Odrzucenie wniosku przyjęcia

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
JakubZ
Posty: 132
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 29 kwie 2011, 00:20
OSP (gm., woj.): Pilzno, woj. Podkarpackie
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:
Status: Offline

Odrzucenie wniosku przyjęcia

Post autor: JakubZ »

Witam. Mamy taki problem. Mianowicie złożyły do nas (zarządu) dwie osoby wniosek o przyjęcie. Zarząd jednogłośnie odrzucił obydwa podania. I teraz pytanie. Czy zarząd ma obowiązek podać powód dla którego podanie/podania zostały odrzucone? Moim zdaniem nie, bo ile osób w zarządzie tyle może być powodów nie przyjęcia. I czy te osoby mogą się gdzie kolwiek odwołać? Po za tym jedna osoba chce kontakt z każdym z zarządu, żeby z każdym porozmawiać. Dodam dodatkowo, że jest to osoba agresywna, kara - siedziała w więzieniu, po za tym przekręt jakich mało. A druga chce się zapisać, bo potrzebny mu jest papier że należy do OSP do jakiś tam celów - nam bliżej nie znane.
Obrazek
Awatar użytkownika

JakuB
Posty: 230
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 14:27
OSP (gm., woj.): Nowa Wieś woj Pomorskie
Lokalizacja: Nowa Wieś /Gdańsk
Kontakt:
Status: Offline

Re: Odrzucenie wniosku przyjęcia

Post autor: JakuB »

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Sam jestem tego samego zdania. Może jak najbardziej podać powód, ale jeżeli nie widzi takiej potrzeby...

Co do odwołania to gdzie miałaby taka osoba pójść? Wyżej od zarządu (w tej konkretnej sprawie) jest tylko walne zebranie.

naczelnik28
Posty: 12
Rejestracja: ndz 13 lut 2011, 22:13
OSP (gm., woj.): niebieszczany gm. sanok
Status: Offline

Re: Odrzucenie wniosku przyjęcia

Post autor: naczelnik28 »

Walne Zebranie jest najwyższą instancją i jeśli tam podejmiecie decyzję aby ich nie przyjąc w swoje szeregi (a myślę że bardzo dobrze postępujecie) to nikt was do tego nie zmusi...
Swoją drogą ostatnio namnożyło się ,,strażaków'' którym chodzi o papier , że są strażakami, więc takich musimy pogonic :mrgreen:

Misza13
Posty: 17
Rejestracja: śr 21 gru 2011, 15:33
OSP (gm., woj.): OSP Wielkopolska
Status: Offline

Re: Odrzucenie wniosku przyjęcia

Post autor: Misza13 »

Jesteście stowarzyszeniem, wybraliście Zarząd, który Was reprezentuje, nie chcecie mieć w swoich szeregach podanych osobników i tyle w temacie, nie ma oczym rozmawiać, tłumaczyc się z czegoś, a osoba karana to juz w ogóle dyskwalifikacja. Nasza służba to ZASZCZYT, którego nie wszyscy musza dostąpić. Pozdr 8)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat