Strona 1 z 1

Stary strażacki Żuk.

: czw 23 maja 2013, 16:42
autor: PiotrRos
Witam, problem wygląda następująco:
Posiadamy w jednostce bojowego żuka z lat 70, który od kilku lat po prostu stoi bo mamy nowe auto. Władze gminy dziś na zebraniu powiedziały nam, że żuka mamy skasować, poddać recyklingowi, a pieniądze z niego po prostu włączyć do naszego budżetu OSP. Przestrzegli nas, że jeśli tego nie zrobimy to oni się tym zajmą,a pieniędzy żadnych nie zobaczymy.Żuk jest zarejestrowany na gminę nie na nasza jednostkę.
Problem jest taki, że nie chcemy się żuka pozbywać bo wszyscy mają do niego sentyment jeździ w jednostce już prawie 40 lat ( z większymi i mniejszymi przygodami ), dodam że auto jest zarejestrowane na 11 osób. Padł wśród nas taki pomysł by gmina przekazała auto na naszą własność, a my przerejestrowalibyśmy je jako zabytek. No i tutaj pytanie do Was czy macie jakiekolwiek doświadczenia z tego typu sprawami? Czy w ogóle da się zarejestrować auto strażackie jako zabytek?
Chodzi mi ogólnie co trzeba zrobić krok po kroku, żeby takie auto przerejrestrować ( o ile w ogóle się da).
Lub może widzicie tutaj jakiś iny sposób, żeby auto zostało u nas w jednostce. Generalnie chodzi o to, że gmina nie chce płacić OC za auto które tylko stoi w garażu.

Pozdrawiam Piotr

Re: Stary strażacki Żuk.

: czw 23 maja 2013, 16:55
autor: seligow
Podobny temat:

http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.ph ... owy#p27214

Poczytaj, może cos znajdziesz dla siebie.

Re: Stary strażacki Żuk.

: czw 23 maja 2013, 17:59
autor: Gnyk
Żuk na 11 osób? Czyli rozumiem że osoba kierująca tym żukiem posiada prawo jazdy kat. D? :D

Re: Stary strażacki Żuk.

: pt 24 maja 2013, 20:51
autor: quovadis