odszkodowanie?

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
jerzy988
Posty: 343
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

odszkodowanie?

Post autor: jerzy988 »

znalazlem ciekawy temat odszkodowań członków osp .podmiot zajmujący sie ochroną ppoż tj. gmina zobowiazana do płacenia z tytułu śmierci ,kalectwa i szkody w mieniu dz.u2004 1.6. ale o co chodzi to opisuje kierowca osp na umowę zlecenie otóż będac na ćwiczeniach do zawodów na placu ćwiczeń uległ wypadkowi no i miał świadków jak to się stało nie zawinił tak pisze zwrócił się do gminy o protokół wypadkowy gdyż taki robi gminna komisja w której skład wchodzi prezes danej jednostki ,no i co sie okazuje odpowiada prawnik że nie należy się odszkodowanie kierowcy dlatego że to nie należało do jego obowiązków wynikających z umowy zlecenia nie musiał tam być ,tylko pytanie jak miał się tam dostać samochód potrzebny do ćwiczeń? należy mu się odszkodowanie z tytułu ubezpieczonych strazaków w gminie od firmy np.pzu fajne ? ROZPORZĄDZENIE MSWIA o świadczeniach strazakom i członkom osp z dnia 24 12 2003r. dz.u 8 01.2004r

JakubZ
Posty: 132
Rejestracja: pt 29 kwie 2011, 00:20
OSP (gm., woj.): Pilzno, woj. Podkarpackie
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:
Status: Offline

Re: odszkodowanie?

Post autor: JakubZ »

U nas na terenie gminy był przypadek śmierci strażaka na akcji - w sumie fałszywy alarm, ale w dobre wierze (paliło się gonisko, zgłoszono pożar składu opon - był obok). Zebrała się komisja z gminy (w tym prezes danej OSP) i dalej wszystkie sprawy z ubezpieczeniem załatwiała gmina z radcą prawnym. Od pół roku walczą z ubezpieczalnią o wypłatę odszkodowania. Szczegółów nie znam.
Obrazek

iskierka97
Posty: 325
Rejestracja: czw 19 sty 2017, 14:05
Status: Offline

Re: odszkodowanie?

Post autor: iskierka97 »

Może warto byłoby skierować swoje kroki do doświadczonej kancelarii adwokackiej? Słyszałam, że np w Krakowie ci adwokaci zajmują się odszkodowaniami. Warto zapytać o zdanie profesjonalistów.

sukienka
Posty: 1858
Rejestracja: wt 22 mar 2016, 16:34
Status: Offline

Re: odszkodowanie?

Post autor: sukienka »

Przy wyjeździe na wakacje musimy być gotowi na każda ewentualność. Dobrze jest się też zorientować co do odszkodowania podczas problemów z lotem. niestety ale wielu pasażerów, nawet nie ma pojęcia o tym, że takie odszkodowanie może uzyskać. Pomóc im moze w tym https://do600euro.pl/ .

maniak
Posty: 215
Rejestracja: ndz 28 maja 2017, 14:34
OSP (gm., woj.): płońsk, mazowieckie
Status: Offline

Re: odszkodowanie?

Post autor: maniak »

Jeśli uważasz, że ubezpieczyciel wypłacił za małe odszkodowanie skontaktuje się z poznańską kancelarią eventum Prawnicy tej kancelarii to eksperci od odszkodowań i prawa ubezpieczeń. Każdą sprawę traktują indywidualnie stając się uzyskać jak najwyższe odszkodowanie dla klienta.

mazurek
Posty: 1025
Rejestracja: śr 01 lip 2015, 14:14
Status: Offline

Re: odszkodowanie?

Post autor: mazurek »

Tak, że kancelaria oskubała się z większości odszkodowania :)

lasior
Posty: 279
Rejestracja: pn 04 kwie 2016, 18:02
OSP (gm., woj.): ochotnicza straż pożarna chojnice
Status: Offline

Re: odszkodowanie?

Post autor: lasior »

W kwestii dochodzeń ubezpieczeniowych, czy pisząc prościej, jeśli ubezpieczyciel chce ci wypłacić jakiś ochłap, a ty się z tym nie zgadzasz, to najlepiej skontaktuj się z Casus https://www.casus.biz

kikak
Posty: 863
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 14:33
Status: Offline

Re: odszkodowanie?

Post autor: kikak »

Trzeba przyznać, że czasami trzeba skorzystać z pomocy profesjonalnych kancelarii, bo niektórych spraw w pojedynkę nie można rozwiązać. Akurat ja nie miałem dużo problemów z prawem, ale raz z usług kancelarii https://kancelariastrzesak.pl/ zdarzyło mi się korzystać i byłem usatysfakcjonowany z ich pomocy. Cenowo też wyglądało to bardzo korzystnie.

Lagi
Posty: 2
Rejestracja: ndz 06 lut 2022, 11:18
Status: Offline

Re: odszkodowanie?

Post autor: Lagi »

Trzeba walczyć o swoje

Teflon
Posty: 4
Rejestracja: ndz 06 lut 2022, 17:15
Status: Offline

Re: odszkodowanie?

Post autor: Teflon »

Ciężko jest czasem uzyskać

Meerek
Posty: 3
Rejestracja: pn 07 lut 2022, 08:14
Status: Offline

Re: odszkodowanie?

Post autor: Meerek »

Firmy często robią wszystko, żeby nie wypłacić

Janek93
Posty: 1
Rejestracja: pn 07 lut 2022, 20:53
Status: Offline

Re: odszkodowanie?

Post autor: Janek93 »

Co myślicie o odzyskiwaniu zaniżonego ubezpieczenia?

Smoke
Posty: 4
Rejestracja: pn 07 lut 2022, 21:37
Status: Offline

Re: odszkodowanie?

Post autor: Smoke »

Na jakiej zasadzie?

strazakmario
Posty: 88
Rejestracja: śr 06 kwie 2016, 14:01
Status: Offline

Re: odszkodowanie?

Post autor: strazakmario »

Żeby uzyskać odszkodowanie najpierw trzeba się ubezpieczyć. Tak to działa. Ja jestem zdecydowanym zwolennikiem wykupowania ubezpieczeń. Tak naprawdę ogromnej ilości rzeczy nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Całkiem niedawno zacząłem rozważać przystąpienie do grupowego ubezpieczenia na życie. Wcześniej jednak chciałem znaleźć jakieś wartościowe informacje w tym zakresie. Na https://www.halogorlice.info/wiadomosci ... o-wiedziec natrafiłem na poradnik, z którego wiadomości wiele mi wyjaśniły.

Olek36
Posty: 304
Rejestracja: pn 17 sty 2022, 12:25
Status: Offline

Re: odszkodowanie?

Post autor: Olek36 »

Też uważam warto postawić na takie ubezpieczenie, zwłaszcza że nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat