praca w szczególnych warunkach

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
Kriss
Posty: 66
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 18 sty 2012, 12:29
OSP (gm., woj.): Koczała,pomorskie
Lokalizacja: Koczała
Kontakt:
Status: Offline

praca w szczególnych warunkach

Post autor: Kriss »

Kierowca pojazdu uprzywilejowanego jest zapisany w wykazie stanowisk pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze.Pracuję w Urzędzie Gminy (pełny etat) na stanowisku konserwator sprzętu OSP(taki zapis istnieje w angażu,wcześniej pisało kierowca OSP. Zrezygnowali z takiego zapisu tłumacząc się jakimiś dodatkowymi opłatami w związku z etatem kierowcy).
Dostałem pismo z Urzędu że moje stanowisko zostało ujęte w wykazie stanowisk pracy o szczególnym charakterze,a wiec Urząd Gminy musi odprowadzać za mnie większa składkę do ZUS-u żebym mógł odejść w przyszłości na emeryturę pomostową czyli 5 lat wcześniej jak wszyscy ujęci w tymże wykazie.Prawdopodobnie ZUS się tego doszukał.
Teraz Poproszono Inspektora pracy o opinie i on stwierdził że wyjazdy do akcji w OSP są tak sporadyczne że nie powinno mojego stanowiska zaliczać się do prac szczególnych.
Mam w swoich obowiązkach wpisane dokładnie i dosłownie : wykonywanie obowiązków kierowcy samochodów służbowych uprzywilejowanych.
Jeżeli przepis mówi wyraźnie że kierowca pojazdu uprzywilejowanego należy do grupy prac o szczególnym charakterze to czy pan inspektor może to zakwestionować?
Proszę o opinie wasze w tym temacie.