Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.
Awatar użytkownika

artur_wyszonki
Posty: 272
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 10 sty 2012, 16:30
OSP (gm., woj.): OSP Wyszonki Kościelne (gm. Klukowo woj. podlaskie)
Lokalizacja: Wyszonki Kościelne (Podlaskie)
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: artur_wyszonki »

Marcoos7 pisze:
To kit123 zaczał wymieniac nazwy jednostek.....
Jak w przedszkolu :P "to on pierwszy mnie ugryzł"
PJ pisze:
Rafal998 pisze: Takiś mądry to znajdź mi przepis który mówi o tym że skrót typu ZG OSP RP jest skrótem tylko i wyłącznie Zarządu Głównego a że nie może go używać Zarząd Gminny ? Szukałem i nie znalazłem za to znalazłem bardzo wiele Zarządów Gminnych posługujących się tym skrótem np.
http://www.trabkiw.ug.gov.pl/ug/index.p ... nie-zg-osp
http://www.zosprp-lodz.pl/przedstawiciele.php
http://sobowidz.osp.org.pl/2/index.php/ ... nie-zg-osp
http://sobowidz.osp.org.pl/2/index.php/ ... nie-zg-osp
http://www.tvkonin.pl/index.php/slupca- ... trzakowie-
Z tego co sie orientuję to nie ma Zarządów Gminnych ZOSP RP są tylko Zarządy Oddziałów Gminnych ZOSP RP więc logicznym skrótem jest ZOG ZOSP RP.
Admin dobrze wyjaśnił, nie ma takiego czegoś jak zarząd gminny...
Awatar użytkownika

Topic author
Marcoos7
Posty: 30
Rejestracja: śr 14 lis 2012, 11:16
OSP (gm., woj.): Województwo Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: Marcoos7 »

10 kwietnia jest głosowanie nad wydaleniem nas ze ZOSP'u RP wiec sie okażę co będzie. Jesli nas wydalą to znaczyc bedzie tylko i wyłącznie że ZOSP RP w powiecie Milickim to ściema......skoro wydala się jednostkę ponieważ Naczelnik (obecnie były) nie pasuje władzom ZOG ZOSP RP i niektórym osobom w ZOP ZOSP RP (co by nie było chodzi mi o Zarząd Powiatowy albo o Zarząd Odzdziału Powiatowego- jakby to było mega ważne jak ich nazwe skoro i tak wszyscy wiemy o co chodzi). Jednostka jest bardzo aktywna, czynnie działająca a żadnego zarzutu z sensem i jakoś podpartego papierami nie ma. Niestety tak to jest jak członkowie zmienią prezesa a były przes zostaje Komendantem Gminnym ZOSP RP i nie potrafi pogodzic się z decyzją członków OSP. Troche kolesiostwa i OSP jest niszczone....smutne to jest ale niestety prawdziwe. W naszym ZOG ZOSP RP i ZOP ZOSP RP zasiadają dokładnie te same osoby co jest smieszne. (Jak masz problem z władzami gminnymy ZOSPu zwróc się do władz POWIATOWYCH ZOSPu RP czyli do tych samych osób z którymi masz problem). Więc jak ZOSP RP podobno ma na celu wspieranie OSP (STATUT ZOSP RP Rozdział I paragraf 1 podpunkt 2 "Związek zrzesza ochotnicze straże pozarne (zwane dalej OSP) i inne osoby prawne w celu reprezentowania ich interesów oraz propagowania i realizacji celów statutowych") to w tym przypadku niszczy bo: Naczelnik często krytykował działania prezydium a były zarząd naszej OSP zasiada we władzach gminnych i powiatowych związku.

Jeżeli ktos na prawde wie jak i na prawde chce NAM pomóc to proszę o kontakt ze mną na priv.

Kit123 i prosze Cię weż już się nie wypowiadaj.....ja pytam osoby postronne a nie osoby które są z naszego terenu i są subiektywne i stronnicze.
Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek!!!

Bo my strażacy musimy trzymac się razem i byc ponad wszelkimi układami!!!
Awatar użytkownika

Topic author
Marcoos7
Posty: 30
Rejestracja: śr 14 lis 2012, 11:16
OSP (gm., woj.): Województwo Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: Marcoos7 »

Jeżeli jest ktoś na forum kto zna się na prawie(radca prawnylub adwokat z zawodu) i jest człowiekiem, który zawsze działa by prawda wzięłą górę a chciałby nas wspomóc to prosże o kontakt na priv.
Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek!!!

Bo my strażacy musimy trzymac się razem i byc ponad wszelkimi układami!!!

Raku
Posty: 204
Rejestracja: śr 30 lis 2011, 14:02
OSP (gm., woj.): Bierna, Sulików, Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: Raku »

Spróbuj skontaktować się z Panem Dariuszem P. Kała, "naszym" forumowym prawnikiem 8)
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: seligow »

Marcoos7 pisze:Jeżeli jest ktoś na forum kto zna się na prawie(radca prawnylub adwokat z zawodu) i jest człowiekiem, który zawsze działa by prawda wzięłą górę
:lol: :lol: :lol:
Prawnicy mają to do siebie, że szukają takiej prawdy jaka im jest potrzebna...
Starszy sikawkowy
Awatar użytkownika

Topic author
Marcoos7
Posty: 30
Rejestracja: śr 14 lis 2012, 11:16
OSP (gm., woj.): Województwo Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: Marcoos7 »

Raku pisze:Spróbuj skontaktować się z Panem Dariuszem P. Kała, "naszym" forumowym prawnikiem 8)
A jaki ma nick na forum?
Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek!!!

Bo my strażacy musimy trzymac się razem i byc ponad wszelkimi układami!!!
Awatar użytkownika

artur_wyszonki
Posty: 272
Rejestracja: wt 10 sty 2012, 16:30
OSP (gm., woj.): OSP Wyszonki Kościelne (gm. Klukowo woj. podlaskie)
Lokalizacja: Wyszonki Kościelne (Podlaskie)
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: artur_wyszonki »

Awatar użytkownika

Topic author
Marcoos7
Posty: 30
Rejestracja: śr 14 lis 2012, 11:16
OSP (gm., woj.): Województwo Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: Marcoos7 »

Witam. W dniu wczorejszym na posiedzeniu Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Miliczu została przyjeta uchwała o wykluczeniu ze Związku OSP Milicz głosami: 9 za wykluczeniem, 8 przeciw wykluczeniu, 2 wstrzymujących się przy niskim kforum- 19 obecnych na 27 osób. A z nieoficjanlych informacji (RÓWNIEŻ z mediów lokalnych) dowiadujemy się że Sekretarz ZOG ZOSP RP wraz z innym członkiem PREZYDIUM ZOG ZOSP RP namawiał i nagadywał o takie a nie inne głosowanie!!! Jest to jak najbardziej bulwersujące! (Sekretarz ZOG ZOSP RP dopuszcza się często "ciekawych" (sarkazm) zachowań!)

Obrady Zarządu odbywały się za zamkniętymi drzwiami - były utajnione- po nie prawnej, nie zgodnej ze STATUTEM ZOSP RP decyzji Prezesa Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP o utajnieniu obrad. Sekretarz ZOG ZOSP RP dopuścił się nawet naruszenia nietykalności osobistej i chciał siłą wymusic na kamerzyście telewizji lokajnej opuszczenie sali obrad (szarpiąc go za ubranie). Po upomnieniu Sekretarza ZOG ZOSP RP przez członka OSP Milicz, że łamie prawo i narusza nietykalnośc osobistą SEKRETARZ ZOG ZOSP RP odpuścił. Inny przedstawiciel lokalnej prasy upomniał się o mozliwośc obecności na obradach opierając się o STATUT ZOSP RP jednak Prezes Prezydium ZOSP RP zagroził wezwaniem ochrony i policji. Po czym wszyscy członkowie OSP Milicz (nie uprawnieni do zabierania głosu i głosowania ale do bycia widzami obrad nie utajnionych) i media opuściły salę obrad.

Bowiem według STATUTU ZOSP RP (paragraf 64, punkt2, ustęp4): "Do kompetencji Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego należy: (...) 4.Inicjowanie i prowadzenie innych działań wynikającyh z postanowień STATUTU." oraz (paragraf 62, punkt 1) "Zarząd Oddziału Gminnego jest władzą uchwałodawczo-nadzorczą oddziału gminnego" Czyli ZARZĄD ODDZIAŁU GMINNEGO ZOSP RP mógł przegłosowac utajnienie obrad na wniosek PREZYDIUM ZARZĄDU ODDZIAŁU GMINNEGO ZOSP RP.

Jeżeli Prezes Prezydium ZOG ZOSP RP łamię statut ZOSP RP no to chyba JEST BULWERSUJĄCE I NIE PRAWIDŁOWE.

Krótko mówiąc jeżeli do władz Gminnych ZOSP RP i Powiatowych ZOSP RP (u nas zasiadaja te same osoby!!!) dostaną się osoby, które mają na celu "robienie pod górkę" jakiejś jednostce to dochodzi nawet do wykluczenia ze ZOSP RP. Jednak wbrew kłamstwom PREZESA PREZYDIUM ZOSP RP są jednostki, które stanęły w naszej obronie. Poza tym kilku przedstawicieli innych jednostek OSP z terenu gminy obawiając się presji za poparcie NAS nie przybyli mając nadzieję że nie będzie kforum.

Wyklucza się jednostkę, która należy do KSRG, posiada 3 wozy pozarnicze (do niedawna 4 ale PREZYDIUM ZARZĄDU GMINNEGO zabrało nam GCBA przed głosowaniem nad uchwałą o zabranie tego auta przez ZOG ZOSP RP), rocznie wyjeżdza do akcji około 80-100 razy, czynnie działa też edukacyjnie w formie spotkań z dziecmi, zwiedzaniem remizy wraz z pogadanką o prawidłowym zachowaniu w przypadku wystapienia zagrożenia itp. Pozyskujemy mnóstwo sponsorów na sprzęt, mnóstwo sprzętu od sponsorów. Uczestniczymy w świetach religijnych i Państwowych. Wspomagamy inne uboższe w sprzęt jednostki przekazując sprzęt który u nas został wymieniony na nowszy. Od dłuższego czasu również utrzymujemy wóz pozarniczy SH-18 z własnych srodków. Staramy się jako jednostka nie jednokrotnie odciązyc gminę finansowo.

TYLE W TEMACIE.
Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek!!!

Bo my strażacy musimy trzymac się razem i byc ponad wszelkimi układami!!!
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: podymacz »

Raku pisze:Spróbuj skontaktować się z Panem Dariuszem P. Kała, "naszym" forumowym prawnikiem 8)
:lol: :lol: :lol: :lol:

kaczorstraz1993
Posty: 7
Rejestracja: czw 21 lut 2013, 21:55
OSP (gm., woj.): Bogu na chwałe ludziom na pozytek
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: kaczorstraz1993 »

przeczytałem wasza sytuację i widziałem nagranie tv . my naszczescie jeszce takich problemów nie mamy choc tekze mamy z wójtem spór o darowizne i brak jakich kolwiek pomocy z jego strony . Mam nadzieje ze wyzszymi instancjami dopniecie swego a burmistrza usuna ze stanowiska lub przegra w wyborach ( mam nadzieje ze nas ztez nie pzrejdzie ) i nadal bedziecie czennie słuzyc społeczeństwu . Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Topic author
Marcoos7
Posty: 30
Rejestracja: śr 14 lis 2012, 11:16
OSP (gm., woj.): Województwo Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: Marcoos7 »

My jako strażacy nie rozwiążemy jednostki nigdy i zawsze bedziemy działac. Mimo wszystko jednak można zauważyc spadek morali wśród nas ze wzgledu na to, iż działa człowiek społecznie, naraża zdrowie i zycie nie jednokrotnie wnosi swój prywatny wkład finansowy w remize i straż a tacy ludzie jak NASZE MILICKIE władze Gminne Związku zasiadające w Przezydium Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczej Strazy Pożarnej Rzeczypospolitej Polskiej. Poza tym podejrzewam że to dopiero poczatek próby zdeklasowania nas na niższy szczebel. Z jednostki typu S-4 aktualnie jesteśmy S-3 a wykluczenie zmieniło jedynie to, że teraz pod górkę robic nam może tylko Burmistrz i osoba odpowiedzialna za OSP w gminie.

OCZYWIŚCIE BEDZIEMY SIĘ ODWOŁYWAC...

I powiem jeszcze jedno: Jeżelijednostki OSP nie stac na prawnika to łatwo może byc niszczona przez władze.
Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek!!!

Bo my strażacy musimy trzymac się razem i byc ponad wszelkimi układami!!!

OSP Lichnowy
Posty: 16
Rejestracja: wt 16 sie 2011, 14:01
OSP (gm., woj.): Lichnowy/pomorskie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: OSP Lichnowy »

Myślę,że powinniście zażądać od ZG ZOSP RP w Miliczu wydania;
1. uchwały o wykluczeniu waszej jednostki z ZOSP RP wraz z uzasadnieniem.
2. protokółu z posiedzienia zarządu.
Istotą sprawy będzie treść uzasadnienia podjętej uchwały. Po uzyskaniu uchwały z uzasadnieniem należy ją przeanalizować czy jest podjęta zgodnie z statutem a następnie odwoływać sie do ZP ZOSP RP jeżeli to nie przyniesie pozytywnego skutku to do ZW ZOSP RP. Można również wystąpić do Sądu Honorowego przy ZW ZOSP RP.
Jeżeli w uzasadnieniu pojawią się elementy bezprawnych pomówień wobec konkretnych osób czy jednostki OSP należy sprawę skierować z powództwa cywilnego do sądu powszechnego.
To co z wami zrobiono jest to precedens w skali kraju, na którym mogą wzorować inni samorządowcy, którzy będą chcieli likwidować niewygodne jednostki OSP.
Wystarczy, że samorząd przestanie finansować niewygodną jednostkę OSP to po roku czy dwóch
latach jednostka OSP przestanie funkcjonować.
Dlatego życzymy wam wytrwałości w dążeniu do wyjaśnienia sprawy i pozostania w strukturach ZOSP RP. Na "leśnych dziadków" i nieprzyjaznych wójtów, burmistrzów być może w najbliższych wyborach przyjdzie czas końca ich karier w OSP i samorządzie terytorialnym.

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: ospglinik »

a ja napiszę krótko nie ma solidarności między jednostkami osp w waszej gminie po prostu są ch.......mi że się nie solidaryzują z wami i sa przeciwko wam bo jak by was poparli to by pan pa...c burmistrz nie zrobił nic wtedy

Bonk
Posty: 145
Rejestracja: śr 11 lis 2009, 16:30
OSP (gm., woj.): Łódź - Sikawa (woj. łódzkie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: Bonk »

Marcoos7 pisze:I powiem jeszcze jedno: Jeżeli jednostki OSP nie stac na prawnika to łatwo może byc niszczona przez władze.
Nie do końca się z Tobą zgodzę, bo zawsze jest alternatywa... ZOSP RP ma swojego radcę prawnego - Krzysztof Miazga ( krzysztof.miazga@zg.zosprp.pl ).
Udziela porad i reprezentuje wszystkie OSP bezpłatnie. Korzystałem z jego porad i odpowiedź otrzymałem, co prawda czekałem 4 dni, ale dostałem to co chciałem ;)
Obrazek

Ochotnicza Straż Pożarna Łódź - Sikawa
https://www.facebook.com/Ochotnicza-Str ... 705960626/

Bonk
Posty: 145
Rejestracja: śr 11 lis 2009, 16:30
OSP (gm., woj.): Łódź - Sikawa (woj. łódzkie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czy wyrzucenie ze ZOSP RP równe jest z likwidacją OSP?

Post autor: Bonk »

Co do samej sytuacji... Współczuję !
Bardzo podoba mi się wola walki o przetrwanie jednostki - widać, że Wam zależy !
Myślę, że Zarząd Oddziału Wojewódzkiego poprosi Burmistrza/Prezesa o dokumentację z tego zebrania i zostanie ona zaopiniowana negatywnie - tak więc głowa do góry. Powodzenia życzę
Obrazek

Ochotnicza Straż Pożarna Łódź - Sikawa
https://www.facebook.com/Ochotnicza-Str ... 705960626/
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat