Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

kit123
Posty: 7
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 28 lut 2013, 15:11
OSP (gm., woj.): Gmina Cieszków , woj Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: kit123 »

Autor postu nie wie co mówi . Czemu nie napisałeś że wasza jednostka okradała fundusz gminy i pobieraliście opłaty za garaże ? sami zaczęliście tą wojnę i przegrywacie bo z tego co wynika wasza jednostka zostanie zlikwidowana . Po co to pisanie po gazetach myślicie że macie kontakty w gazecie "Głos Milicza" to wszystko wygracie ? Tak jak mówiłem wszystko przegraliście zabrali wam Jelcza teraz likwidacja Osp . Powiem ci tylko tyle jak pracowałem w Psp Milicz każdy się dziwił po co robienie jednostki Osp w Miliczu skoro jesteśmy my . Mieliśmy tyle samo wyjazdów co teraz i dawaliśmy spokojnie sami rade . Bardzo źle też się mówi na waszego prezesa wiele strażaków Psp oraz Osp mówi wiele słów krytyki na niego i nie posiada dobrego zdania wiele razy słyszałem na Osp Milicz złe słowa nie chodzi o wyjazdy i akcje bo za to wam każdy Dziękuje że jesteście że chcecie pomóc , tylko ogólnie i żeby nie było to już nie chodzi o teraz i tą całą sytuację dramatyczną to juz oddawana się o tym mówi . Dlaczego takie Osp jak Cieszków , Sułów , Wierzchowice , Latkowa , potrafią się jakoś dogadać i zarząd gminy nie opisuje ich po gazetach . Zastanówcie sie co wy robicie . Mam już dosyć czytania gazet i mówienie pana Bleka że Osp Milicz to złodzieje lub inne zdania . Dosyć tego ... !!!
Awatar użytkownika

Topic author
Marcoos7
Posty: 30
Rejestracja: śr 14 lis 2012, 11:16
OSP (gm., woj.): Województwo Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: Marcoos7 »

Witam, A powiedzcie mi co sie dzieje po odwołaniu od decyzji o wykluczeniu??? O tym czy wykluczą nas ze związku decyduje wtedu Zarząd Powiatorwy ZOSP RP czy jeszcze raz karze rozpatrzyc wniosek ZG ZOSP RP? Jak to wyglada po kolejnym odwołaniu od decyzji na szczeblu gdy sprawę rozpatruję ZW ZOSP RP???
Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek!!!

Bo my strażacy musimy trzymac się razem i byc ponad wszelkimi układami!!!

kit123
Posty: 7
Rejestracja: czw 28 lut 2013, 15:11
OSP (gm., woj.): Gmina Cieszków , woj Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: kit123 »

Powiem ci tak Marcoos7 pracowałem w Psp nie wiem jak jest zbytnio z Osp jakie macie prawa . Ale wiem jedno nic się nie martw jakoś to będzie . Patrzyłem na zarząd kto jest w komisji za likwidacją waszego Osp i według mnie jest 3-2 dla nich czyli możliwe że Osp może być zlikwidowane . Ale teraz tak : Będzie rozmawiał komendant Psp z Gminą Milicz on jest za tym żeby wasze Osp było , bo takie jednostki jak : Milicz , Wierzchowice , Cieszków muszą być zawsze to daje zabezpieczanie np jest wypadek w Cieszkowie jadą 2-zastępy z Psp a wy jesteście na tak zwanym zabezpieczeniu Miasta . Zobaczymy co będzie czas nam pokarze trochę sobie tego nie wyobrażam gdzie ten sprzęt by trafił no okej GBA do Sułowa a reszta ? według mnie zbyt bardzo to może być skomplikowane . Poczytaj pytaj wszystkich a jak nie to może istnieje jeszcze sąd odwołanie od decyzji zarządu . I dam wam radę jeśli wygracie musicie dokonać kapitalnych zmian np waszego prezesa to przez to jest wiele konfliktów . Dużo Osp mi mówiło że miesza i głupio docina jednostką . Nie można mieć chłopaki wszystkiego na raz cieszy mnie że macie tyle zaangażowania np dla dzieci . I sory trochę mnie poniosło ale jako strażak się wkurzam to co czytam w gazecie np wczorajszej nie jest to miłe wy jako Osp powinniście doznawać ciepłe słowa od zarządu za to jak się staracie jak wiele robicie i to za darmo i nawet jak by nie było płacone za wyjazdy to i tak wiele osób dalej by niosło pomoc ...

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: ospglinik »

niewiem o co poszł ale zawsze jest dwie strony medalu a zresztą jak sie sami nie zlikwidujecie to gmina was nie rozwiąze musi byc zebranie członków i to oni muszą podjąć uchwałę o rozwiązaniu osp które zarazem jest stowarzyszeniem

kit123
Posty: 7
Rejestracja: czw 28 lut 2013, 15:11
OSP (gm., woj.): Gmina Cieszków , woj Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: kit123 »

ospglinik pisze:niewiem o co poszł ale zawsze jest dwie strony medalu a zresztą jak sie sami nie zlikwidujecie to gmina was nie rozwiąze musi byc zebranie członków i to oni muszą podjąć uchwałę o rozwiązaniu osp które zarazem jest stowarzyszeniem
To powiedz mi dlaczego w gazecie napisali że ma dojść do głosowania Gminego Związku Osp nad likwidacją Osp Milicz . ? Czyli jednak można ...

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: ospglinik »

na mój rozum wg statutu osp ma osobowośc prawną ,zarząd,komisja rewizyjna ,krs ,nip,regon poczytaj zapisy statutu
z wzorcowego statutu osp

1. Stowarzyszenie nosi nazwę OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA w ........................................... zwane dalej OSP.
2. Stowarzyszenie OSP działa na podstawie ustawy z 7 kwietnia 1989 r. – Prawo o stowarzyszeniach (Dz.U. z 2001 r. nr 79, poz. 855 tekst jednolity ze zm.) oraz ustawy z 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (Dz.U. z 2002 r. nr 147, poz. 1229 tekst jednolity ze zm.), a także niniejszego statutu.
3. Stowarzyszenie OSP posiada osobowość prawną.


1. W razie rozwiązania OSP walne zebranie wyznacza komisję likwidacyjną w składzie 3 osób. W przypadku niemożności zwołania walnego zebrania, uchwałę o rozwiązaniu OSP podejmuje sąd rejestrowy, wyznaczając likwidatora.
2. Pozostały po rozwiązaniu majątek, stanowiący własność OSP przechodzi na własność ...................................... (np. właściwej gminy, Związku OSP RP lub innej osoby - do wyboru). Sprzęt i urządzenia przeciwpożarowe będące własnością komunalną przechodzą do dyspozycji samorządu terytorialnego.

masz czarno na białym
Awatar użytkownika

Topic author
Marcoos7
Posty: 30
Rejestracja: śr 14 lis 2012, 11:16
OSP (gm., woj.): Województwo Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: Marcoos7 »

Witam, A powiedzcie mi co sie dzieje po odwołaniu od decyzji o wykluczeniu??? O tym czy wykluczą nas ze związku decyduje wtedu Zarząd Powiatowy ZOSP RP czy jeszcze raz karze rozpatrzyc wniosek Zarządowi Gminnemu ZOSP RP? Jak to wyglada po kolejnym odwołaniu od decyzji na szczeblu gdy sprawę rozpatruję Zarząd Wojewódzki ZOSP RP???
Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek!!!

Bo my strażacy musimy trzymac się razem i byc ponad wszelkimi układami!!!
Awatar użytkownika

Topic author
Marcoos7
Posty: 30
Rejestracja: śr 14 lis 2012, 11:16
OSP (gm., woj.): Województwo Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: Marcoos7 »

kit123 pisze:Autor postu nie wie co mówi . Czemu nie napisałeś że wasza jednostka okradała fundusz gminy i pobieraliście opłaty za garaże ? sami zaczęliście tą wojnę i przegrywacie bo z tego co wynika wasza jednostka zostanie zlikwidowana . Po co to pisanie po gazetach myślicie że macie kontakty w gazecie "Głos Milicza" to wszystko wygracie ? Tak jak mówiłem wszystko przegraliście zabrali wam Jelcza teraz likwidacja Osp . Powiem ci tylko tyle jak pracowałem w Psp Milicz każdy się dziwił po co robienie jednostki Osp w Miliczu skoro jesteśmy my . Mieliśmy tyle samo wyjazdów co teraz i dawaliśmy spokojnie sami rade . Bardzo źle też się mówi na waszego prezesa wiele strażaków Psp oraz Osp mówi wiele słów krytyki na niego i nie posiada dobrego zdania wiele razy słyszałem na Osp Milicz złe słowa nie chodzi o wyjazdy i akcje bo za to wam każdy Dziękuje że jesteście że chcecie pomóc , tylko ogólnie i żeby nie było to już nie chodzi o teraz i tą całą sytuację dramatyczną to juz oddawana się o tym mówi . Dlaczego takie Osp jak Cieszków , Sułów , Wierzchowice , Latkowa , potrafią się jakoś dogadać i zarząd gminy nie opisuje ich po gazetach . Zastanówcie sie co wy robicie . Mam już dosyć czytania gazet i mówienie pana Bleka że Osp Milicz to złodzieje lub inne zdania . Dosyć tego ... !!!
Gościu jak nie jesteś w temacie to po co się wypowiadasz??? Znasz jakies tam pogłoski.... Okradała Fundusz gminy??? Na wynajem była pisemna zgoda itd. Oni każdy fakt przedstawiaja po swojemu....tak jak z dzisiejszą gazetą że Burmistrz dowiedział się dopiero z gazet o spotkaniu.......
Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek!!!

Bo my strażacy musimy trzymac się razem i byc ponad wszelkimi układami!!!

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: slawek.998 »

Dwie strony bzdurnych postów. Nikt oprócz was niema prawa zlikwidować wam waszego stowarzyszenia jakim jest OSP. Jeżeli doszło do jakichś nieprawidłowości to powinien za nie odpowiedzieć zarząd z prezesem na czele. Wyrzucenie ze struktur związku - kto niby miałby tego dokonać ? chyba tylko Zarząd Główny , i przede wszystkim za co ? Niemożna karać stowarzyszenia które ma swoich reprezentantów odpowiedzialnych za to co się dzieje w stowarzyszeniu.

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: jerzy988 »

NIKT NIE MOŻE ROZWIĄZAĆ OSP !! SAMORĄZWIĄZANIE osp nie musi być w związku i wówczas nie posiada przedstawicieli w zwiazku ,oczywiście wiąze sie to z ograniczeniami do pieniędzy ale nie musi wójt ,burmistrz ,musi finansować i tak ,przystąpienie do związku jest dobrowolne.głosowanie poza jednostką o rązwiazanie niczego nie daje ,przerabiałem ten temat w jednej z osp gdyż wójt także chciał likwidacji jednej z osp ,ale zebranie osp i także zebranie wiejskie wybiło mu to z głowy jednostka jest a wojta nie ma ..
Awatar użytkownika

Topic author
Marcoos7
Posty: 30
Rejestracja: śr 14 lis 2012, 11:16
OSP (gm., woj.): Województwo Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: Marcoos7 »

slawek.998 pisze:Dwie strony bzdurnych postów. Nikt oprócz was niema prawa zlikwidować wam waszego stowarzyszenia jakim jest OSP. Jeżeli doszło do jakichś nieprawidłowości to powinien za nie odpowiedzieć zarząd z prezesem na czele. Wyrzucenie ze struktur związku - kto niby miałby tego dokonać ? chyba tylko Zarząd Główny , i przede wszystkim za co ? Niemożna karać stowarzyszenia które ma swoich reprezentantów odpowiedzialnych za to co się dzieje w stowarzyszeniu.
Niestety według statutu ZOSPu wykluczenia może dokonac Zarząd Gminny w drodze uchwały...... A unas polityka wygląda tak: "Nie podoba wam się jak działa prezydium??? To uważajcie bo skończycie jak OSP xxxxxx"

Dlatego pytam jak działa w ZOSP RP odwołanie się od decyzji??? Wie ktoś może?

Nie dawno chyba zabrali nam GCBA na Jelczu 004. Pisze chyba poniewaz żadnej decyzji z PSP o przesunięciu sił i środków znajdujących się w KSRG nie ma. A po w końcu doczekanej naprawie (pisze o tym we wczesniejszych postach) zabrano nam dokumenty i kluczyki i dano jelcza innej jednostce (spoza KSRG i nawet selektywnego nie maja) twierdząc że auto to dalej w razie potrzeb bedzie służyc miastu XXXX - chciałbym dodac że nie mają też kompresora i hamulce musi napompowac spręzarka w aucie...
Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek!!!

Bo my strażacy musimy trzymac się razem i byc ponad wszelkimi układami!!!

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: slawek.998 »

Do Marcoos7
Niemyl pojęć - wykluczenie ze struktur związku nieoznacza likwidacji OSP. Zlikwidować jednostke możecie tylko wy sami. Jeżeli was wykluczą to muszą mieć za sobą mocne argumenty ale od każdej decyzji można się odwołać. Jeżeli chcesz to opisz mi waszą sytuacje na PW o ile będe mógł to pomogę.

Rafal998
Posty: 59
Rejestracja: śr 02 lip 2008, 16:16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: Rafal998 »

Kolega KIT niech nie "kituje" bo pisze że pracował kiedyś w PSP już nie pracujesz...więc zostaw te sprawy i nie wypowiadaj się. Po pierwsze nie znasz tematu dokładnie, jestem z jednostki koło Milicza nawet z innej Gminy, przypatruję się temu konfliktowi od dłuższego czasu widzę że jak Pan J oraz Pan W byli w Zarządzie OSP Milicz było wszystko ok a tylko jak członkowie OSP mieli ich już dość i na wyborach wybrali inny Zarząd zaczęły się schody więc nieprawdą jest to co piszesz tym chłopakom trzeba pomóc!! I nie pisz że jednostka w Miliczu jest niepotrzebna bo jest PSP jest to żałosne jak to czytam masakra...Ile razy byłem świadkiem jak OSP Milicz ratowała "wam" tyłek podczas działań ratowniczo-gaśniczych i w wielu innych przypadkach, z tego co się czyta na stronce www.ospmilicz.pl widzę że Milicka jednostka wyjeżdża sporo do działań ratowniczo-gaśniczych i sami się nie dysponują do nich ich dysponuje kto?..PSP Milicz czyli ci jak to nazwałeś co sami sobie radzą...w 6 chłopa na zmianie w tym dyżurny tak faktycznie dużo zrobisz na terenie miasta ba gminy ba powiatu...więc dla mnie i członków mojej OSP wiem że zasadne jest aby OSP Milicz istniała i moja jednostka całkowicie popiera chłopaków z Milicza, Tu trzeba wiesz jakiego lekarstwa? Tu trzeba pogonić to całe "dziadostwo" a jakie to już wiadomo.
I na koniec powiem że nie mogą i nikt nie może zlikwidować OSP samochód który im rzekomo zabrali też tak nie do końca ponieważ to auto jest własnością gminy i ona sobie robi z nim co chce ale pamiętajcie ten samochód wchodzi w skład KSRG i to jest przesunięcie sił i środków w systemie a takie rzeczy może zrobić tylko KG PSP więc myśle że ten samochód wróci bardzo szybko tam gdzie był, a jeśli nie to Milicz otrzyma inny ciężki wóz o który napewno KP PSP zadba, a ci co dostali ten samochód niech się w piersi uderzą...ponieważ ja na ich miejscu bym odmówił przyjęcia samochodu który został zabrany im kolegom ... WSTYD!!!

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: Sylwek »

Rafał nie rób z nas idiotów. Pomimo, że jestem z drugiego końca Polski znamy się od wielu lat z kilkudziesięciu różnych dyskusji sprowadzających się do tego samego tematu.

W temacie: może, dla dobra jednostki, rozważ przystopowanie tej wieloletniej wojny?

Dodane:
widzę, że rozważyłeś - szczerze najlepszego na nowej drodze, życia.
Trzymam kciuki za Waszą jednostkę - będzie dobrze.

Rafal998
Posty: 59
Rejestracja: śr 02 lip 2008, 16:16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: Rafal998 »

Nikt nie robi z nikogo idioty, jestem dobrym kolegą Rafała chyba tego o którym piszesz, nie mam swojego konta a Rafał pozwolił mi na napisanie posta z jego konta. TAK DO WIADOMOŚCI!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat