Imiennik galowy OSP

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.
Awatar użytkownika

Topic author
valdi
Posty: 15
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 06 lis 2011, 12:51
Status: Offline

Imiennik galowy OSP

Post autor: valdi »

Witam,
chciałbym się zorientować jak powinien wyglądać imiennik galowy. W wszystkich chyba służbach wygląda tak: "I.NAZWISKO". W sklepie, w którym chce to zamówić podają, że dla OSP wykonują taK:"IMIĘ NAZWISKO". Chciałbym się was spytać jak powinno być, co wy o tym sądzicie? Pozdrawiam :)
Strażacy nie idą do piekła - zaczęli by je gasić :)
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Imiennik galowy OSP

Post autor: podymacz »

Zgodnie z przepisami powinno być IMIĘ I NAZWISKO. Ja mam I. NAZWISKO i już kilka razy mi wytykano że to niezgodne z regulaminem mundurowym. W sumie, to co z tego? :lol:
09022012515.jpg

P.S. w TV widziałem wczoraj wypowiedź Komendanta Głównego Policji. Też ma I. Nazwisko. :)

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Imiennik galowy OSP

Post autor: Fistach »

podymacz pisze:Zgodnie z przepisami powinno być IMIĘ I NAZWISKO. Ja mam I. NAZWISKO i już kilka razy mi wytykano że to niezgodne z regulaminem mundurowym. W sumie, to co z tego? :lol:
09022012515.jpg

P.S. w TV widziałem wczoraj wypowiedź Komendanta Głównego Policji. Też ma I. Nazwisko. :)
To widzę komendant już podpadł :) Ja muszę ten imiennik sobie zakupić.

Łukasz99
Posty: 174
Rejestracja: czw 10 mar 2011, 16:59
Status: Offline

Re: Imiennik galowy OSP

Post autor: Łukasz99 »

W OSP jest wielu członków i dlatego praktyczniej jest podać pełne imie i nazwisko. Osobiście znam wielu członków z pierwszymi literami imion i uważam ze to nie ma większego znaczenia. Oczywiście jeżeli litery są srebne bo złote, zielone albo niebieskie to juz przegięcie.
Awatar użytkownika

machines
Posty: 139
Rejestracja: ndz 21 sie 2011, 12:25
Status: Offline

Re: Imiennik galowy OSP

Post autor: machines »

Odsyłam do załącznika regulaminu umundurowania http://www.zosprp.pl/files/regulaminy/3a.pdf

Widziałem strażaków posiadających różne "wersje".
Obrazek
Obrazek
Copyright © 2012 by machines. All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat