę o poradę
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Uzupełnienie sprzętu

Post autor: damian_osp »

Popytaj w swoim biurze terenowym. Może są jakieś dotacje na węże albo będą początkiem nowego roku.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Awatar użytkownika

speedxxx
Posty: 55
Rejestracja: śr 24 wrz 2008, 00:12
Status: Offline

Re: Uzupełnienie sprzętu

Post autor: speedxxx »

kolego zapytaj co najbliższym ZOSP o dotacje i o wnioski na nowy rok. z tego co kojarzę to składa się je do końca stycznia i związek dopłaca chyba połowę a resztę wy albo gmina zależy jak się dogadacie. i jeszcze jedno pisząc wniosek w styczniu sprzęt odbieracie dopiero pod koniec roku coś koło września, przynajmniej u mnie tak jest.

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Uzupełnienie sprzętu

Post autor: sslawek77 »

mi z gminy kolega mówił co się tym zajmuje że na węże są dotacje z zarządu, z tym że te węże kupić muszą u nich, a jakościowo te co mają u nas w zarządzie to do zawodów są beznadziejne....
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat