Kto odpowiedzialny za Paliwo??

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

ANDY
Posty: 54
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 21 sty 2009, 00:42
Status: Offline

Re: Kto odpowiedzialny za Paliwo??

Post autor: ANDY »

A z tym dowódcą pojazdu to trochę inny temat.
Według mnie to jest dowódca pojazdu (odpowiedzialny za pojazd np. kolumnie) a nie dowódca zastępu.
W wojsku też są dowódcy pojazdów i to nie to samo co dowódca drużyny czy plutonu.

jgk
Posty: 65
Rejestracja: wt 08 gru 2015, 20:17
Status: Offline

Re: Kto odpowiedzialny za Paliwo??

Post autor: jgk »

Owszem ale takowy zapis jest,nigdzie indziej nie spotkałem. Natomiast tak jak napisałeś podobna sytuacja z naczelnikiem.
W sumie problem może być w pierwszej fazie dojazdu gdy osp jest pierwsza, ale jak na aucie jest kumaty zastęp i każdy wie co ma robić to tak naprawdę dowódca nie jest nawet potrzebny, radio w sumie obsługiwać potrafi każdy aby przekazać info na SK.
Natomiast po dojechaniu na miejsce zdarzenia do pomocy to o jakim dowodzeniu my mówimy mamy wykonywać polecenia KDR z "dowódcą zastępu OSP"bez względu kto nim będzie na czele, a dodam bo może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę szczególnie ci najambitniejsi dowódcy że według przepisów to dowódca zastępu idzie na pierwszy rzut do roboty aby dopilnować właściwe wykonanie otrzymanego polecenia od KDRa.
Ale zazwyczaj jest tak że ci panowie wychodzą z założenia że są od łączności a nie roboty i tu najprawdopodobniej tkwi problem.

Olek32o
Posty: 3
Rejestracja: śr 21 gru 2016, 08:27
Status: Offline

Re: Kto odpowiedzialny za Paliwo??

Post autor: Olek32o »

według mnie skarbnik chyba
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat