Zasady nabywania uprawnień przez kierowców pojazdów uprzywil

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
OSP Czchów
Posty: 25
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 31 mar 2007, 19:10
Lokalizacja: Czchów
Kontakt:
Status: Offline

Zasady nabywania uprawnień przez kierowców pojazdów uprzywil

Post autor: OSP Czchów »

Mecenas Krzysztof M. Miazga omawiając zasady nabywania uprawnień przez kierowców pojazdów uprzywilejowanych, w tym przez kierowców OSP, napisał: "Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz.U. Nr 30, poz. 151 z póź. zm.), która w większości swoich przepisów wchodzi w życie z dniem 11 lutego 2012 r. przewiduje nowe zasady dotyczące wydawania uprawnień do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi.". Pisząc to popełnił naszym zdaniem błąd i to poważny, ponieważ gminy powołując się na Jego wykładnię, błędnie interpretują nową ustawę i już teraz nie chcą wydawać zaświadczeń ochotnikom na strażackie pojazdy uprzywilejowane. Ustawa ta zacznie obowiązywać od 19 stycznia 2013 roku!A tylko dwa jej artykuły i to nie dotyczące strażaków kierowców i uprawnień dla nich, będą obowiązywać lub już obowiązują w innych terminach!Więcej staranności Panie mecenasie bo to negatywnie odbija się na ludziach, którzy swój czas poświęcają słusznej sprawie.
Awatar użytkownika

misiu8514
Posty: 138
Rejestracja: ndz 28 cze 2009, 16:43
Status: Offline

Re: Zasady nabywania uprawnień przez kierowców pojazdów uprz

Post autor: misiu8514 »


banan998
Posty: 146
Rejestracja: pn 27 gru 2010, 12:04
OSP (gm., woj.): węgorzyno zachodniopomorsie
Status: Offline

Re: Zasady nabywania uprawnień przez kierowców pojazdów uprz

Post autor: banan998 »

no to trochę mi ulżyło :D . bo w przyszłym roku na wiosnę kończą mi się uprawnienia. według mnie takie szkolenia to powinni odbywać kierowcy którzy dopiero nabyli uprawnienia do kierowania pojazdem i chcą prowadzić pojazdy uprzywilejowane. no a dla tych co już mają takie uprawnienia i prowadzą pojazdy uprzywilejowane powinny być jakieś kilkugodzinne pogadanki z biegłym sądowym w zakresie ruchu drogowego. Unia europejska i zakład pracy sfinansowali nam takie szkolenie z bezpieczeństwa ruchu drogowego. wszystkim takie szkolenie bardzo się podobało, i stwierdziliśmy że powinny być organizowane co dwa lub co trzy lata. dodam iż jeszcze były zajęcia w terenie to znaczy na torze wyścigowym. mieliśmy okazję poprowadzić samochód sportowy rajdowca MARIUSZA PODKALICKIEGO i wycisnąć z niego co się da :D oj była frajda. na tym szkoleniu dokształcaliśmy się z technik efektywnego prowadzenia i hamowania pojazdem.
Awatar użytkownika

misiu8514
Posty: 138
Rejestracja: ndz 28 cze 2009, 16:43
Status: Offline

Re: Zasady nabywania uprawnień przez kierowców pojazdów uprz

Post autor: misiu8514 »

Tak czy siak jeśli juz masz uprawnienia to prawo nie działa wstecz i nie mogą cie wysłąć na ten kurs jeśli masz już uprawnienia. To chodzi o tych co dopiero chcą je zdobyć bo już sięc orientoiwałem w temacie, pozdrawian, błędy alew już %% :D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat