Regulamin pracy zarządu OSP

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
dbj
Posty: 4
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 24 lut 2006, 11:46
Status: Offline

Regulamin pracy zarządu OSP

Post autor: dbj »

Poszukuję wzorcowego regulaminu pracy zarządu OSP, jest on wg mnie niezbedny do okreslenia kompetencji poszczególnych członków zarządu itd. gdyż Statut bardzo ogólnie okresla zadania zarządu.

Nigdzie nie mogę znaleźć takiego regulaminu.
Proszę o pomoc.
z góry dziękuję.

wocik
Posty: 27
Rejestracja: ndz 09 paź 2005, 20:49
OSP (gm., woj.): Czerwieńsk Lubuskie
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: wocik »

Przyłączam się do prośby. Jeśli jakś OSP posiada taki regulamin prosze o info.
Choinka się pali, a firanki świecą.
http://ospczerwiensk.xt.pl/

wocik
Posty: 27
Rejestracja: ndz 09 paź 2005, 20:49
OSP (gm., woj.): Czerwieńsk Lubuskie
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: wocik »

Niemożliwe, aby nikt tego nie miał. Bądźcie ludźmi i podzielcie się tym dokumentem. Albo przedstawcie go chociażby w zarysach.
Choinka się pali, a firanki świecą.
http://ospczerwiensk.xt.pl/

Straszak
Posty: 110
Rejestracja: wt 23 mar 2004, 16:50
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Status: Offline

Post autor: Straszak »

W OSP jestem już prawie ćwierć wieku, prawie tyle samo w zarządzie i nie spotkałem się z faktem, aby istniał regulamin pracy zarządu.

Nie wiem co Wy byście chcieli, że sekretarz ma wypisywać legitymacje, prowadzić dokumentację pisać pisma do instytucji itd...

Może chcecie, żeby było napisane, że naczelnik powinien bla, bla, bla,...,
to samo prezes bla, bla ,bla,..., inni członkowie zarzadu też to samo bla, bla, bla,....

Co będzie jeżeli stworzycie sami taki regulamin, macie prawo, możecie ująć to nawet w statucie i co dalej prezes nie wypisze legitymacji bo powie, że to działka sekretarza, naczelnik nie napisze zapotrzebowania na sprzęt, bo będzie czekał na sekretarza, jeden będzie się oglądał na drugiego i nic nie zrobicie.

OSP to jedna rodzina, musimy sobie sami pomagać, nikt nam inny nie pomoże.

To co jest w statucie, ogólny zakres obowiązków, moim zdaniem jest wystarczająco, nie licytujmy się, że prezes powinien ...., naczelnik powinien, skarbnik powinien ..., inni członkowie zarzadu powinni ..., pomagajmy sobie wzajemnie a wszystko bedzie dobrze.

Jakoś do tej pory działaliście bez takiego regulaminu, po co Wam więc on, może po wyborach niektórzy członkowie nowego zarządu nie chcą pracować, źle wybraliście, możecie to zmienić - walne i nowe wybory.

wocik
Posty: 27
Rejestracja: ndz 09 paź 2005, 20:49
OSP (gm., woj.): Czerwieńsk Lubuskie
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: wocik »

Chyba, nie do końca się rozumiemy. Znalazłem regulamin organizacyjny komisji rewizyjnej, więc myślę, że jest takowy dla zarządu. Pozatym jest o nim wzmianka w prawie o stowarzyszeniach.
Choinka się pali, a firanki świecą.
http://ospczerwiensk.xt.pl/

Tomasz Poręba
Posty: 122
Rejestracja: czw 20 lis 2003, 15:10
Status: Offline

Post autor: Tomasz Poręba »

Szanowny Druhu

Polecam książkę p. Zenona Szypulińskiego "Prawo o Stowarzyszeniach'
mam akurat wydanie z 1997 r. -nie wiem czy były późniejsze. Jest tam ogrom informacji na temat działania stowarzyszenia i są między innymi (niestety nie w wersji elektronicznej) wzory pism statutów i innych. Jest też wzór Regulaminu Zarządu. Po podaniu adresu do korespondencji na e-mail op@zg.zosprp.pl mogę przesłać xero Regulaminu Zarządu.

Pozdrawiam
Szamot

Kalu217
Posty: 11
Rejestracja: czw 30 mar 2006, 20:32
Lokalizacja: Wyryki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Kalu217 »

Witam wszystkich Druhów
Bardzo proszę o kontakt dośwaidczonego skarbnika lub informacje na temat jego obowiązków, chodzi o rozliczenia skarbowe, CIT i podobne. Ja nie mam żadnego doświadczenia a muszę sprostać zadaniu. Poprzedni skarbnik musiał zapłacić karę dla US i obraził się ,odszedł ze straży i teraz nie chce współpracować. Proszę o kontakt mailowy ospwyryki@wp.pl
Pozdrawiam

Spychowo
Posty: 1
Rejestracja: sob 15 kwie 2006, 16:43
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Spychowo »

Regulamin pracy Zarządu OSP jest zwarty w Statucie każdej OSP.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat