ZACZNIJMY WALCZYĆ O SWOJE

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
LEON1982
Posty: 17
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 14 mar 2006, 22:32
Lokalizacja: LESZCZYNY
Status: Offline

ZACZNIJMY WALCZYĆ O SWOJE

Post autor: LEON1982 »

WITAM.
W WIELKIEJ LICZBIE TEMATÓW MAMY PRETENSJE DO WŁADZY O PRZEPISY ZĘ USTAWA LEŻY DŁUDO W SEJMIE, ŻE NAS WŁADZA OLEWA, ŻE Z OBECNYMI PRZEPISAMI JEST NAM ŹLE.
PRZECIEŻ JESTEŚMY OBYWATELAMI, NALEŻYMY DO ZWIĄZKU OSP.
WIĘC MAMY PRAWO WALCZYĆ O SWOJE
JEST NAS DUŻO NAPISZMY NIE MY TYLKO WŁADZE ZWIĄZKU PETYCJE LUB PROŚBĘ O SZYBKIE CZYTANIE W SEJMIE, CZY COŚ W TYM STYLU. A MY TYSIĄCE STRAŻAKÓW PODPISZEMY, PRZEKAŻE NA WYŻSZY SZCZEBEL DO POWIATU WOJEWÓDZTWA I DO CENTRALI. CENTRALA PRZEKAŻE DOKUMENT NA RĘCE MARSZAŁKA SEJMU I ...
tak wogóle to tylko moje przemyślenia propozycje może nawet APEL
czy wykonalny czas pokaże
Ln

bax
Posty: 23
Rejestracja: czw 22 wrz 2005, 16:26
Status: Offline

Post autor: bax »

LEON 1982 - ale napisz jeszcze czego dotyczy Twój post - zbierania grzybów, jazdy rowerem czy jeszcze może "robienia na drutach" :?:

Maneri
Posty: 70
Rejestracja: czw 19 sty 2006, 21:15
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Maneri »

Moim zdaniem powinny rozpocząć się prace nad Ustawą o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Inicjatorami tych prac powinniśmy zostać My ! ! !
Pracę powinny rozpocząć się od powołania przez Zarząd Główny specjalnej Komisji, a potem w ciągu roku powinny spływać do niej propozycje ze wszystkich szczebli naszej organizacji. Kolejnym krokiem powinna być dyskusja z nami, ocenienie projektów a potem skierowanie całej dokumentacji do Sejmu. Myślę, że jeśli takie prace rozpoczęłyby się w tym roku, to za dwa-trzy lata mamy Ustawę o OSP.

Chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat.

Dopisek: Proszę o ustosunkowanie się do mojej wypowiedzi przedstawicieli Zarządu Głównego ZOSP RP, ponieważ to od nich powinna wyjść inicjatywa, bo takie szaraczki jak My nie jesteśmy w stanie ruszyć tak poważnej inicjatywy.
Jednak jeśli nie będzie odzewu na ten temat, to będę proponował rozpoczęcie podpisywania petycji przez wszystkie zainteresowane jednostki OSP w celu wywarcia na Zarządzie Głównym oczekiwanych przez Nas kroków.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Zapraszam: www.ospjarszewo.republika.pl
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

Fredek
Posty: 95
Rejestracja: śr 29 cze 2005, 10:18
Status: Offline

Post autor: Fredek »

Maneri nie masz racji. Trwa kampania zjazdowa to od nas zależy, co związek będzie realizował. Postaraj się aby wybrani przez Ciebie delegaci przedstawili taki postulat na zjazdach i aby znalazł się w uchwałach zjazdowych i tyle. Bardzo dobrze jeśli pojawią się tam również szczegółowe oczekiwania wobec ustawy. Zarządy muszą realizować uchwały, za to są rozliczane. A tak na marginesie ZG w poprzednich kadencjach Sejmu próbował ruszyć problem niestety bez skutku, co nie znaczy, że nie warto próbować teraz.

SenseY
Posty: 67
Rejestracja: ndz 20 lip 2003, 16:39
Status: Offline

Post autor: SenseY »

Minęło 1,5 miesiąca a Zarząd Główny się nie ustosunkował ale nie dziwi mnie to bo to dla nich typowe.

Kol. Fredek za to napisał że Maneri nie ma racji. Ale gdzie się Maneri myli to tego już nie napisał.
Z tego co się domyślam to chodzi zapewne o to że nie należy do nas strażaków wychodzić z inicjatywą, tylko poczekać bo raz na 5 lat jest zjazd i tam to powiedzieć. A Zarząd gminny przedstawi to na zjeździe powiatowym, ten z kolei na wojewódzkim aż trafi do głównego i wtedy będzie mógł on się wziąć za robotę. Jeżeli dobrze się domyślam to Kol. Fredek jest w błędzie, ponieważ nie widzi tego co się dzieje. Kolego ta inicjatywa zanim dotrze do ZG to to idąc po tych szczebelkach zginie śmiercią naturalną. Nie zauważyłeś tego jeszcze?

Kolega Bax pyta czego dotyczy temat. Jak wyraźnie Leon napisał że chodzi o ustawę. Temat wmiera, ale ciężko zbudować tego rodzaju dyskusje na miękkim gruncie.

Maneri
Posty: 70
Rejestracja: czw 19 sty 2006, 21:15
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Maneri »

Dzięki Sensey za wsparcie i zrozumienie... wydaje mi się, że problem widzą tylko te jednostki, które na co dzień spotykają się z dużymi utrudnieniami i problemami związanymi z brakiem takowej ustawy...

Przykro mi, że w tak ważnym wg mnie temacie wypowiadają się osoby ( np. bax ), z ironią i kpiną.

Jestem osobą młoda, mam 21 lat - zostałem w ty roku wybrany Prezesem naszej OSP - ja w swojej pracy patrzę przyszłościowo, staram się jak najwięcej zrobić, aby moim następcy mogli przejąć ode mnie już wypracowany dorobek a nie zaczynać od nowa, tak jak ja teraz. Przejełem jednostkę od "dziadków" i teraz wyciagamy ją z kryzysu.

Potrzeba takiej ustawy istnieje już od ponad 5-10 lat. Ile będziemy jeszcze czekać ? ? ?
______________________________________
Zapraszam na www.ospjarszewo.republika.pl
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

marcin czewa
Posty: 35
Rejestracja: wt 28 lut 2006, 18:28
Status: Offline

re

Post autor: marcin czewa »

zgadam sie toba ipopieram twoj pomysl zarzd patrz tylko jak wzias ndla siebie a nie dla innych jednostek

Fredek
Posty: 95
Rejestracja: śr 29 cze 2005, 10:18
Status: Offline

Post autor: Fredek »

Kol. Maneri i SenseY w przeciwieństwie do Was z inicjatywą powstania ustawy o OSP wychodziliśmy juz dwie kadencje wcześniej. W przeciwieństwie do Was również śledzę próby Zarządu Głównego związane ze zdobyciem wsparcia parlamentarzystów w sejmie i próby jej uchwalenia. Jeśli się tym interesujecie przypomnijcie sobie żałosne chichy między innymi Oleksego, kiedy posłanka K. Ozga przedstawiała jej propozycję w sejmie. Sam w latach dziewięćdziesiatych opiniowałem propozycje do tej ustawy, więc nie piszcie, że nie czuję potrzeby jej uchwalenia, a byłem młodym prezesem małej OSP. A piszę, że istnieje tylko taka droga ponieważ mam ponad dwudziestoletni staż w OSP i to w okresie transformacji, i z doswiadczenia wiem, że to najskuteczniejsza droga. I jeszcze pytanie do Was, kto jest w zarządach zwiazku? Czyż nie wybrani między innymi przez Was ludzie? Piszecie o jakichś apelach, podpisach, spójrzcie jakie poparcie uzyskała druhna Tiszbierek? Pozasystemowymi jednostkami to juz nawet PSP się nie interesuje, nawet w niektórych powiatach nie sa uwzględniane w planach alarmowania. Czy sądzicie, że jacyś politycy się tym przejmą? Zwiazek jest siłą, ale jeśli nie będzie miał naszego poparcia nic nie wskóra. Niedługo zjazdy wojewódzkie tam są zapraszani posłowie. Przedstawcie tam swoje problemy, jeśli jesteście delegatami oczywiście. A jeśli o to nie zadbaliście, zobowiążcie do tego swoich delegatów (jeśli zrobiliście prezent jakimś lokalnym politykom to na wiele nie liczcie), których wybraliście (przygotujcie im nawet wystąpienia). Wierzcie mi wszystkie zmiany uciążliwych przepisów, które udało sie wprowadzić przechodziły tylko tą drogą. Skomplikowane, trudne ale skuteczne. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat