Wykorzystanie prywatnego quada

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.
Awatar użytkownika

Topic author
wujo2010
Posty: 436
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Wykorzystanie prywatnego quada

Post autor: wujo2010 »

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wykorzystaniem kolegi wspierającego i jego prywatnego profesjonalnego quada do działań. On jest jak najbardziej za , zastanawiam się jak to zrobić żeby można było go wykorzystać np: rozpoznanie lub poszukiwanie zaginionej osoby ? doradzcie co i jak i czy jest taka możliwość i na jakich zasadach?
Awatar użytkownika

strazak102
Posty: 138
Rejestracja: pn 30 maja 2011, 09:46
OSP (gm., woj.): Strzebieszew,Domaniewice,Łódzkie
Status: Offline

Re: Wykorzystanie prywatnego quada

Post autor: strazak102 »

wuju, dobry temat. Też coś takiego przeszło mi ostatnio do głowy. Myślę, że było by to bardzo dobre rozwiązanie, ale wydaje mi się, że to może tylko być w czynie społecznym wykorzystane(czyli jak to u nas się mówi " ku chwale").
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

"co nie uśmierci to podwójnie wzmocni mnie"

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Wykorzystanie prywatnego quada

Post autor: slawek.998 »

A kto odpowiadał by gdyby zadysponowany przez was quadowiec uległ wypadkowi w czasie akcji ? Żaden rozsądnie myślący dowódca akcji nie pozwoli sobie na coś takiego.
Awatar użytkownika

JakuB
Posty: 230
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 14:27
OSP (gm., woj.): Nowa Wieś woj Pomorskie
Lokalizacja: Nowa Wieś /Gdańsk
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wykorzystanie prywatnego quada

Post autor: JakuB »

Ja w swoich dokumentach mam coś takiego:
"Wzór nr 6"
POKWITOWANIE
PRZEJĘCIA MIENIA W UŻYTKOWANIE

Na podstawie art. 21 ust. 3 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. Nr 88 poz. 400 z późniejszymi zmianami) oraz art. 25, ust 1 pkt 3 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. Nr 81 poz. 351 z późniejszymi zmianami) kwituję przejęcie w użytkowanie na czas prowadzenia działań ratowniczych w dniu...
Dalej wypisuje się co jest przejmowane, kiedy, opis stanu, miejsce na podpis KRD i właściciela mienia.
Jest też "Wzór nr 6A" dot. zwrotu mienia.

Z tego co wiem, to na podstawie tych dokumentów właściciel ma prawo wystąpić do Skarbu Państwa o zwrot kosztów.

Jeśli właściciel ma prawo do brania udziału w akcjach to nie będzie problemów z "wypadkami"

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Wykorzystanie prywatnego quada

Post autor: Fistach »

wujo2010 pisze:Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wykorzystaniem kolegi wspierającego i jego prywatnego profesjonalnego quada do działań. On jest jak najbardziej za , zastanawiam się jak to zrobić żeby można było go wykorzystać np: rozpoznanie lub poszukiwanie zaginionej osoby ? doradzcie co i jak i czy jest taka możliwość i na jakich zasadach?
Ja tylko przypominam o konieczności prowadzenia działań R-G w rotach. Zmieścicie się na jednego quada? Ewentualnie macie drugi pojazd pod ręką?
Awatar użytkownika

Topic author
wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: Wykorzystanie prywatnego quada

Post autor: wujo2010 »

Ostatnio podczas akcji przejeliśmy w urzytkowanie traktor i kierowce :D (nie stawiał oporu) więc bardziej przychylam się do opowiedzi kolegi JakubB . Może tędy droga , wiadomo bez szaleństw .
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wykorzystanie prywatnego quada

Post autor: damian_osp »

W programie kevina też była pokazana straż gdzie zostały zadysponowane prywatne konie do poszukiwań :D
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Awatar użytkownika

Topic author
wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: Wykorzystanie prywatnego quada

Post autor: wujo2010 »

Właśnie ten kolega od quada , opowiedział mi autenyczne zdarzenie. Grupa osób na quadach, która miała spotkanie w pobliżu Góry Kamieńsk, zaproponowala strażakom pomoc w poszukiwaniu zaginionej osoby. Akcja ta zakończyła się sukcesem :D
Awatar użytkownika

strazak102
Posty: 138
Rejestracja: pn 30 maja 2011, 09:46
OSP (gm., woj.): Strzebieszew,Domaniewice,Łódzkie
Status: Offline

Re: Wykorzystanie prywatnego quada

Post autor: strazak102 »

I zrobili to w czynie społecznym
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

"co nie uśmierci to podwójnie wzmocni mnie"
Awatar użytkownika

Topic author
wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: Wykorzystanie prywatnego quada

Post autor: wujo2010 »

tak
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat