Zebranie nadzwyczajne

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
maniekami
Posty: 26
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 11 gru 2011, 23:29
OSP (gm., woj.): Złotniki(Rogowo, Kuj-Pom)
Status: Offline

Zebranie nadzwyczajne

Post autor: maniekami »

Mam pytanie odnośnie terminu i powiadomienia o zebraniu.
W statucie jest że czas na zwołanie takiego zebrania to nie dłużej niż miesiąc od podjęcia inicjatywy.
A co z powiadomieniem o zebraniu? Czy każdy musi dostać informacje o terminie zebrania indywidualnie?
I ile czasu przed zebraniem?
I jeszcze jedno pytanie czy jeżeli Zarządy wybierze taki termin że większość nie będzie mogła dotrzeć (prawdopodobnie chcą zrobić to w środku tygodnia i w godzinach popołudniowych jak wszyscy w pracy) to można zmienić termin lub czas?
Awatar użytkownika

marcinas7majster
Posty: 79
Rejestracja: wt 19 sty 2010, 15:00
OSP (gm., woj.): OSP BANIE - woj.Zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: Zebranie nadzwyczajne

Post autor: marcinas7majster »

U nas w statucie mamy podobny zapis, że w ciągu miesiąca od podjęcia decyzji powinno odbyć się zebranie. Jednak zwołanie zebrania w większości przypadków zwoływane jest z inicjatywy Zarządu, więc jeśli Zarząd planuje zorganizować takie zebranie, to powinien wcześniej zrobić rozeznanie wśród strażaków, który termin byłby odpowiedni. Ja kilka miesięcy wcześniej wspominam o zebraniu i podaję propozycję terminów. Kiedy nadchodzi ostateczny dzień wybrania terminu nam duże rozeznanie kiedy mogę się spodziewać największej liczby strażaków. A na tym mi bardzo zależy. Każdy jest informowany indywidualnie w formie zaproszenia i moja propozycja, żeby jednak w ten sposób poinformować strażaków. Załącznikiem do zaproszenia jest zawsze porządek zebrania. Ale jeśli chodzi o zmianę terminu, to nie wiem jak to powinno wyglądać i czy w ogóle można. Z chęcią poznam wypowiedzi bardziej doświadczonych druhów...

Topic author
maniekami
Posty: 26
Rejestracja: ndz 11 gru 2011, 23:29
OSP (gm., woj.): Złotniki(Rogowo, Kuj-Pom)
Status: Offline

Re: Zebranie nadzwyczajne

Post autor: maniekami »

Dodam że nadzwyczajne zebranie zwołane ma być w związku z nieuzyskaniem absolutorium przez zarząd.
Dlatego się pytam jak jest z tym powiadomieniem i terminem bo zarządowi chodzi o to żeby nie było dużo członków na zebraniu. Wcześniejsze zebranie też było zwołane a wiadomość o zebraniu wisiała parę dni wcześniej w świetlicy jak nie każdy tam chodzi. Dlatego ciekawi mnie jak to powinno wyglądać.

Nikt się nie orientuje??
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat