Pomoc KRS

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
BartusABG
Posty: 34
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 22 gru 2011, 14:06
Status: Offline

Pomoc KRS

Post autor: BartusABG »

Witam. Potrzebuję kogoś kto pomoże mi z papierami do zmiany w KRS. Rejon okolice Krakowa. Więcej informacji na priv.

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Pomoc KRS

Post autor: jerzy988 »

idź do urzedu gminy i pracownik od spraw strazy musi ci pomóc to jego obowiązek i wysłać

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Pomoc KRS

Post autor: marcin_op »

jerzy988 pisze:idź do urzedu gminy i pracownik od spraw strazy musi ci pomóc to jego obowiązek i wysłać

To nie jest tak. Straż jest organizacja sama sobie (ma swój regon, nip i swoje władze) Pracownik Urzędu Gminy/Miasta nie ma żadnego obowiązku wobec OSP w takich sprawach jak KRS. Może z własnej woli doradzić, ale nie jest to jego obowiązkiem.
To tak jakby właściciel prywatnej firmy poszedł do UG że mają mu wypełnić papiery do US>

Ps. A zmiana w KRS to żadna filozofia - na tym forum jest wszystko napisane.

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Pomoc KRS

Post autor: jerzy988 »

u nas wszystkie papiery do KRS wypełnia pracownik od spraw strazy i nie robi z tego problemu i nie tylko takie papiery inne też dlatego wiemy że jest wszystko dobrze ,dla jednych jest to łatwe dla drugich nie ,naprawdę nasz pracownik jest super ale od nas też wymaga pomocy ,może jednak są też inne zasady tak jak finansowanie jednostek i rozliczanie się gdyż tu są też duze róznice w gminach np. kazda jednostka ma swój budżet ,,u nas jest wspólny i własnie ten pracownik nad nim czuwa i rozlicza osp , a nad potrzebamy komendant gminny , więc mogą być różnice zgadzam się

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Pomoc KRS

Post autor: marcin_op »

jerzy988 pisze:u nas wszystkie papiery do KRS wypełnia pracownik od spraw strazy i nie robi z tego problemu i nie tylko takie papiery inne też dlatego wiemy że jest wszystko dobrze ,dla jednych jest to łatwe dla drugich nie ,naprawdę nasz pracownik jest super ale od nas też wymaga pomocy ,może jednak są też inne zasady tak jak finansowanie jednostek i rozliczanie się gdyż tu są też duze róznice w gminach np. kazda jednostka ma swój budżet ,,u nas jest wspólny i własnie ten pracownik nad nim czuwa i rozlicza osp , a nad potrzebamy komendant gminny , więc mogą być różnice zgadzam się
Tu masz rację. Po prostu macie fajnego człowieka który chce wam pomagać.
Ja chciałem w mojej wypowiedzi tylko uczulić na słowo "MUSI" ci pomóc bo to jego "OBOWIĄZEK".
Na 100% żaden urzędnik nic takiego nie ma wpisanego w obowiązki więc trzeba podejść do tego ostrożnie i nie używać słów typu MUSI lub TO TWÓJ OBOWIĄZEK bo może się to skończyć odwrotnie.
Ja sam w wielu rzeczach pomagam mimo że nie muszę, ale jak już ktoś do mnie przyjdzie i na dzień dobry że ja MUSZĘ mu coś zrobić i traktuje mnie jakbym był w OBOWIĄZKU to raczej nie znajdę czasu na pomaganie :)

Tiger
Posty: 124
Rejestracja: czw 18 gru 2003, 13:41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pomoc KRS

Post autor: Tiger »

marcin_op pisze: Na 100% żaden urzędnik nic takiego nie ma wpisanego w obowiązki więc trzeba podejść do tego ostrożnie i nie używać słów typu MUSI lub TO TWÓJ OBOWIĄZEK bo może się to skończyć odwrotnie.
Przyznałbym Ci 100% racji, gdybyś zamiast "Na 100%" napisał "Zazwyczaj". Trudno może w to uwierzyć, ale zdarzają się takie gminy, gdzie pracownik ma pomoc w zakresie dokumentacji OSP wpisaną w zakres obowiązków. To w końcu indywidualna sprawa gmin.
Co do pozostałych Twoich wypowiedzi w tym wątku - u mnie masz 10/10.

Wracając do sedna tematu- to naprawdę nie jest nic skomplikowanego. W formularzach głównie wpisuje się dane jednostki i osobowe, pozostałe informacje dla wszystkich OSP są podobne, (chyba, że OPP) więc można się posiłkować innymi. Gdyby autor wątku napisał, co musi zmienić z pewnością uzyskałby tutaj pomoc. Sam zresztą mógłbym podesłać swoje w Wordzie, z "zamazanymi" oczywiście danymi osobowymi.
O!polskie ratownictwo - http://ratownictwo.opole.pl

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Pomoc KRS

Post autor: marcin_op »

Oczywiście jakby kolega napisał co chce zmienić byłoby prościej.
Ja sam pomagałem sąsiednim jednostką. jak coś też mogę pomóc i ewentualnie podesłać swój.

Łukasz Słowik
Posty: 31
Rejestracja: sob 23 lut 2013, 12:06
Status: Offline

Re: Pomoc KRS

Post autor: Łukasz Słowik »

BartusABG pisze:Witam. Potrzebuję kogoś kto pomoże mi z papierami do zmiany w KRS. Rejon okolice Krakowa. Więcej informacji na priv.
Napisz tu na forum konkretnie, co potrzebujesz, albo chociaż, co chcesz zmieniać w swojej OSP: siedzibę, zarząd, komisję rewizyjną, coś innego?

Łukasz Słowik
Posty: 31
Rejestracja: sob 23 lut 2013, 12:06
Status: Offline

Re: Pomoc KRS

Post autor: Łukasz Słowik »

jerzy988 pisze:idź do urzedu gminy i pracownik od spraw strazy musi ci pomóc to jego obowiązek i wysłać
Obowiązki gminy wobec OSP wymienia ustawa, nie ma wśród nich obowiązku wspierania biurokracji OSP.
Poza tym czym innym jest gminny komendant ochrony przeciwpożarowej, a czym innym prezes zarządu oddziału gminnego ZOSP RP - ten drugi reprezentuje interes związku, a nie poszczególnych OSP, chociaż one z reguły są jego członkami.
Dość wspomnieć, jak samorząd Milicza pomógł swojej OSP.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat