Kobieca Drużyna Pożarnicza

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Waldi 21
Posty: 6
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 14 cze 2011, 07:41
OSP (gm., woj.): OSP Gdynia - Wiczlino
Status: Offline

Re: Kobieca Drużyna Pożarnicza

Post autor: Waldi 21 »

Witam
Myślę że za dużo Naczelnik potrzebuje dokumentów,a prawdopodobnie wszystko po to aby nie stanąć oko w oko z Kobietą podczas ćwiczeń czy akcji, taka męska obawa.
Ja zostałem prezesem OSP niecałe dwa lata temu,a w tym roku udało mi się stworzyć wraz z całym zarządem KDP, która wystartowała w zawodach strażackich,dziewczyny są przeszkolone strażak-ratownik pierwszego stopnia,biorą udział w akcjach i uświetniają nasze uroczystości.
Zanim zostałem prezesem 3 lata próbowałem coś stworzyć było ciężko ale to nie tylko ze względu na opór ,ale na zwyczajny brak kobiet.Do założenia drużyny wystarczyła uchwała Zarządu,i trochę determinacji.
Życzę wytrwałości a wszystko potoczy się w dobrym kierunku.
http://www.wiczlino.osp.org.pl/index.php?pid=11

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Kobieca Drużyna Pożarnicza

Post autor: Fistach »

Waldi 21 pisze:Witam
Myślę że za dużo Naczelnik potrzebuje dokumentów,a prawdopodobnie wszystko po to aby nie stanąć oko w oko z Kobietą podczas ćwiczeń czy akcji, taka męska obawa.
hehe skąd ja to znam :)

Topic author
AśkaOSP
Posty: 5
Rejestracja: pt 13 gru 2013, 17:25
OSP (gm., woj.): Nosków, Jaraczewo, Wielkopolskie
Status: Offline

Re: Kobieca Drużyna Pożarnicza

Post autor: AśkaOSP »

Curahee pisze: A tak poważnie, przebudowa remizy z oddzielną szatnią przewidujecie? O ile zimą można by zarzucić nomex na cywilki, to ciepłym latem... miss mokrego podkoszulka - i tu mogą zacząć się schody... ciekaw jestem rozwoju sytuacji
Moim zdaniem to żaden problem. Jak będzie wyjazd, to wszyscy skupią się na tym żeby samemu przebrać się jak najszybciej, a nie żeby popatrzeć co mają kobiety za bieliznę czy coś takiego :) Każdy będzie patrzeć na siebie, nie na innych ;pp :D

Topic author
AśkaOSP
Posty: 5
Rejestracja: pt 13 gru 2013, 17:25
OSP (gm., woj.): Nosków, Jaraczewo, Wielkopolskie
Status: Offline

Re: Kobieca Drużyna Pożarnicza

Post autor: AśkaOSP »

Fistach pisze: Myślę, że nie ma co tworzyć kolejnych tworów typu KDP - po prostu napiszcie, że dziewczyny to też strażacy i że jeżdżą do akcji. Pokażcie to na pokazach itd.. Jak to zrobicie dobrze to ludzie sami to zauważą.
U nas to nie przejdzie, serio. Wszędzie się przyjęło, że OSP = faceci. Powołując KDP wyraźnie będzie widać, że to zajęcie również dla kobiet.
Przecież to taka sama drużyna jak MDP. Tam gdzie ta drużyna jest powołana młodzież chodzi, bo wie, że to jest również zajęcia dla nich i że mogą się czegoś nauczyć.
Powołanie KDP to to samo. Kobiety przekonają się, że też mogą się czegoś nauczyć i że nie będą jakimś nie wiadomo jakim wyjątkiem.
Nie ma czegoś takiego jak Męska Drużyna Pożarnicza, bo dla facetów jest OSP.
Ci którzy wymyślili straż i później OSP nie brali pod uwagę, że to może dotyczyć również kobiet młodzieży. Teraz normalne już jest powoływanie MDP ale nie wszędzie ludzie wiedzą, że kobiety tęż mogą być strażakami ochotnikami, a gdy się powoła KDP to będą wiedziały, że w tej drużynie będą kobiety!
Wiadomo jest, że na akcje będą jeździć razem z facetami (np. 3 na 3) ale tworząc takie drużyny łączy się ludność z danej wioski, pokazując, że każdy może robić to co kocha bez względu na płeć czy wiek.
O to nam właśnie chodzi :)

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Kobieca Drużyna Pożarnicza

Post autor: slawek.998 »

KDP to nie MDP nie mylcie pojęć.Nie potrzeba powoływać KDP żeby kobiety brały udział w akcjach wystarczy że przejdą odpowiednie szkolenie.Nie myślcie że jestem przeciw wręcz przeciwnie jestem za tzn. za kobietami w JOT ale z tym wiążą się pewne problemy tzn. szatnie , ubikacje (bidety) , jest z tym problem no chyba że któraś OSP to wszystko pogodzi.Ale mimo to chciałbym mieć ten problem.

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Kobieca Drużyna Pożarnicza

Post autor: jerzy988 »

na starych fotografiach widać całe zastepy kobiet jeszcze przed 2 wojną swiatową i także pod zaborami więc nie jest to zadna nowośc i ze osp to tylko dla facetów ,,chcą niech walczą z trudnosciami wiecej takich odwaznych

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Kobieca Drużyna Pożarnicza

Post autor: slawek.998 »

jerzy988 pisze:na starych fotografiach widać całe zastepy kobiet jeszcze przed 2 wojną swiatową i także pod zaborami więc nie jest to zadna nowośc i ze osp to tylko dla facetów ,,chcą niech walczą z trudnosciami wiecej takich odwaznych
Też mam to na starych zdjęciach - kobiety w OSP ,jednak nikt ze "starych druchów" nigdy nie wspominał o kobietach biorących udział w akcjach.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat