Cena energii elektrycznej

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
blueshark
Posty: 6
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 29 gru 2011, 10:55
Status: Offline

Cena energii elektrycznej

Post autor: blueshark »

Witam drogich druhów oraz druhny.
To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość...

Moja jednostka ma problem z rozliczaniem za energię elektryczną ...
tzn. w ostatnim kwartale zużyliśmy 500 kWh.
Stan licznika w maju był 5500.
w sierpniu 5600 .
w listopadzie - 6100.

co za tym idzie przez ostatni kwartał zużyliśmy ok. 500 kwh.

Po opisaniu tego wszystkiego przechodzę do sedna...
Gmina x do której należy nasza jednostka (a dokładniej urzędniczka )wczoraj zadzwoniła do mnie mówiąc, że przyszła do Gminy faktura na 2600 zl?
Jeszcze nigdy nie przychodziły do nas tak duże faktury . Oczywiście sprawę będę wyjaśniał.
Proszę tylko może któryś(aś) z forumowiczów może podać jakieś orientacyjne swoje faktury za energie elektryczną.
PS. w remizie prąd czerpie tylko włączona lodówka od czasu do czasu na zabraniach się włącza światło oraz ogrzewanie elektryczne jak jest zimno. Fakt jest to prądożerne, ale prowadzimy statystyki licznika i wiemy ile czerpiemy. Z góry dziękuję za pomoc w podaniu swoich wydatków na ten cel. I czy to jest jakiś przekręt ? to ja nie wiem ...
Tak poza tym prowadzę działalność gospodarczą i płacę kwartalnie za 3200 kWh = 1050 zł ...
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Cena energii elektrycznej

Post autor: podymacz »

Zakład energetyczny, gdy potrzebuje kasy np. na jakieś inwestycje - często zawyża prognozy. Potem wam to jakoś obniżą. To taka moja teoria spiskowa. :mrgreen:

Kilowat kosztuje chyba coś około 0,64 zł. Zobacz na fakturze.

Topic author
blueshark
Posty: 6
Rejestracja: czw 29 gru 2011, 10:55
Status: Offline

Re: Cena energii elektrycznej

Post autor: blueshark »

Fakturę dopiero dostanę dziś jak będę miał ją przed sobą to będę znał faktycznie cenę 1kWh.
Ale to nie zmienia faktu że nawet jeśli (przypuszczając):
1kWh = 1 zł
500kWh = 500zł
de facto plus opłaty to już groszowe sprawy...
ale rozumiem prognoza nie może być 2000 zł jest to nielogiczne... dochodzą jeszcze opłaty za licznik i inne sprawy...
PS. Tak jak pisałem wyżej nigdy nie było tak wysokich faktur korzystanie z prądu. W zarządzie jestem dopiero od roku (ale widząc faktury z ubiegłych lat i cenę tej to przeżywam szok) i chciałbym się tym oczywiście zająć.

Tak jak pisałem wcześniej z działalności gospodarczej jaką prowadzę płacę zapłaciłem za ubiegły kwartał:
3200 kWh = 1050 zł
+
prognoza
700 zł.

czapi
Posty: 14
Rejestracja: czw 09 cze 2005, 20:09
Status: Offline

Re: Cena energii elektrycznej

Post autor: czapi »

Fantastyczna sprawa jeśli płacisz 0.33 zł z 1 kWh zużytej energii (też tak chcę :D ).
Ale jest to chyba cena za samą energię czynną bez przesyłu, abonamentów i pozostałych składników wynikających z taryfy dystrybutora.
Średnia cena na poziomie 0.6 - 0.7 zł za 1 kWh zużytej energii jest jak najbardziej realna.
Całkiem odmienna sytuacja jest w przypadku taryfy rozliczeniowej "mocowej" tj. moc umowna powyżej 40 kW i zabezpieczenie przedlicznikowe powyżej 63A, tu za każdy kilowat mocy zamówionej płaci się opłatę stałą, coś na poziomie 10-12 zł za 1 kW (zależne od dystrybutora).
Biorąc pod uwagę kwartał przy mocy umownej 41 kW mamy :
-z samej opłaty stałej ponad 1200 zł
-do tego energia 500 kWh i pozostałe składniki
i osiągamy rachunek coś około 1800 zł.

Napisz kto jest dystrybutorem energii, kto sprzedawcą (rozliczenie z umowy kompleksowej czy umów rozdzielonych) jaka taryfa rozliczeniowa, jaka moc umowna to wtedy będzie można coś policzyć.

Topic author
blueshark
Posty: 6
Rejestracja: czw 29 gru 2011, 10:55
Status: Offline

Re: Cena energii elektrycznej

Post autor: blueshark »

Dziś niestety nic nie załatwiłem, może jutro mi się uda uzyskać kompletne informacje na ten temat (wszystkie dane są na fakturze, która leży w gminie a niestety z braku czasu dziś nie udało się) ... Jeśli dowiem się coś więcej (a na pewno się dowiem) to na pewno napiszę w temacie bo tak jak mówię po prostu mnie to ciekawi czemu tak jest ...
Może jakiś Kolega ma jakąś fakturę u siebie to później porównalibyśmy taryfy mojej OSP z jego... Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi w temacie
Awatar użytkownika

JakuB
Posty: 230
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 14:27
OSP (gm., woj.): Nowa Wieś woj Pomorskie
Lokalizacja: Nowa Wieś /Gdańsk
Kontakt:
Status: Offline

Re: Cena energii elektrycznej

Post autor: JakuB »

Warto przejrzeć o co chodzi z tą fakturą. Całkiem możliwe, że ten co spisywał licznik pomylił się (zwykłe przesunięcie przecinka) - znajomy to przerabiał w swojej firmie, zamiast 5 tyś musiał zapłacić 50 tyś. Niestety polityka firmy energetycznej stwierdziła, że fakturę trzeba najpierw zapłacić, a potem wnioskować o oddanie kasy...

Co nie zmienia faktu, że jeżeli za podobne zużycie płaciliście mniej to trzeba wszystko po kolei sprawdzić.

Topic author
blueshark
Posty: 6
Rejestracja: czw 29 gru 2011, 10:55
Status: Offline

Re: Cena energii elektrycznej

Post autor: blueshark »

Przepraszam za krótką przerwę... Udało mi się wyjaśnić wszystko ;)
Moja OSP została dopisana do rachunku Urzędu Gminy... i wszystko było na jednym rachunku... Nieumiejętności lub po prostu błąd Pani która to księgowała, wpisała na nasz rachunek ... i jakoż że niby 'nabilśmy' prawie 3 tys. Gmina nie chętnie chciała to finansować... Ale po wizycie w gminie a potem w oddziale PGE ZEORK wszystko udało się wyjaśnić ;)
Pozdrawiam
Krzysiek

lolka
Posty: 268
Rejestracja: śr 11 sie 2021, 16:01
OSP (gm., woj.): wojewodztwo slaskie
Status: Offline

Re: Cena energii elektrycznej

Post autor: lolka »

Wiesz co, słyszałam że energia dla firm jest dostępna między innymi w ofercie firmy Veolia. To naprawdę świetni specjaliści, którzy zdobywają coraz większą popularność na naszym rynku i nie tylko. Zajrzyjcie sobie na ich stronę, a myślę, że bez wątpienia znajdziecie jakieś rozwiązania dla siebie.

Kosciel
Posty: 442
Rejestracja: czw 06 sty 2022, 17:41
Status: Offline

Re: Cena energii elektrycznej

Post autor: Kosciel »

Trzeba przejrzeć wiele ofert

palto22
Posty: 490
Rejestracja: czw 18 lis 2021, 12:46
OSP (gm., woj.): Osina, zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: Cena energii elektrycznej

Post autor: palto22 »

Jakie są teraz ceny?

__
Gabinet masażu w Bydgoszczy
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat