slrt do odstawki pomocy!!!1

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
szyszka21
Posty: 5
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 27 gru 2011, 20:04
OSP (gm., woj.): dobra ,dobra wielkopolskie
Status: Offline

slrt do odstawki pomocy!!!1

Post autor: szyszka21 »

Witam w ubieglym roku zakupilismy nowy samochod ford transit z agragatem wysokocisnieniowym 200 l wody srodek pianotwurczy i dodatkowo zostal wyposazony w sprzed ratownictwa" deska torba r1 chydraulika i inne drobne sprzety. W tym roku a mianowicie w grudniu komenda psp pod ktora nalezymy przestala dysponowac tego auta bo stwierdzila ze na nic sie nie nadaje. kazali poprzekladac sprzet do gba a tym cytat : na paniemki mozna jezdzic: Potrzebuje porady czy faktycznie sa jakies nowe wytyczne dotyczace takich aut czy to tylko wymysl komendanta psp. prosze o porady, NADMIENIAM ZE DO WYPADKU JEZDZAKISMY PONIZEJ 8 MIN A TERAZ GBA NAWET 15 CZY TO MAM SENS :(
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: slrt do odstawki pomocy!!!1

Post autor: Artur »

Kolego moim zdaniem to jest wymysł waszej komendy, wiadomo że SLRt szybciej się porusza po drodze, jest szybsze i wyjazd z remizy jest szybszy. Napisz do komendy wojewódzkiej i zapytaj co oni na to ale wcześniej zwróć się z pismem do swojego komendanta PSP z pytaniem dlaczego tak twierdzi że się nie nadaje do niczego??? Myślę że głupie jest takie myślenie i wymaga wyjaśnienia na wyższym szczeblu
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: slrt do odstawki pomocy!!!1

Post autor: podymacz »

A według mnie, to ktoś w Komendzie musiał niedawno przeczytać normę P-23. Masz tam napisane że OSP W KSRG (oraz ubiegające się o wlączenie) powinny posiadać co najmniej dwa samochody gaśnicze (średnie). To chyba o to może chodzić. Nie wiem jak jest w skali Polski, ale w Małopolsce w PSP nie widziałem już dawno SLRT. Jest raczej tendencja do wyposażenia jednostek w GBA rt. Wiadomo - wszechstronność przy prowadzeniu działań. Ja osobiście uważam że w przypadku OSP koniecznie powinny być takie samochody z jednej prostej przyczyny: Prawo jazdy kat>B ma każdy. Z kat. C jest dużo gorzej. W sytuacji, gdy jednostka jest alarmowana do zdarzenia i nie będzie kierowcy na C, spokojnie można ruszyć takim SLRT.
Awatar użytkownika

Darek-Naczelnik
Posty: 265
Rejestracja: ndz 11 wrz 2011, 23:51
OSP (gm., woj.): pow.Łowicz, woj. łódzkie
Status: Offline

Re: slrt do odstawki pomocy!!!1

Post autor: Darek-Naczelnik »

A czy dostaliście takie polecenie na piśmie :?: :?: Jeżeli nie to niech się w nos cmoknie :!: :!: :!:

Topic author
szyszka21
Posty: 5
Rejestracja: wt 27 gru 2011, 20:04
OSP (gm., woj.): dobra ,dobra wielkopolskie
Status: Offline

Re: slrt do odstawki pomocy!!!1

Post autor: szyszka21 »

Darek-Naczelnik pisze:A czy dostaliście takie polecenie na piśmie :?: :?: Jeżeli nie to niech się w nos cmoknie :!: :!: :!:
NIE NIE DOSTAKISMY NA PISIE. JESTESMY W KSRG I TAK JAK POWIEDZIAL KIEROWCA DAZA DO TEGO AZEBY BYLY 2 GBA

fire45
Posty: 268
Rejestracja: pt 16 gru 2011, 16:43
Status: Offline

Re: slrt do odstawki pomocy!!!1

Post autor: fire45 »

Jeżeli nie macie oficjalnej informacji na piśmie... to sprawa idzie do kosza.
Niech PSP wystosuje oficjalne pismo z uzasadnieniem decyzji - oczywiście wysłane listownie i odpowiednio podpisane.

Topic author
szyszka21
Posty: 5
Rejestracja: wt 27 gru 2011, 20:04
OSP (gm., woj.): dobra ,dobra wielkopolskie
Status: Offline

Re: slrt do odstawki pomocy!!!1

Post autor: szyszka21 »

witam ponowniwe. Nie chodzi o to zeby bylo na pismie.podejzewam ze takiego pisma nie dostaniemy poprostu zlosliwie nie dysponuja tego auta tylko gba. Ostatnio przeszedli sami siebie wezeanie do wypadku oczywiscie zalago 7 osob i zglaszmy wyjazd do zdazenia 2 autami 1 slrt 2 gba po wyjezdzie z remizy kazaki cofnac slrt i jechac tylko gba, co wy na to . Tu idzie po zlosci poprostu nie biora pod uwage to auto
,

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: slrt do odstawki pomocy!!!1

Post autor: Fistach »

podymacz pisze:A według mnie, to ktoś w Komendzie musiał niedawno przeczytać normę P-23. Masz tam napisane że OSP W KSRG (oraz ubiegające się o wlączenie) powinny posiadać co najmniej dwa samochody gaśnicze (średnie). To chyba o to może chodzić. Nie wiem jak jest w skali Polski, ale w Małopolsce w PSP nie widziałem już dawno SLRT. Jest raczej tendencja do wyposażenia jednostek w GBA rt. Wiadomo - wszechstronność przy prowadzeniu działań. Ja osobiście uważam że w przypadku OSP koniecznie powinny być takie samochody z jednej prostej przyczyny: Prawo jazdy kat>B ma każdy. Z kat. C jest dużo gorzej. W sytuacji, gdy jednostka jest alarmowana do zdarzenia i nie będzie kierowcy na C, spokojnie można ruszyć takim SLRT.
No ja rozumiem, że trzeba mieć dwa gaśnicze średnie. Ale co szkodzi mieć dwa średnie plus lekkiego technika? SLRt mają Michałowice.
szyszka21 pisze:witam ponowniwe. Nie chodzi o to zeby bylo na pismie.podejzewam ze takiego pisma nie dostaniemy poprostu zlosliwie nie dysponuja tego auta tylko gba. Ostatnio przeszedli sami siebie wezeanie do wypadku oczywiscie zalago 7 osob i zglaszmy wyjazd do zdazenia 2 autami 1 slrt 2 gba po wyjezdzie z remizy kazaki cofnac slrt i jechac tylko gba, co wy na to . Tu idzie po zlosci poprostu nie biora pod uwage to auto
,
To jakaś kompletna paranoja. Musicie to jak najszybciej wyjaśnić zanim dojdzie do tragedii.
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: slrt do odstawki pomocy!!!1

Post autor: Artur »

Coś mi się wydaje że oficerowie dyżurni PSK mają albo problem z dysponowaniem do zdarzeń albo tak jak napisałeś robią to złośliwie. Samochód z agregatem wysokociśnieniowym i 200 l wody zrobi tyle samo co GBA 2,5/16, nie wiem dlaczego takie podejście do sprawy mają w waszej komendzie. W święta mieliśmy wyjazd do wypadu i dyżurny powiedział jedzie SLRt nie GBA a SLRt mamy na Gazeli. Więc widzisz sam wszystko zależy od dyżurnego PSK.
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: slrt do odstawki pomocy!!!1

Post autor: seligow »

Kolego Arturze, a jak wam chodzi ta Gazelka? Słyszałem że twarde sprzęty, ale nie widziałem jeszcze zabudowy pożarniczej na tym aucie. Jak się sprawdza w akcji?
Pozdrawiam
Starszy sikawkowy
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: slrt do odstawki pomocy!!!1

Post autor: Artur »

Co do naszego SLRt nie można narzekać. Jak na produkcję rosyjską to auto naprawdę jest dobre no i najważniejsze że nie ma z niema żadnych problemów. Nawet do małych pożarów traw nią jeździmy.
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: slrt do odstawki pomocy!!!1

Post autor: GLM »

:roll:
podymacz pisze:A według mnie, to ktoś w Komendzie musiał niedawno przeczytać normę P-23. Masz tam napisane że OSP W KSRG (oraz ubiegające się o wlączenie) powinny posiadać co najmniej dwa samochody gaśnicze (średnie). To chyba o to może chodzić. Nie wiem jak jest w skali Polski, ale w Małopolsce w PSP nie widziałem już dawno SLRT. Jest raczej tendencja do wyposażenia jednostek w GBA rt. Wiadomo - wszechstronność przy prowadzeniu działań. Ja osobiście uważam że w przypadku OSP koniecznie powinny być takie samochody z jednej prostej przyczyny: Prawo jazdy kat>B ma każdy. Z kat. C jest dużo gorzej. W sytuacji, gdy jednostka jest alarmowana do zdarzenia i nie będzie kierowcy na C, spokojnie można ruszyć takim SLRT.
na każdy wóz uprzywilejowany trzeba miec pozwolenie wiesz chyba że przepisy się zmieniają od 11-02-2012 wszystko jest opisane na stronie związkowej :roll:
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

Józek22
Posty: 90
Rejestracja: śr 03 mar 2010, 10:38
Lokalizacja: woj.lubelskie
Status: Offline

Re: slrt do odstawki pomocy!!!1

Post autor: Józek22 »

nie kopjujcie postów i klejajcie do swoich bo się temat robi strasznie rozrośnięty,krótko i na temat, a co do tematu,u nas miały przyjść własnie lekkie slrt ale nie przyszły,zobaczymy czy to tylko chwilowy brak gotówki,czy raczej jakaś większa sprawa odnośnie wyposażenia jednostek w cięższe samochody,tylko wtedy chyba będą musieli pomyśleć o etatach dla kierowców,bo kogoś z C żeby codziennie jeździł, to cięzko będzie dorwać

homonciak27
Posty: 9
Rejestracja: pn 07 cze 2010, 09:07
OSP (gm., woj.): Bełchatów Łódzkie
Status: Offline

Re: slrt do odstawki pomocy!!!1

Post autor: homonciak27 »

Staram się w jakiś sposób zrozumieć wyżej opisaną PSP, ale zastanawia mnie fakt dlaczego do wypadku nie może jechać SLRT + GBA, według mnie non sens, co do samochodów GBA rt może i lepiej bo masz ten komfort że masz w zbiorniku 2,5 tys wody ale niech teraz wytłumaczą (uzasadnią) po co jednostki OSP wydawały tyle pieniędzy na samochody lekkie skoro się teraz tych aut nie dysponuje???
Popatrzcie na to z tej strony Państwowa Straż Pożarna może zastrajkować itd.. o tym się TV mówi, a Ochotnikom nie wolno.
Zaczyna się powoli robić dramat, proponuje zerknąć w mój post co się u nas dzieje.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat