Czy moge do OSP ??

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
smix
Posty: 3
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 26 mar 2012, 20:36
OSP (gm., woj.): trzebownisko podkarpqcie
Status: Offline

Czy moge do OSP ??

Post autor: smix »

Witam.
Mam pytanie chcialem isc do liceum strazackiego oraz zapisac sie do miejscowej osp jednak zachorowalem na cukrzyce co pokrzyzowalo moje plany :/ . I czy z ta choroba moge zapisac sie do osp i isc do szkoly pozarniczej ??
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czy moge do OSP ??

Post autor: seligow »

Członkiem OSP możesz być zawsze. Ale już badań to raczej nie dostaniesz. Mam w rodzinie cukrzyka i wiem co się dzieje gdy poziom cukru spada. Akcje ratownicze trwają często po kilka-kilkanaście godzin a z jedzeniem bywa różnie... Ale OSP to nie tylko akcje. Każda para rąk w remizie się przyda. Co do liceum pożarniczego, to wiele ono ci nie da... Będziesz miał trochę więcej W-F. Lepiej idź do dobrej szkoły na profil z rozszerzoną fizyką i chemią a potem Poznań albo Kraków, a najlepiej Warszawa.
Pozdrawiam
Starszy sikawkowy

Topic author
smix
Posty: 3
Rejestracja: pn 26 mar 2012, 20:36
OSP (gm., woj.): trzebownisko podkarpqcie
Status: Offline

Re: Czy moge do OSP ??

Post autor: smix »

Tak jak sie spodziwalem ale bede kombinowal przed komisja :) Moze akurat sie uda.
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czy moge do OSP ??

Post autor: seligow »

Co do kombinowania to możesz tym sobie zaszkodzić... Sam wiesz, że przy spadku poziomu cukru mdlejesz. A co będzie, podczas akcji? To ty masz ratować, a nie na odwrót...
Starszy sikawkowy

Topic author
smix
Posty: 3
Rejestracja: pn 26 mar 2012, 20:36
OSP (gm., woj.): trzebownisko podkarpqcie
Status: Offline

Re: Czy moge do OSP ??

Post autor: smix »

Tylko ze ja w przypadku niskiego odczuwam to i potrafie juz nad tym zapanowacA poza tym niskie cykry zdazaja sie u mnie raz moze dwa na miesiac chyba ze puszczam za duzo insuliny to inaczej :)
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Czy moge do OSP ??

Post autor: podymacz »

Po co Ci to kolego? Możesz sprowadzić na głowę sobie kłopot, jeżeli przez Twoje zatajenie komuś się coś stanie! Weżmy na przykład wejście roty gaśniczej w aparatach. Zemdlejesz, bo przy podniesionej adrenalinie nie wyczujesz swojego stanu i narazisz kolegę na niebezpieczeństwo!

Ja Ci coś poradzę: Zgłoś się do OSP i postaraj się np. o funkcję sekretarza. Możesz aktywnie działać w OSP bez narażania chłopaków.
Karierę pożarniczą możesz również zaplanować poprzez np. Szkołę Główną Służby Pożarniczej - wersję cywilną. Jest wiele firm poszukujących specjalistów po SGSP.

Niczego nie zatajaj. Dobra moja rada.
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czy moge do OSP ??

Post autor: seligow »

podymacz pisze:Weżmy na przykład wejście roty gaśniczej w aparatach. Zemdlejesz, bo przy podniesionej adrenalinie nie wyczujesz swojego stanu i narazisz kolegę na niebezpieczeństwo!
Mało tego to nikt nie będzie mógł Ci pomóc, bo do głowy mu nie przyjdzie, że jesteś cukrzykiem. Tak jak Ci kolega Podymacz pisze, Warszawa i pion cywilny. A w OSP możesz działać :) :)
Starszy sikawkowy

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Czy moge do OSP ??

Post autor: Fistach »

podymacz pisze:Po co Ci to kolego? Możesz sprowadzić na głowę sobie kłopot, jeżeli przez Twoje zatajenie komuś się coś stanie! Weżmy na przykład wejście roty gaśniczej w aparatach. Zemdlejesz, bo przy podniesionej adrenalinie nie wyczujesz swojego stanu i narazisz kolegę na niebezpieczeństwo!
Już nie mówiąc o tym, że podczas działań a zwłaszcza tych wewnętrznych !!, poziom cukru u zdrowego człowieka spada znacznie szybciej. Dlatego też zmiany rot prowadzących działania powinno wykonywać się co 20 minut a w przypadku pracy w bardzo trudnych warunkach (np. podwyższona temperatura) co 10-15 minut lub nawet częściej.

Do OSP możesz wstąpić ale jak coś Ci się stanie i przeżyjesz to prokurator murowany. Bardzo mi przykro, że masz cukrzyce. Trzymaj się i ucz się fizyki i chemii i idź do SGSP tak jak koledzy radzą.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat