Jak do straży

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
firefighter9409
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 27 maja 2013, 18:28
Status: Offline

Jak do straży

Post autor: firefighter9409 »

Witam druchów! :D
Mam kilka pytań odnośnie pracy w straży.
Chodzę do szkoły średniej za rok kończe i mam plany pracować w straży.
Szkoła średnia to oczywiście technikum.
Działam również w OSP która jest w KSRG.
Tylko problem w tym że nie wiem jak się do tego zabrać. :(
Czy konieczne jest ukończenie szkoły pożarniczej?
Czy jest możliwość dostania się do PSP bez naboru?
A jak nie to czy od razu po szkole średniej mogę udać się na nabór jeżeli takowy będzie?
Czy może lepiej przeprowadzić rozmowę z kimś z PSP odnośnie pracy?

Proszę o konkretne i poważne wypowiedzi, i z góry dziękuję.
Pozdrawiam.

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: Jak do straży

Post autor: karol1118 »

Przede wszystkim prawo jazdy kat. C a teraz możesz zrobić dopiero w wieku 21 lat więc spokojnie do tego czasu wszystkiego się dowiesz
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny
Awatar użytkownika

rajczak
Posty: 85
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 17:40
Status: Offline

Re: Jak do straży

Post autor: rajczak »

jeszcze ważna sprawność fizyczna, bieganie plus drążek, miele widziane inne uprawnienia np, płetwonurka, pilarza itp. no i szkolenia osp... podstawowe, ewentualnie, techniczne, kierowców-konserwatorów... ale jak nie masz prawka kat. C, jak kolega wyżej napisał to po technikum pomyśl o jakiejś szkole wyższej (musisz czekać do 21lat)... masz to wyboru szkoły aspirantów PSP i SGSP- czyli oficerską PSP, co prawda nie łatwo się dostać ale próbować trzeba ;) a jak nie szkoła typowo pożarnicza to może studia z zakresu ratownictwa medycznego... po ukończeniu masz papiery ratownika a to przy staraniu do służby również mile widziane :) tak więc im więcej uprawnień i kwalifikacji mogących się przydać w straży tym lepiej. A możesz też od razu po technikum spróbować, bo teoretycznie prawko kat. C nie jest warunkiem wstąpienia do PSP ale wątpię żebyś bez tego się dostał
Awatar użytkownika

bohun
Posty: 192
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 08:11
OSP (gm., woj.): (pow. olkuski, małopolskie)
Status: Offline

Re: Jak do straży

Post autor: bohun »

Potwierdzam to co pisał kolega rajczak. Po technikum możesz próbować do szkoły aspirantów, ale z tego co pamiętam to w latach 90 trzeba było składać papiery wcześniej tak koło 25 maja czyli jeszcze przed otrzymaniem matury. Obowiązywały testy z Fizyki i bodajże chemii oraz test sprawnościowy. Jak jest obecnie musisz popytać lub poczytać na forach strażackich np. tu
http://www.strazak.pl/forum/index.php?board=14.0

Topic author
firefighter9409
Posty: 2
Rejestracja: pn 27 maja 2013, 18:28
Status: Offline

Re: Jak do straży

Post autor: firefighter9409 »

Co do postow wyzej to posiadam szkolenie podstawowe, ratownictwo techniczne,i kurs KPP. Drazek jest w miare ok 15 powtorzen , bieganie tez nie najgorsze ;-) Czy moge sie udac na przyklad na rozmowe taka wstepna tylko popytac z komendantem powiatowym PSP czy nie warto?
Serdecznie dziekuje za odpowiedzi ;-)

sojka
Posty: 13
Rejestracja: wt 28 maja 2013, 18:04
Status: Offline

Re: Jak do straży

Post autor: sojka »

Awatar użytkownika

rajczak
Posty: 85
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 17:40
Status: Offline

Re: Jak do straży

Post autor: rajczak »

firefighter9409 pisze:Czy moge sie udac na przyklad na rozmowe taka wstepna tylko popytac z komendantem powiatowym PSP czy nie warto?
w sumie rozmowa nie zaszkodzi, ale wątpię żeby komendant czy ktoś odpowiedzialny za sprawy przyjęć powiedział Ci co innego... dzisiaj do służby w PSP kandydatów nie brakuje (przynajmniej w mojej KP) więc komendy czy JRG mają z czego wybierać a wybierają zawsze najlepszych także mało prawdopodobne żeby rozmowa coś pomogła, ale spróbować zawsze można, może akurat udzieli Ci wskazówek co dalej robić

Zapaleniec
Posty: 14
Rejestracja: ndz 26 sie 2012, 11:10
Status: Offline

Re: Jak do straży

Post autor: Zapaleniec »

W to czy najlepszych szczerze wątpię. Natomiast w to, że garbatych jestem skłonny uwierzyć ;) Trzeba próbować i się nie zniechęcać.
Awatar użytkownika

fido
Posty: 73
Rejestracja: wt 13 gru 2011, 09:48
OSP (gm., woj.): Puńców (goleszów, śląskie)
Lokalizacja: Puńców
Status: Offline

Re: Jak do straży

Post autor: fido »

przede wszystkim poczytaj nowe zasady naboru obowiązują od stycznia tego roku wydane prze KG, tam wszystko pisze za co ile pkt :)
"Idę tam, gdzie wszyscy inni uciekają przed śmiercią."

clapyourhands
Posty: 10
Rejestracja: czw 30 maja 2013, 19:09
Status: Offline

Re: Jak do straży

Post autor: clapyourhands »


witkacy
Posty: 3
Rejestracja: śr 18 wrz 2013, 20:36
Status: Offline

Re: Jak do straży

Post autor: witkacy »

fido pisze:przede wszystkim poczytaj nowe zasady naboru obowiązują od stycznia tego roku wydane prze KG, tam wszystko pisze za co ile pkt :)
mówi się/pisze: "jest napisane" :P
Awatar użytkownika

fido
Posty: 73
Rejestracja: wt 13 gru 2011, 09:48
OSP (gm., woj.): Puńców (goleszów, śląskie)
Lokalizacja: Puńców
Status: Offline

Re: Jak do straży

Post autor: fido »

dobra witkacy na szybko pisałem;p
"Idę tam, gdzie wszyscy inni uciekają przed śmiercią."

garbata_stonoga
Posty: 3
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 18:25
Status: Offline

Re: Jak do straży

Post autor: garbata_stonoga »

Moja koleżanka bardzo by chciała się dostać, w pierwszym naborze ją odrzucili, teraz czeka na drugi i bardzo się boi ponownej odmowy, a zwłaszcza treningów sprawnościowych, na co według Was powinna zwrócić szczególną uwagę??

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Jak do straży

Post autor: jerzy988 »

kandydata do pracy i tak wybierze komendant powiatowy i wcale nie musi mieć najwięcej punktów ??
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat