Mundur wyjściowy

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
jens16
Posty: 179
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 11 gru 2012, 10:46
OSP (gm., woj.): Gradki(woj.świętokszyskie)
Status: Offline

Mundur wyjściowy

Post autor: jens16 »

Mam takie pytanie, a mianowicie czy do munduru wyjściowego nosi się odznaki typu Strażak Wzorowy bądź Za Wysługę Lat czy tylko do munduru galowego (ze sznurem). I jaki mundur obowiązuje na zebraniu sprawozdawczym? Pytam gdyż mam małe wątpliwości i dylemat.
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Mundur wyjściowy

Post autor: podymacz »

jens16 pisze:Mam takie pytanie, a mianowicie czy do munduru wyjściowego nosi się odznaki typu Strażak Wzorowy bądź Za Wysługę Lat czy tylko do munduru galowego (ze sznurem). I jaki mundur obowiązuje na zebraniu sprawozdawczym? Pytam gdyż mam małe wątpliwości i dylemat.
Pytasz poważnie, czy się zgrywasz? :shock:
Awatar użytkownika

rajczak
Posty: 85
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 17:40
Status: Offline

Re: Mundur wyjściowy

Post autor: rajczak »

o ile dobrze rozumiem regulamin umundurowania to mundur wyjściowy to tylko baretki-bez odznak i sznura, a co do tego jaki mundur na zebrania sprawozdawcze to sam pewien nie jestem.

Topic author
jens16
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 gru 2012, 10:46
OSP (gm., woj.): Gradki(woj.świętokszyskie)
Status: Offline

Re: Mundur wyjściowy

Post autor: jens16 »

Regulamin przeglądałem i tam właśnie jest wspomniane tak jak piszesz rajczak.
Awatar użytkownika

rajczak
Posty: 85
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 17:40
Status: Offline

Re: Mundur wyjściowy

Post autor: rajczak »

no właśnie, tylko teraz nie wiem do czego należy podciągnąć zebranie sprawozdawcze?
bo jeśli pod posiedzenie władz statutowych OSP i oddziałów ZOSP RP. to wyjściowy
a jeśli uroczystość o ważnym i podniosłym dla jednostki
OSP bądź właściwego zarządu ZOSP RP znaczeniu-czym wg mnie zebranie sprawozdawcze nie jest to galowy
bądź też mundur galowy z baretkami na polecenie prezesa (naczelnika) OSP lub prezesa
właściwego zarządu oddziału ZOSP RP.-co według mnie też mogłoby pasować

ale pewien nie jestem
Awatar użytkownika

rajczak
Posty: 85
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 17:40
Status: Offline

Re: Mundur wyjściowy

Post autor: rajczak »

u nas ubiera się mundur galowy z baretkami (i odznakami), nie wiem jak w innych jednostkach
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mundur wyjściowy

Post autor: damian_osp »

Regulaminowo bez sznura i bez medali. Po prawej stronie odznaki można mieć typu wzorka lub wysługa lat
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Topic author
jens16
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 gru 2012, 10:46
OSP (gm., woj.): Gradki(woj.świętokszyskie)
Status: Offline

Re: Mundur wyjściowy

Post autor: jens16 »

damian_osp dzieki za odpowiedz tak tez myślałem, ale chciałem się upewnić.
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Mundur wyjściowy

Post autor: GLM »

jens16 pisze:Mam takie pytanie, a mianowicie czy do munduru wyjściowego nosi się odznaki typu Strażak Wzorowy bądź Za Wysługę Lat czy tylko do munduru galowego (ze sznurem). I jaki mundur obowiązuje na zebraniu sprawozdawczym? Pytam gdyż mam małe wątpliwości i dylemat.
Nie ma rozgraniczenia mundur galowy czy wyjściowy tylko w pewnych okolicznościach sznur się nosi a w innych nie . Jeżeli chodzi o wysługę czy strażak wzorowy, nosi się go cały czas i nigdy nie zdejmuje ,chyba tylko po to jak dostaniesz o 5 lat więcej
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

Topic author
jens16
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 gru 2012, 10:46
OSP (gm., woj.): Gradki(woj.świętokszyskie)
Status: Offline

Re: Mundur wyjściowy

Post autor: jens16 »

A zawsze myślałem, żę się dzielą na galowy i wyjściowy. Ale to tylko by się różniły brakiem sznurem. A w regulaminie właściwie jest napisane w jakiech okolicznościach jaki ubiór.
Awatar użytkownika

JakuB
Posty: 230
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 14:27
OSP (gm., woj.): Nowa Wieś woj Pomorskie
Lokalizacja: Nowa Wieś /Gdańsk
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mundur wyjściowy

Post autor: JakuB »

GLM pisze:Nie ma rozgraniczenia mundur galowy czy wyjściowy tylko w pewnych okolicznościach sznur się nosi a w innych nie .
Właśnie to jest to rozgraniczenie. Ze sznurem galowym to mundur galowy, bez sznura mundur wyjściowy. Nazwa sugeruje do czego jest używany dany mundur.
Z tą jednak uwagą, że mundur galowy może być z orderami, medalami LUB z baretkami orderów, medali.
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Mundur wyjściowy

Post autor: GLM »

JakuB pisze:
GLM pisze:Nie ma rozgraniczenia mundur galowy czy wyjściowy tylko w pewnych okolicznościach sznur się nosi a w innych nie .
Właśnie to jest to rozgraniczenie. Ze sznurem galowym to mundur galowy, bez sznura mundur wyjściowy. Nazwa sugeruje do czego jest używany dany mundur.
Z tą jednak uwagą, że mundur galowy może być z orderami, medalami LUB z baretkami orderów, medali.
Problemy panowie sobie stwarzacie NAPISAŁEM że to jest jeden i ten sam mundur!!! i raz się nosi sznur raz nie , a może macie dwa mundury ? na jednym wisi sznur a na drugim nie ? bo tak kolega pytał na którym ma nosić
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

stefan
Posty: 66
Rejestracja: śr 02 mar 2011, 21:11
OSP (gm., woj.): województwo Śląskie
Status: Offline

Re: Mundur wyjściowy

Post autor: stefan »

Rozmawiałem kiedyś gen. Czesławem Kosibą - redaktor "Strażaka", ma swoja rubrykę "z życia wzięte" na zebranie sprawozdawcze nosi się mundur wyjściowy (bez sznura, medali, odznak - tylko baretki), natomiast jeśli podczas zebrania ejst wprowadzany choćby sztandar jednostki to uważany jest za uroczystość podniosła i należy mieć ubiór galowy. Tak samo mi potwierdził jeśli chodzi o wybory podczas zjazdu, niby posiedzenie władz statutowych a uroczysty moment dla osób, które zostaną wybrane i również należy założyć mundur galowy(sznur + odznaki i medale). Regulamin regulaminem a co innego mówi sam jego twórca....

mrg11
Posty: 54
Rejestracja: pn 09 sty 2012, 15:18
OSP (gm., woj.): Młyny (Busko, Świętokrzyskie)
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mundur wyjściowy

Post autor: mrg11 »

GLM pisze:
JakuB pisze:
GLM pisze:Nie ma rozgraniczenia mundur galowy czy wyjściowy tylko w pewnych okolicznościach sznur się nosi a w innych nie .
Właśnie to jest to rozgraniczenie. Ze sznurem galowym to mundur galowy, bez sznura mundur wyjściowy. Nazwa sugeruje do czego jest używany dany mundur.
Z tą jednak uwagą, że mundur galowy może być z orderami, medalami LUB z baretkami orderów, medali.
Problemy panowie sobie stwarzacie NAPISAŁEM że to jest jeden i ten sam mundur!!! i raz się nosi sznur raz nie , a może macie dwa mundury ? na jednym wisi sznur a na drugim nie ? bo tak kolega pytał na którym ma nosić
Nie napinaj się. Poczytaj regulamin umundurowania i poczytaj co to mundur galowy, a co wyjściowy. Kiedy nosimy jeden a kiedy drugi. Dla ciebie to ze sznurem lub bez. Dla innych galowy lub wyjściowy. Inna kwestia odnośnie baretek i medali. Kolega się pytał dobrze, co zapinamy do wyjściowego a co do galowego.
Tutaj lektura http://www.zosprp.pl/?q=content/umundurowanie
Proszę przeczytać i pewnie pytań nie będzie.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat