Udzielanie władzy przez naczelnika strażakowi

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
silysaperskie
Posty: 4
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 22 sty 2013, 20:17
OSP (gm., woj.): woj.małopolskie
Status: Offline

Udzielanie władzy przez naczelnika strażakowi

Post autor: silysaperskie »

Witam
Mamy taki problem w naszej remizie otóż, nie dawno nasz prezes remizy zmarł (dwa tygodnie po zebraniu walnym) nasz naczelnik zarabia za granicą na rodzinę i do tego jeszcze buduje dom.Chciałem się dowiedzieć czy naczelnik może powierzyć władze przewodniczącemu komisji rewizyjnej w sprawie potrzeby dofinansowania z gminy do remizy na remont samochodu pożarniczego (autopompy).Czy istnieje taka możliwość czy tylko naczelnik może takie pisma pisać do wójta gminy,jest mi potrzebna informacja dlatego że na pożarze tydzień temu uszkodziliśmy auto-pompę i nie ma się kto zająć dokumentami związanymi z naprawą, a naczelnik naszej osp ma do mnie zaufanie i chce mi powierzyć to zadanie ale w naszym statucie remizy nie ma ani słowa o takiej rzeczy.

Proszę o waszą pomoc bo strażacy to bardzo ważna sprawa.
z poważaniem
silysaperskie


P.S
proszę o wyrozumiałość gdyż to mój pierwszy post tego typu

Naczelnik Grzesiek
Posty: 88
Rejestracja: wt 01 lut 2011, 19:37
OSP (gm., woj.): OSP Zagościniec
Status: Offline

Re: Udzielanie władzy przez naczelnika strażakowi

Post autor: Naczelnik Grzesiek »

Nie może. W tej chwili to tylko Naczelnik i Skarbnik mają prawo do podpisywania wszystkich umów i zobowiązań [o ile wasz statut nie mówi inaczej] . Jedyne wyjście to Zebranie Zarządu i jeżeli macie jakąś osobę na miejsce Prezesa to dokoptujcie kandydata na miejsce Prezesa. Było, było i jeszcze raz było tyle o tym pisane.

Przyjmij najszczersze kondolencje z powodu śmierci Waszego Prezesa.
Awatar użytkownika

katopo
Posty: 279
Rejestracja: pn 13 kwie 2009, 14:29
OSP (gm., woj.): Kopojno (gm. Zagórów, woj. Wielkopolskie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: Udzielanie władzy przez naczelnika strażakowi

Post autor: katopo »

Nie naczelnik i skarbnik tylko wiceprezes OSP i skarbnik. Choć zazwyczaj naczelnik jest wiceprezesem.
I jeszcze w uściśleniu. @silysaperskie pisząc "prezes remizy" masz na myśli Prezes OSP czy gospodarz?

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Udzielanie władzy przez naczelnika strażakowi

Post autor: slawek.998 »

katopo pisze:Nie naczelnik i skarbnik tylko wiceprezes OSP i skarbnik. Choć zazwyczaj naczelnik jest wiceprezesem.
I jeszcze w uściśleniu. @silysaperskie pisząc "prezes remizy" masz na myśli Prezes OSP czy gospodarz?
Nie cytuj waszego statutu bo oni mogą mieć inny.
Co do naprawy sprzętu przez gmine to nie potrzeba do tego nikogo z zarządu ja na twoim miejscu poszedłbym do osoby odpowiedzialnej w gminie za sprawy OSP i wszystko z nim załatwił.

Topic author
silysaperskie
Posty: 4
Rejestracja: wt 22 sty 2013, 20:17
OSP (gm., woj.): woj.małopolskie
Status: Offline

Re: Udzielanie władzy przez naczelnika strażakowi

Post autor: silysaperskie »

Dziękuje wam za pomoc , zrobiliśmy zebranie nadzwyczajne,zaprosiliśmy potrzebne władze i wybraliśmy nowy zarząd ale roboty papierkowej było ;-)

pompa w starze już wymieniona i hula jak ta lala
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat