Stacja bazowa w osp

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
haberc
Posty: 8
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 26 paź 2010, 13:28
OSP (gm., woj.): OSP Nowa Wieś gm. MIchałwice
Kontakt:
Status: Offline

Stacja bazowa w osp

Post autor: haberc »

Witam, założyliśmy sobie motorolkę w OSP i tu nasuwa się pytanie jak powinien brzmieć kryptonim zakładając że na aucie jest 589-66 to kryptonim stacji bazowej będzie ???-?? czy tak jak mi powiedziano OPS nie będzie miało kryptonimu bazowego gdyż teoretycznie nie przewidziano dla nich stacji bazowych a po za tym jak ktoś się chce sprawdzić zapraszam do sprawdzenia swego zasięgu My z Pruszkowa k/ Warszawy

prezio
Posty: 50
Rejestracja: ndz 11 lis 2012, 10:16
Status: Offline

Re: Stacja bazowa w osp

Post autor: prezio »

A dlaczego masz się nie zgłaszać nazwą swojej OSP. My sie tak zgłaszamy po przybyciu do remizy i dyzurny nam mówi czym mamy wyjechać i do czego a później juz zgłaszam wyjazd z konkretnego samochodu.
Awatar użytkownika

kamilryba998
Posty: 22
Rejestracja: wt 03 gru 2013, 17:33
OSP (gm., woj.): Sępólno Krajeńskie
Status: Offline

Re: Stacja bazowa w osp

Post autor: kamilryba998 »

Witam.
Moim zdaniem o kryptonim powinniście się zgłosić na początek do PSP. Złożyć wniosek o nadanie kryptonimu, jeżeli chcecie mieć punkt alarmowania w OSP lecz nie wiem czy wtedy nie musi być ktoś zatrudniony na etat w OSP.
Co do kryptonimu to myślę, że powinien wyglądać tak 589-10.
Tylko życie poświęcone innym...

Warte jest przeżycia...
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Stacja bazowa w osp

Post autor: GLM »

Kolega wyżej trochę jest nie w temacie , albo nie wie o czym pisze , nigdy się nie nadaje do stacji bazowej kryptonimu !!! . zgłasza się i odbiera korespondecje podając nazwę jednostki ,. Kryptonimy sa przypisane wozom bojowym i innym pojazdom strażackim , a i proszę się zapoznać co oznacza kazda cyfra z tego kryptonimu :arrow: 589-10. wszystko jest w internecie
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

prezio
Posty: 50
Rejestracja: ndz 11 lis 2012, 10:16
Status: Offline

Re: Stacja bazowa w osp

Post autor: prezio »

Nie tylko pojazdom czy odpowiedniemu sprzętowi nadane są nr operacyjne. Przecież poszczególni funkcyjni czy to w Komendach czy też w JRG mają swoje kryptonimy.
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Stacja bazowa w osp

Post autor: GLM »

prezio pisze:Nie tylko pojazdom czy odpowiedniemu sprzętowi nadane są nr operacyjne. Przecież poszczególni funkcyjni czy to w Komendach czy też w JRG mają swoje kryptonimy.
Przepraszam bardzo czy my tu rozmawiamy o OSP ? czy JRG ? gdzie są przydzielane nr. poszczegolnym osobą ! ( o tym doskonale każdy wie ) a i jaki sprzęt masz namyśli prezesie ? zapewne przyczeptę typu. pompa, oddymiacz , wężowa itp. pisałem o tym wyżej jak zauważyłeś , a jesli jeszcze wystepują nr. operacyjne to mnie oswiec - bedę wdzięczny , oprucz to co ma koła
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Stacja bazowa w osp

Post autor: kamil237 »

Kryptonim stacji bazowej: "MIEJSCOWOŚĆ" 10
GLM pisze:
prezio pisze:Nie tylko pojazdom czy odpowiedniemu sprzętowi nadane są nr operacyjne. Przecież poszczególni funkcyjni czy to w Komendach czy też w JRG mają swoje kryptonimy.
Przepraszam bardzo czy my tu rozmawiamy o OSP ? czy JRG ? gdzie są przydzielane nr. poszczegolnym osobą ! ( o tym doskonale każdy wie ) a i jaki sprzęt masz namyśli prezesie ? zapewne przyczeptę typu. pompa, oddymiacz , wężowa itp. pisałem o tym wyżej jak zauważyłeś , a jesli jeszcze wystepują nr. operacyjne to mnie oswiec - bedę wdzięczny , oprucz to co ma koła
Łódź ratownicza?
Wiatrakowiec :-)
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

Sernik
Posty: 170
Rejestracja: śr 31 sty 2007, 09:24
OSP (gm., woj.): woj. małopolskie
Status: Offline

Re: Stacja bazowa w osp

Post autor: Sernik »

Koledzy jaki kryptonim Miejscowość + 10 ? Ludzie nie macie innych problemów ????? Czy to na prawdę doda Wam + 1000 pkt do prestiżu OSP jak będziecie mieć kryptonim stacji w OSP ?????? Czy nie wygodniej zawołać OSP Miejscowość ????? Z doświadczenia wiem że dyspozytor woli zawołać OSP Miejscowość Remiza tu Xxx 998 jak chce was wywołać. Po co robić sztuczne problemy .... ????

Pozdrawiam

Kamis
Posty: 184
Rejestracja: sob 11 lut 2012, 22:45
Status: Offline

Re: Stacja bazowa w osp

Post autor: Kamis »

Sernik pisze:Koledzy jaki kryptonim Miejscowość + 10 ? Ludzie nie macie innych problemów ????? Czy to na prawdę doda Wam + 1000 pkt do prestiżu OSP jak będziecie mieć kryptonim stacji w OSP ?????? Czy nie wygodniej zawołać OSP Miejscowość ????? Z doświadczenia wiem że dyspozytor woli zawołać OSP Miejscowość Remiza tu Xxx 998 jak chce was wywołać. Po co robić sztuczne problemy .... ????

Pozdrawiam
dokładnie, czasem nawet jak się zgłoszę kryptonimem, to dyspozytor powie - powtórz z której OSP się zgłaszasz :)
STAR POWER
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Stacja bazowa w osp

Post autor: kamil237 »

Ja mam zupełnie inne doświadczenia.
Dyspozytorzy wywołując jednostki w moim powiecie stosują zasadę "Miejscowość" 10 zgłoś się do Olsztyn 998. Zgłaszając się na alarm też wywołujemy Olsztyn 998 zgłoś się do "Miejscowość" 10. Dopiero od momentu zgłoszenia wyjazdu stosujemy kryptonimy z wozów bojowych. Tak nas uczyli i tak robimy.
OSP Miejscowość Remiza tu Xxx 998
podobnego tworu nigdy nie słyszałem. Jak widać co kraj to obyczaj.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Stacja bazowa w osp

Post autor: GLM »

Czy nie lepiej zakończyc ten bzdurny temat ? a nie dopisywac komuś > Łódź ratownicza?
Wiatrakowiec < ja też mogę dopiąc komuś łatke :D
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat