kierowca - mechanik

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
OSP WRZOSOWA
Posty: 90
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 04 sty 2006, 12:07
Lokalizacja: OSP WRZOSOWA
Status: Offline

kierowca - mechanik

Post autor: OSP WRZOSOWA »

witam

powiedzcie mi jak u was w osp jest z kierowcami tzn:

- ilu jest zatrudnionych

- jaka jest placa

- czy np. konserwator ma placone od ilosci sprzetu silnikowego :?:

pozdrawiam Marcin

Zipo
Posty: 78
Rejestracja: pn 11 lip 2005, 00:42
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: Zipo »

A więc:
U nas w jednosce nie włączonej do KSRG jest jeden kierowca ponieważ dysponujemy tylko jednym samochodem GBA, jest on jednocześnie mechanikiem i gospodarzem, ma płacony ekwiwalent miesięczny z gminy w wysokości 200 zł.
W jednosce sąsiedniej włączonej do KSRG jest dwóch kierowców na każdy samochów bo tak stanowi przepis i oni również dostają ten sam ekwiwalent chociaż już nie pełną roli gospodarza.
'czasami poprostu brakuje kamieni..."

gucio679
Posty: 8
Rejestracja: ndz 18 gru 2005, 15:59
Lokalizacja: Międzylesie
Status: Offline

Post autor: gucio679 »

Zipo - podaj mi ten przepis o którym pisałeś w poscie. Bo u mnie czegoś takiego nie ma. Jest jeden kierowca na 3 samochody, a jednostka jest w KSRG.

Pozdrawiam
"Nie ma to jak w naszej straży - ognia nie ma w tyłek parzy"...

Topic author
OSP WRZOSOWA
Posty: 90
Rejestracja: śr 04 sty 2006, 12:07
Lokalizacja: OSP WRZOSOWA
Status: Offline

Post autor: OSP WRZOSOWA »

U nas tez sa 3 samochody jestesmy w KSRG i tez jest jeden kierowca -konserwator .. A czy jest cos takiego u was ze kierowca to jest kierowca a konserwator to konserwator.Bo ja na umowie ktora mam jest napisane konserwator czyli nie mamy oficjalnie kierowcy , a w gminie na liscie plac biore pieniadze jako kierowca :idea:

Zipo
Posty: 78
Rejestracja: pn 11 lip 2005, 00:42
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: Zipo »

Przeszukałem swoje zasoby ale nie znalazłem tego pliku, jesli tylko wpadnie w moje reće prześle go. mimo wszystko na terenie mojej gminy coś takiego funkcjonuje. pozdrawiam
'czasami poprostu brakuje kamieni..."

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Sylwek »

Zapis o którym mówi Zipo to może byc prawdopodobnie punkt w umowie o włączenie do KSRG, nie mam tego przed oczami ale mi się wydaje że w naszej właśnie jest to tam zapisane, że ma być dwóch konserwatorów.
W mojej jednostce jest 5 kierowców. Umowy na konserwatorów mamy zaklepane w gminie dwie na dwa samochody - z reguły bierzemy to tak, że po dwóch się umawiamy i jeden podpisuje. Ja mam na siebie w tym roku poraz pierwszy i będe się dzielił z drugim kolegą. Z druga umową jest tak samo - także jest dwóch do podzialu pieniażków.
Stawka jest podobna jak wcześniej pisano 200 zł brutto - czyli na konto trochę mniej spływa. Zakres obowiązkow w skrócie to utrzymanie sprzętu w gotowości sprzątanie, bierzące naprawy i przeglądy i... koszenie trawy i utrzymanie porządku wokół remizya oraz prowadzenie pojazdów.
Sylwek

Zipo
Posty: 78
Rejestracja: pn 11 lip 2005, 00:42
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: Zipo »

Co do w. w. przepisu
http://members.lycos.co.uk/pkruk/index. ... =test_ksrg

Rozdział II
Punkt 4) minimalna ilość całodobowo dyspozycyjnych kierowców - mechaników z odpowiednimi kwalifikacjami - 2 x ilość samochodów gaśniczych w jednostce
Nazwy oficjalnej przepisu na dzień dzisiejszy niestety nie mogę przyblizyć :(
z mojej strony eot :wink:
'czasami poprostu brakuje kamieni..."

Kornel
Posty: 29
Rejestracja: śr 09 lis 2005, 12:03
Lokalizacja: woj pomorskie
Status: Offline

Post autor: Kornel »

Zipo pisze:Co do w. w. przepisu
http://members.lycos.co.uk/pkruk/index. ... =test_ksrg

Rozdział II
Punkt 4) minimalna ilość całodobowo dyspozycyjnych kierowców - mechaników z odpowiednimi kwalifikacjami - 2 x ilość samochodów gaśniczych w jednostce
Nazwy oficjalnej przepisu na dzień dzisiejszy niestety nie mogę przyblizyć :(
z mojej strony eot :wink:
nie wiem czy z racji braku kierowców można sięstara o jakieś dofinansowanie
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat