Badania lekarskie

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
jak46
Posty: 24
Rejestracja: śr 18 sty 2012, 16:25
OSP (gm., woj.): Jakubowice. Ożarów. Świętokrzyskie
Status: Offline

Badania lekarskie

Post autor: jak46 » pt 17 lut 2012, 14:43

Proponuje zastanowić się nad tym, czy zaświadczenie od lekarza rodzinnego o braku przeciwwskazań do społecznej służby w OSP, mogło by zastąpić drożejące badania lekarskie w obecnym wydaniu, praktycznie niczego nowego nie wnoszące.

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Badania lekarskie

Post autor: Sylwek » pt 17 lut 2012, 23:21

Mogłoby ale pod warunkiem, że potrafisz przekonać Ministerstwo Zdrowia do zmiany rozporządzenia lub parlament do zmiany ustawy o ochronie przeciwpożarowej.

Pytanie czy naprawdę tego chcesz jako strażak? Jako naczelnik chciałbyś brać odpowiedzialność za kogoś nie do końca przebadanego na akcji?
Nie przypadkiem są lekarze specjaliści w różnych dziedzinach, w tym w medycynie pracy. Do każdej, nawet najmniej wymagającej pracy trzeba mieć zaświadczenie od takiego lekarza.

Nie zrozum mnie źle - też mi się nie podoba zachowanie wielu lekarzy medycyny pracy, którzy zlecają niepotrzebne dodatkowe badania nawet ponad wymóg z rozporządzenia i wystawiają zaświadczenia ze skróconym terminem ale z dwojga złego wolę to niż gdyby koleś miał zejść na akcji bo ma jakąś wadę serca czy inną przypadłość.

Tak samo moglibyśmy zrezygnować z drogiego ubezpieczania strażaków, tylko kto miałby im płacić potem odszkodowania w razie wypadku? OSP? Naczelnik? Gmina, czyli podatnicy?
ODPOWIEDZ