Nasze problemy, kwestie prawne

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
djshary
Posty: 35
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 18:40
OSP (gm., woj.): werbkowice, lubelskie
Status: Offline

Nasze problemy, kwestie prawne

Post autor: djshary »

PROSZĘ USUNĄĆ MÓJ PROFIL NA FORUM
Ostatnio zmieniony sob 14 gru 2013, 09:59 przez djshary, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nasze problemy, kwestie prawne

Post autor: damian_osp »

Jest na forum prawnik - sz. p Kała
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Nasze problemy, kwestie prawne

Post autor: GLM »

A o co tak naprawdę chodzi może jakoś wszyscy pomożemy ?
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

wojtas
Posty: 133
Rejestracja: śr 13 wrz 2006, 00:12
Status: Offline

Re: Nasze problemy, kwestie prawne

Post autor: wojtas »

witam
ja skwituje krótko jeśli masz wójta albo burmistrza niechętnego do twojej osp to żaden prawnik ci nic nie pomoże .
mówi się że art. 32 ust. 2-3 ustawy ale to i tak lekceważą wójtowie i jak chcą to dadzą jak nie to nie.
piszę bo trochę ten temat przerabiam .

Topic author
djshary
Posty: 35
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 18:40
OSP (gm., woj.): werbkowice, lubelskie
Status: Offline

Re: Nasze problemy, kwestie prawne

Post autor: djshary »

PROSZĘ USUNĄĆ MÓJ PROFIL NA FORUM
Ostatnio zmieniony sob 14 gru 2013, 10:00 przez djshary, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

JakuB
Posty: 230
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 14:27
OSP (gm., woj.): Nowa Wieś woj Pomorskie
Lokalizacja: Nowa Wieś /Gdańsk
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nasze problemy, kwestie prawne

Post autor: JakuB »

djshary pisze:Zastanawia mnie więc dlaczego Strażacy OSP muszą sobie sami radzić w batalii z samorządami. bo tylko z nimi mamy problemy.
No niestety, pomimo tego, że prawo w Polsce mamy jednakowe to niejednakowa jest jego interpretacja. Nie tylko przez wójtów, ale przede wszystkim przez jednostki nadzorujące urzędy gminy. Przykład: sprawa własności samochodu strażackiego i jego finansowania. W jednych gminach nie ma zmiłuj i samochód musi być na gminę, bo nie będą opłacać. W innych natomiast nie (wyszło w którymś wątku, że władzę ma RIO). I to właśnie dlatego musimy sobie radzić sami - jest nas dużo, a co gmina to obyczaj.
djshary pisze: Ostatnio zauważyłem że jest taka moda na wsadzanie wójtów do Zarządów gminnych. Zastanawia mnie czemu ma to służyć. Czy to słynna wazelina, czy po prostu chcemy ich udobruchać.
W ubiegłym tygodniu byłem na wycieczce na której było kilu wójtów. Jeden z nich już po kielichu , chwalił się jakich to ma strażaków głąbów, którzy zawsze są na jego skinienie.
Już pomijając patologie, o której mówisz to moim zdaniem to jest dla nas wygodne. Wyobraź sobie, że rozmawiasz na zarządzie gminnym o nowych zakupach dla jednostek. Wszystko fajnie ugadane, mamy wielkie plany, ale ktoś teraz musi iść do wójta, żeby zapłacił. Ten się pyta "po co?", albo "czy to na pewno potrzebne". Jak taki wójt jest w zarządzie to po pierwsze jest bliżej jednostek (bliżej problemów) i na zarządzie jest w stanie na bieżąco informować, czy zapłaci za pomysł, czy nie.

wojtas
Posty: 133
Rejestracja: śr 13 wrz 2006, 00:12
Status: Offline

Re: Nasze problemy, kwestie prawne

Post autor: wojtas »

Jak jest Wójt lub Burmistrz wporzo to czy jest on w zarządzie czy nie to i tak da kase .
Natomiast jest dużo czarnych owiec w postaci Wójtów i Burmistrzów którzy maja w nosie OSP krótko mówiąc.

banan998
Posty: 146
Rejestracja: pn 27 gru 2010, 12:04
OSP (gm., woj.): węgorzyno zachodniopomorsie
Status: Offline

Re: Nasze problemy, kwestie prawne

Post autor: banan998 »

znam miejscowość że po wyborach został zmieniony Wójt. przyszły nowe władze i nowe decyzje. nowa decyzją było to że w gminie zlikwidowano OSP nie będące w KSRG (zostały dwie). minął jakis czas u Wójta wybuchł pożar. obiekt spłonął do szczętnie gdyż było w pobliżu mało sił i środków które mogłyby prowadzic akcję gaśniczą (reszta musiała dojechać z odległych miejsc). na drugi dzień powołano zlikwidowane jednostki do życia.

Topic author
djshary
Posty: 35
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 18:40
OSP (gm., woj.): werbkowice, lubelskie
Status: Offline

Re: Nasze problemy, kwestie prawne

Post autor: djshary »

Właśnie o to mi chodzi, że nie mamy gdzie się zwrócić o pomoc w razie potrzeby.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat