Jakie papiery

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
osaosp
Posty: 19
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 30 gru 2012, 19:18
Status: Offline

Jakie papiery

Post autor: osaosp »

Witam. Wiem że na pewno ponawiam temat ale chciałbym się dowiedzieć coś na temat RPO w woj.Opolskim a ogólnie nasza jednostka chce ubiegać się o dofinansowanie w ramach konkursu RPO. A mianowicie jakie dokumenty potrzebujemy aby przyznano nam jakiekolwiek fundusze. I jeśli nikt w jednostce nie posiada jakichkolwiek kompetencji na temat wypełniana czy pisania jakiś dokumentów to czy warto wziąć do pomocy kogoś wynajętego albo z urzędów gminnych albo wyższych?

Łukasz Słowik
Posty: 31
Rejestracja: sob 23 lut 2013, 12:06
Status: Offline

Re: Jakie papiery

Post autor: Łukasz Słowik »

To zależy jaka konkretnie jednostka (naturalnie nazwa w tym konkretnym przypadku mnie najmniej interesuje), bo niektóre z opolskiego są zdyskwalifikowane na starcie za rażące nieprzestrzeganie prawa. W opolskim ostatnio z EFRR poszły nowe nabytki do jrg psp, tam przyjemnie pracuje się ze strażą państwową, która jest na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, wręcz kontrastowym względem niektórych OSP.
To naturalne, że nikt w jednostce nie posiada kwalifikacji do pisania takich wniosków, trzeba wziąć do pomocy kogoś z zewnątrz, najlepiej, aby ten ktoś nadmiernie nie złupił na tym interesie wnioskodawcy. Mimo tego trzeba się liczyć z kosztami takiej operacji, chociaż wynik końcowy może być niezwykle satysfakcjonujący.
Tylko że... już kiedyś i na tym forum wymieniłem z jedną z szacownych subskrybentek myśli na ten temat, że wspieranie OSP w tej materii to jest dosłownie bagno. Ten ktoś po pierwsze nie zwalczy waszej mentalności/oporu w nieprzestrzeganiu elementarnych norm prawa, wykaże wam litanię rażących naruszeń, za co zostanie wyrzucony pod hasłem "co nam pan tu za głupoty wygaduje, my wiemy lepiej".
Zatem na dzień dobry odpowiadam: jeśli pytasz o RPO tu na forum, tzn. że wasza jednostka nie ma nikogo pod ręką, kto popchałby wasz wniosek, co z kolei oznacza, że dla pomocnika z zewnątrz będzie to droga przez mękę, w praktyce niczego nie warta.
No a teraz dla przykładu: wkład własny? Właśnie rady gminy przyjęły budżety na rok 2014. Jest w nim coś dla was zapisane na ten cel, jakaś dotacja z art. 32.3b uoppoż? Jak tam radny z waszego obwodu - pamięta jeszcze na forum rady gminy o swoich wyborcach i druhach?
Przepraszam, że takim tonem, ale generalnie OSP, często traktowane jako półprywatne folwarki zarządów, same sobie są winne tego, że mają jakiś promilowy udział w budżecie unijnym.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat