Strona 1 z 1

odszkodowanie?

: wt 29 sty 2013, 00:06
autor: jerzy988
znalazlem ciekawy temat odszkodowań członków osp .podmiot zajmujący sie ochroną ppoż tj. gmina zobowiazana do płacenia z tytułu śmierci ,kalectwa i szkody w mieniu dz.u2004 1.6. ale o co chodzi to opisuje kierowca osp na umowę zlecenie otóż będac na ćwiczeniach do zawodów na placu ćwiczeń uległ wypadkowi no i miał świadków jak to się stało nie zawinił tak pisze zwrócił się do gminy o protokół wypadkowy gdyż taki robi gminna komisja w której skład wchodzi prezes danej jednostki ,no i co sie okazuje odpowiada prawnik że nie należy się odszkodowanie kierowcy dlatego że to nie należało do jego obowiązków wynikających z umowy zlecenia nie musiał tam być ,tylko pytanie jak miał się tam dostać samochód potrzebny do ćwiczeń? należy mu się odszkodowanie z tytułu ubezpieczonych strazaków w gminie od firmy np.pzu fajne ? ROZPORZĄDZENIE MSWIA o świadczeniach strazakom i członkom osp z dnia 24 12 2003r. dz.u 8 01.2004r

Re: odszkodowanie?

: pt 01 lut 2013, 16:39
autor: JakubZ
U nas na terenie gminy był przypadek śmierci strażaka na akcji - w sumie fałszywy alarm, ale w dobre wierze (paliło się gonisko, zgłoszono pożar składu opon - był obok). Zebrała się komisja z gminy (w tym prezes danej OSP) i dalej wszystkie sprawy z ubezpieczeniem załatwiała gmina z radcą prawnym. Od pół roku walczą z ubezpieczalnią o wypłatę odszkodowania. Szczegółów nie znam.

Re: odszkodowanie?

: czw 07 lut 2019, 11:11
autor: iskierka97
Może warto byłoby skierować swoje kroki do doświadczonej kancelarii adwokackiej? Słyszałam, że np w Krakowie ci adwokaci zajmują się odszkodowaniami. Warto zapytać o zdanie profesjonalistów.

Re: odszkodowanie?

: pn 10 lut 2020, 17:06
autor: sukienka
Przy wyjeździe na wakacje musimy być gotowi na każda ewentualność. Dobrze jest się też zorientować co do odszkodowania podczas problemów z lotem. niestety ale wielu pasażerów, nawet nie ma pojęcia o tym, że takie odszkodowanie może uzyskać. Pomóc im moze w tym https://do600euro.pl/ .

Re: odszkodowanie?

: śr 22 kwie 2020, 11:16
autor: maniak
Jeśli uważasz, że ubezpieczyciel wypłacił za małe odszkodowanie skontaktuje się z poznańską kancelarią eventum Prawnicy tej kancelarii to eksperci od odszkodowań i prawa ubezpieczeń. Każdą sprawę traktują indywidualnie stając się uzyskać jak najwyższe odszkodowanie dla klienta.

Re: odszkodowanie?

: czw 28 sty 2021, 12:29
autor: mazurek
Tak, że kancelaria oskubała się z większości odszkodowania :)