Zmiana statutu Osp, a zebranie sprawozdawcze.

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
poldon
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 03 lut 2013, 19:20
OSP (gm., woj.): Osp w Krasowcu, gm. Deszczno, Lubuskie
Status: Offline

Zmiana statutu Osp, a zebranie sprawozdawcze.

Post autor: poldon »

Witam.

Na wstępie proszę o wyrozumiałość, ze względu na małe doświadczenie z dokumentacją OSP jak za razem debiut w tej sprawie. Przeczytałem kilka wątków na ten temat, ale według mnie nie dają one precyzyjnych wskazówek dla tej konkretnej sytuacji.

Mianowicie. Na zbliżającym się zebraniu sprawozdawczym osp, planujemy zmienić statut jednostki. Dlaczego na sprawozdawczym ? Dlatego, że mamy na nim najwyższą frekwencję, a z resztą zebrań mówiąc szczerze jest różnie. W tym miejscu pojawiają się moje pytania:




1. Czy zaproponowana poniżej kolejność jest prawidłowa ?:
a) na dwa tygodnie przez zebraniem walnym, zbiera się zarząd OSP redaguje projekt Statutu,
b) niezwłocznie po przyjęciu projektu Statutu, rozsyłane są zaproszenia na zebranie walne z załącznikiem w postaci statutu, oraz informacją o planowanej zmianie, oraz o zgłoszeniu proponowanych zmian w terminie xx.xx.xxxx (jeden tydzień przed walnym zebraniem),
c) zarząd w terminie ww. tydzień przed walnym, wprowadza zmiany w projekcie statutu. Wynikiem końcowym tego zabiegu jest poprawiony projekt statutu dla komisji Statutowej.

2. Czy zgodnie z porządkiem zebrania podjęcie nowego statutu może przebiegać następująco:
a) Powołanie na walnym Komisji Statutowej( zgodnie z drukiem wzorcowym swojego protokółu), której przewodniczący prezentuje podczas zebrania przygotowany projekt, następnie w wyniku głosowania: o zatwierdzenie bez wnoszenia zmian; przekazuje komisji uchwał i wniosków projekt statutu osp oraz wniosek do przedłożenia walnemu zebraniu projektu uchwały w sprawie zmiany statusu osp,
b)Komisja Uchwał i wniosków przedkłada projekty uchwał:
uchwała nr 1- w sprawie działalności,
chwała nr 2 - w sprawie zmiany statutu osp
c) Walne zebranie podejmuje uchwałę nr 2

Proszę o pomoc i ocenę formalną powyższej kolejności