jot

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
OSP WRZOSOWA
Posty: 90
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 04 sty 2006, 12:07
Lokalizacja: OSP WRZOSOWA
Status: Offline

jot

Post autor: OSP WRZOSOWA »

Witam

chcialbym sie zapytac jak jest w waszych wojewodztwach , czy osp sa wciagniete w struktury jot-u , bo bylem pod konie roku w komendzie miejskiej psp w czestochowie rozmawialem z odpowiednimi ludzmi i powiedzieli ze to jest jeszce temat morze :?: :?:


Pozdrawiam Marcin (gm.Poczesna pow.czestochowski woj.slaskie)

kris998
Posty: 51
Rejestracja: czw 12 sie 2004, 12:10
Lokalizacja: OSP Smêtowo (pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kris998 »

16 grudnia powstala jakas ustawa dotyczaca kategoryzacji jednostek OSP w te tzw. JOT, na 4 kategorei.

na stronie zosp jest to do sciagnieca, wymagaania osp itd

ale kiedy to ma byc wprowadzone w zycie to nie wiem...

Topic author
OSP WRZOSOWA
Posty: 90
Rejestracja: śr 04 sty 2006, 12:07
Lokalizacja: OSP WRZOSOWA
Status: Offline

Post autor: OSP WRZOSOWA »

To ze sa zmienione wymagania to wiem ale kiedy to wejdzie w zycie moze ktos wie :?: :?: Dzieki za info kris :lol: :lol:

piotrkruk
Posty: 86
Rejestracja: pt 08 paź 2004, 17:30
Status: Offline

Post autor: piotrkruk »

jutro mam spotkanie z kimś to był ostatnio na jakimś szkoleniu lub coś podobnegoi ma wprowadzać joty w moim powiecie. jak będę wiedział więcej to bardzo chętnie siętym podzielę. obiło mi się o uszy tylko, że od grudnia 2006 mają być testowo wprowadzane joty w "zycie praktyczne".

prezesbogdan
Posty: 26
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 10:51
Lokalizacja: OSP Ścinawka Dolna
Status: Offline

jot

Post autor: prezesbogdan »

w naszej gminie Jednostki Operacyjno-Techniczne zostaly utworzone w OSP jeszcze na początku 2002 roku. W statucie jest zapis na ten temat ale nikt nie wiedział jak to "ugryźć" Było pospolite ruszenie tzn. wszyscy do wszystkiego.
Wszytko funkcjonuje teraz jak należy jest grupa osób które biorą udział w działaniach ratowniczych. Mają badania lekarskie i są kierowani na szkolenia.
Regulamin JOT otrzymałem na poczatku 2002 roku z KP PSP i bardzo mnie zdziwiło,że ten sam regulamin został "opracowany" przez Związek. Nie wim tylko czemu ma służyć kategoryzacja JOT, kto ma nadawać jednostce odpowiednią kategorię .

Tomek Domagała
Posty: 2
Rejestracja: pn 20 lut 2006, 22:39
Lokalizacja: świętokrzyskie
Status: Offline

jot

Post autor: Tomek Domagała »

Uhwała ZG jest ale u nas nas nic na razie nie słychać

Sączawa Stanisław
Posty: 1
Rejestracja: czw 16 lut 2006, 11:24
Status: Offline

jot

Post autor: Sączawa Stanisław »

martwy temat wymagania jak JRG a my jesteśmy ochotnikami w stowarzyszeniu działamy coraz lepiej a co ztego jesteśmy chłopakami do bicia

Dietrich
Posty: 6
Rejestracja: pt 15 paź 2004, 17:27
Status: Offline

Post autor: Dietrich »

Temat w ogóle bêdzie do ugryzienia, kiedy w koñcu uregulowane zostan± sprawy szkoleñ (ratownikow, dowódców), badañ lekarskich, ubezpieczeñ oraz ¶wiadczeñ emerytalnych za przepracowany czas podczas akcji ratowniczych. ¯y³owanie ochotników i zape³nianie nimi dziury w systemie jest jak na razie pobo¿nym ¿yczeniem naszych w³adz, oderwanych od rzeczywisto¶ci i lawiruj±cych w s³odkiej niewiedzy. Zamiast najpierw zapewniæ ludziom marchewkê, stosuje siê metodê kija. W taki sposób za chwilê pozostan± w naszych stowarzyszeniach tylko naprawdê zatwardziali spo³ecznicy, których zadaniem bêdzie li tylko pilnowanie sprzetu w stra¿nicach przed rozkradzeniem, bo nie bêdzie komu na tym sprzêcie dzia³aæ! Niestety nasze w³adze nie chc±, lub nie potrafi± zauwa¿yæ tego problemu a to ju¿ zakrawa na bezczelno¶æ. Kto¶ kiedy¶ w koñcu obudzi siê z rêk± w nocniku i wszystko co osi±gnêli¶my do tej pory, trzeba bêdzie budowaæ na nowo.

greg
Posty: 8
Rejestracja: sob 25 lut 2006, 17:41
Status: Offline

Post autor: greg »

Zastanawiam się czy tworzenie jot - ek nie jest kolejnym etapem rozwoju biurokracji? OSP to nie JRG i nie widzę możliwości aby ten sam skład ludzi zawsze obsadzał samochód do wyjazdu. Gdy jest wyjazd to i tak przeważnie ludzie dobierają się tymi samymi zespołami ponieważ mogą działać sprawniej. JOT - ki to według mnie kolejne obciążenie dla naczelników i dowódców związane z niepotrzebnymi papierami. Jak rozumieć, że zarząd ma czuwać i zabezpieczać działalność JOT - ek? Przecież w większości to Ci sami ludzie.

RGALIK
Posty: 3
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 10:28
Status: Offline

Post autor: RGALIK »

Jeżeli Związek chce wprowadzić JOT-y to musi je najpierw dopracować.
Jeden z większych błędów to jest niezgodność z ustawą o ochronie przeciwpożarowej w kategorii II. Mówi się tam że jednostka musi dosiadać minimum dwa samochody ratowniczo gaśnicze jeden leki i jeden średni lub ciężki i ma być włączona do KSRG. Jeżeli przeczytamy ustawę to jest jasno napisane żeby jednostka należała do KSRG musi posiadać dwa samochody ratowniczo gaśnicze średnie lub ciężkie.

Fredek
Posty: 95
Rejestracja: śr 29 cze 2005, 10:18
Status: Offline

Post autor: Fredek »

Mogę Ci wskazać wiele jednostek, które posiadają tylko jeden samochód i należą do KSRG. A swoją drogą czas już na zmianę ustawy o ochr. p.poż.
Awatar użytkownika

ospbrzostek
Posty: 48
Rejestracja: czw 18 maja 2006, 08:54
Status: Offline

Post autor: ospbrzostek »

Witam jest juz dostepny wniosek do przystapienia do JOT-u??Jesli ktos juz ma to podeslijcie mi na e-mail: rafigod17@wp.pl
Pozdrawiam

robert m
Posty: 2
Rejestracja: śr 02 sie 2006, 14:13
Status: Offline

Post autor: robert m »

jeśli macie wnioski rownież proszę przesłać mi na meila: luc2121@interia.pl ale prosze rowniez o informacje jakie trzeba spelniac wymagania aby przystapic do JOT-u. Na stronie ZOSPRP nie moge znalezc o tym nic. Podeslijcie dokladne informacje lub dokladne linki. Z gory dzieki
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat