rezygnacja prezesa

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
firefighter
Posty: 41
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 20 sty 2011, 18:39
Status: Offline

rezygnacja prezesa

Post autor: firefighter »

Witam
Mam pytanie odnośnie złożenia rezygnacji przez prezesa.
Mianowicie czy prezes może złożyć rezygnację z pełnienia swojej funkcji na zebraniu sprawozdawczym?
Jak może to czy trzeba zrobić głosowanie czy sam zarząd wybiera nowego prezesa?
Z góry dziękuję za odpowiedzi ;-)
STRAŻ to dla niektórych 5 liter, dla mnie to całe życie

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: rezygnacja prezesa

Post autor: slawek.998 »

Każdy może złożyć rezygnacje kiedy tylko chce. Jeżeli prezes jest w porządku to niech złoży rezygnacje na piśmie przed zebraniem i zróbcie przed zebraniem jeszcze posiedzenie zarządu i o ile wasz statut na to pozwala dobierzcie kogoś na jego miejsce , niech zarząd wybierze ze swego grona nowego prezesa i wszystko to musi zatwierdzić najbliższe walne.

Topic author
firefighter
Posty: 41
Rejestracja: czw 20 sty 2011, 18:39
Status: Offline

Re: rezygnacja prezesa

Post autor: firefighter »

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego :
"niech zarząd wybierze ze swego grona nowego prezesa"
u nas właśnie jest taki mały problem że prezesa chcemy wybrać ale spoza zarządu.
Prosiłbym o wskazówki jak to zrobić i czy tak w ogóle można.
STRAŻ to dla niektórych 5 liter, dla mnie to całe życie
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: rezygnacja prezesa

Post autor: GLM »

slawek.998 pisze:Każdy może złożyć rezygnacje kiedy tylko chce. Jeżeli prezes jest w porządku to niech złoży rezygnacje na piśmie przed zebraniem i zróbcie przed zebraniem jeszcze posiedzenie zarządu i o ile wasz statut na to pozwala dobierzcie kogoś na jego miejsce , niech zarząd wybierze ze swego grona nowego prezesa i wszystko to musi zatwierdzić najbliższe walne.
pyt ??? dla czego to musi walne zatwierdzi ? jak zarząd powołał nowego na miejsce ustępujacego ? co tu mają zatwierdzac lub nie ? papiery do krs i wszystko
Ostatnio zmieniony czw 21 lut 2013, 21:17 przez GLM, łącznie zmieniany 1 raz.
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: rezygnacja prezesa

Post autor: GLM »

firefighter pisze:Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego :
"niech zarząd wybierze ze swego grona nowego prezesa"
u nas właśnie jest taki mały problem że prezesa chcemy wybrać ale spoza zarządu.
Prosiłbym o wskazówki jak to zrobić i czy tak w ogóle można.
oczywiście że można aby był pełnoletni i to jest zgodne ze statutem
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

misza
Posty: 40
Rejestracja: sob 08 sty 2011, 20:22
Status: Offline

Re: rezygnacja prezesa

Post autor: misza »

Do GLM
Ale jak powołać kogoś z poza zarządu skoro ma to być posiedzenie zarządu czy nadzwyczajne walne?
Czy trzeba wskazać kandydata i czy ktoś ma to przegłosować czy jak?

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: rezygnacja prezesa

Post autor: slawek.998 »

pyt ??? dla czego to musi walne zatwierdzi ? jak zarząd powołał nowego na miejsce ustępujacego ? co tu mają zatwierdzac lub nie ? papiery do krs i wszystko[/quote]

Zacznijmy od tego że każdy ma inny statut nasz mówi o tym że zarząd może uzupełnić do 1/3 składu zarządu ale na najbliższym walnym , walne zgromadzenie musi to zatwierdzić.
misza pisze:Do GLM
Ale jak powołać kogoś z poza zarządu skoro ma to być posiedzenie zarządu czy nadzwyczajne walne?
Czy trzeba wskazać kandydata i czy ktoś ma to przegłosować czy jak?
Przeczytałeś wogóle kiedyś wasz statut?

misza
Posty: 40
Rejestracja: sob 08 sty 2011, 20:22
Status: Offline

Re: rezygnacja prezesa

Post autor: misza »

Oj slawek pewnie, że przeczytałem ale tam nie jest dokładnie opisane. Jest prawie identyczny jak wzorcowy jest naisane że zarząd wybiera z pośród siebie odpowiednie funkcje, a drugi punkt mówi że może dokoptować i zmienić 1/3 obsady tylko jak powołać kogoś z poza zarządu czy to ma być nadzwyczajne i podać kandydaturę członka z poza zarządu i to ma być przegłosowane czy jak? Czy wystarczy posiedzenie zarządu i podać kandydata .. nie wiem dlatego pytam.

JakubZ
Posty: 132
Rejestracja: pt 29 kwie 2011, 00:20
OSP (gm., woj.): Pilzno, woj. Podkarpackie
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:
Status: Offline

Re: rezygnacja prezesa

Post autor: JakubZ »

Zarząd może dokoptować (czyli wybrać nowe osoby do zarządu) w ilości 1/3 całego składu (u nas jest 9 osób, więc może 3 osoby dokoptować). We wzorcowym nie ma nic, że musi walne zatwierdzić. Więc jeśli prezes rezygnuje to ZARZĄD dopiera 1 osobę do zarządu za prezesa (z po za zarządu). I wtedy ta osoba może zostać prezesem albo może kto inny zostac prezesem, a nowa osoba zastąpić tą, która zostanie prezesem. Według wzorcowego walne zebranie nie musi te zmiany zatwerdzać. Tak na marginesie jeśli się im nie spodoba zmiana to nie udzielą Wam absolutorium.
Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat