kierowanie samochodem strażackim

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
tuniec
Posty: 3
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 02 lis 2011, 18:38
OSP (gm., woj.): Powiat Węgrów Woj. Mazowieckie
Status: Offline

kierowanie samochodem strażackim

Post autor: tuniec »

Witam. Mam pytanie pewnie ono już padło ale nie mogłem znaleźć tematu ;) a mianowicie czy mogę się poruszać samochodem strażackim nie alarmowo jeśli mam kat C i nie mam uprawnieniem na kierowanie samochodem uprzywilejowanym ??

dzidzi998
Posty: 172
Rejestracja: wt 11 lis 2008, 11:30
Status: Offline

Re: kierowanie samochodem strażackim

Post autor: dzidzi998 »

Możesz , tylko oprócz prawo jazdy musisz posiadać tzw. zezwolenie na prowadzenie pojazdów służbowych od właściciela tego pojazdu, aktualne badania psychologiczne i badania lekarskie.

klekot
Posty: 3
Rejestracja: wt 01 paź 2013, 23:43
Status: Offline

Re: kierowanie samochodem strażackim

Post autor: klekot »

A takie zezwolenie wydaje tylko właściciel pojazdu ?

dzidzi998
Posty: 172
Rejestracja: wt 11 lis 2008, 11:30
Status: Offline

Re: kierowanie samochodem strażackim

Post autor: dzidzi998 »

Tak tylko właściciel i na tym zezwoleniu nie możesz jeździć alarmowo do zdarzeń a jedynie w celach gospodarczych

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: kierowanie samochodem strażackim

Post autor: jerzy988 »

mamy już pozwolenia od starosty na prowadzenie pojazdów ,,, zaświadczenia wydawał właściciel a jak bedzie miał badania i psychologiczne to idzie do starostwa o wydanie pozwolenia tylko opłata w gestii gminy czy zapłacą normalnie siada i jedzie alarmowo,, bez pozwolenia jedzie bez sygnałów
Awatar użytkownika

misiu8514
Posty: 138
Rejestracja: ndz 28 cze 2009, 16:43
Status: Offline

Re: kierowanie samochodem strażackim

Post autor: misiu8514 »

Witam
Pojazd na kat.C w myśl prawa nie jest pojazdem służbowym więc nie starczy zezwolenie ale trzeba mieć wszystko czyli: psychotesty,badanie neurologiczne,okulista,laryngolog+audiogram i na tej podstawie do lekarza uprawnionego do badań kierowców, to co pisze dh wyżej tyczy się pojazdów na kat.B służbowych. przerabiałem ten temat niedawno z moimi druhami. Mało tego zależnie od lekarza potrzebne jest bądź nie badanie psychotechniczne na poj.służowy. pozdrawiam

mustard
Posty: 4
Rejestracja: wt 08 paź 2013, 03:50
OSP (gm., woj.): Leńcze, woj, małopolskie
Status: Offline

Re: kierowanie samochodem strażackim

Post autor: mustard »

dzidzi998 pisze:Możesz , tylko oprócz prawo jazdy musisz posiadać tzw. zezwolenie na prowadzenie pojazdów służbowych od właściciela tego pojazdu, aktualne badania psychologiczne i badania lekarskie.
Bardzo dziękuję za te informacje, własnie było mi coś takiego potrzebne. A tu dowiedziałem sie od razu wszystkiego.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat