Protokół z zebrania zarządu

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.
Awatar użytkownika

Topic author
damian_osp
Posty: 571
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Protokół z zebrania zarządu

Post autor: damian_osp »

Dzisiaj zostało zwołane zebranie zarządu w sprawie zmiany prezesa. Wiem że możemy w swoim gronie zarządu zmienić funkcje np. prezesa z sekretarzem.
Jak powinien wyglądać protokół z takiego zebrania, aby potem nadawał się do KRS i gminy?
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

awokado
Posty: 51
Rejestracja: sob 10 sie 2013, 13:53
Status: Offline

Re: Protokół z zebrania zarządu

Post autor: awokado »

Musisz odszukać, co na ten temat macie zapisane w statucie. Wg ustawy PoS art. 10, ust.1 pkt 5 oraz art. 11 to statut określa tryb wyboru władz i uzupełniania składu, a art. 11 to info, że jeśli nie ma takiej regulacji w statucie to te kompetencje są automatycznie przypisane Walnemu Zebraniu.

Na podstawie tych informacji piszesz protokół. :D
Awatar użytkownika

yrahsjd
Posty: 71
Rejestracja: pt 31 maja 2013, 09:47
Status: Offline

Re: Protokół z zebrania zarządu

Post autor: yrahsjd »


awokado
Posty: 51
Rejestracja: sob 10 sie 2013, 13:53
Status: Offline

Re: Protokół z zebrania zarządu

Post autor: awokado »

Mi się wydaje (po przeczytaniu pierwszego posta), że autor pyta, jak stworzyć protokół, a nie jak składać dokumenty do KRS-u. Dlatego przytoczyłam dwa zapisy ustawy o stowarzyszeniach, z których wynika, że taki protokół należy napisać na podstawie tego, co strażacy uchwalili w statucie.

Zresztą w cytowanym linku jest zdanie :
"Dołącza się także dokumenty potwierdzające zmianę przygotowane zgodnie z procedurą określoną w statucie. "
Tymi dokumentami są właśnie protokół i uchwała. :lol:

Więc- aby napisać protokół zajrzyj do statutu. :D
Awatar użytkownika

Topic author
damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Protokół z zebrania zarządu

Post autor: damian_osp »

dokładnie, potrzebny mi wzór takiego protokołu żeby to miało ręce i nogi i nadawało się jako załacznik do KRS. myślałem ze ktoś ma coś gotowego.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Łukasz Słowik
Posty: 31
Rejestracja: sob 23 lut 2013, 12:06
Status: Offline

Re: Protokół z zebrania zarządu

Post autor: Łukasz Słowik »

damian_osp pisze:i gminy?
Po co ty protokoły w gminie chcesz składać? Nową niszczarkę do papieru kupili i nie mają jej na czym przetestować? A może piec węglowy zainstalowali? Co ma gmina do porządku organizacyjnego w twoim stowarzyszeniu?

======================================
Zmiana porządku myśleniowego. Dopiero teraz zrozumiałem, że chcecie się zamienić stołkami w zarządzie. Nie za bogaci jesteście? Fanaberia za 150 zł (w praktyce trzeba jeszcze dojechać do sądu albo nadać przesyłkę). Nie lepiej kupić za to jakąś kominiarkę, naszywki, albo chociaż grabki do utrzymania porządku wokół remizy, a może odnowić tablicę alarmową, szyld?

Szkielet na przykładzie statutu wzorcowego, wstaw sobie w wykropkowane miejsca swoje dane oraz paragrafy ze swojego statutu, możesz to też zrobić poprzez uchylenie całej starej uchwały i podjęcie nowej dla całego zarządu.
======================================

PROTOKÓŁ
z posiedzenia zarządu stowarzyszenia
Ochotniczej Straży Pożarnej w …
w dniu …

Posiedzenie zarządu odbyło się w siedzibie stowarzyszenia; otworzył je prezes zarządu i stwierdził, że zwołał je zawiadomieniem z dnia … , z treścią którego zapoznali się wszyscy członkowie zarządu. Na podstawie § 27 zdanie drugie statutu zaprosił na posiedzenie zarządu przewodniczącego komisji rewizyjnej.
Lista obecności stanowi załącznik nr 1 do protokołu.
Prezes zarządu przedstawił projekt uchwały w sprawie obsadzenia stanowisk w zarządzie. Wyjaśnił zebranym, że zgodnie z § 20 ust. 2 pkt 5 statutu walne zebranie członków wybiera spośród członków stowarzyszenia …-osobowy zarząd, który wewnątrz swojego organu obsadza stanowiska z katalogu określonego w § 24 ust. 1 statutu.
Głos zabrał przewodniczący komisji rewizyjnej, który stwierdził, że negatywnie ocenia zamiar przetasowań w zarządzie, albowiem wiąże się to z opłatą sądową 150 zł, a zmiana nie przynosi dla stowarzyszenia wymiernych korzyści.
Prezes zarządu poddał pod głosowanie projekt uchwały w sprawie obsadzenia stanowisk w zarządzie. Przypomniał, że w głosowaniu biorą udział tylko członkowie zarządu.
Wynik głosowania: za: … głosów, przeciwko: … głosów, wstrzymało się: … głosów.
Prezes zarządu stwierdził, że uchwała została podjęta, jej treść stanowi załącznik nr 2 do protokołu.
Na tym posiedzenie zarządu zakończono.
Podpisy; prezes zarządu, sekretarz

Załącznik nr 1 do protokołu
LISTA OBECNOŚCI

Załącznik nr 2 do protokołu
UCHWAŁA nr …
zarządu stowarzyszenia
Ochotniczej Straży Pożarnej w …
z dnia …
w sprawie obsadzenia stanowisk w zarządzie

Na podstawie § 24 ust. 1 statutu zarząd uchwala:
§ 1. Na stanowisko … powołać … .
§ 2. Na stanowisko … powołać … .
§ 3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
§ 4. Z dniem podjęcia uchwały traci moc § … uchwały nr … z dnia … w sprawie obsadzenia stanowisk w zarządzie.
§ 5 Wypełnienie dyspozycji § 25 pkt 4 statutu powierzyć … .
Podpisy; prezes zarządu, sekretarz
Awatar użytkownika

Topic author
damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Protokół z zebrania zarządu

Post autor: damian_osp »

Dzięki, o coś takiego mi chodziło :)
Do gminy chodzi mi do pracownika który zajmuję się OSP w gminie. Chciałem tylko coś im pokazać na dowód naszej zmiany w zarządzie.
Do KRS zobaczę czy będę wysyłać ale zawsze mogę dołączyć pismo że nie mam środków na ten cel. Już raz tak robiliśmy.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Awatar użytkownika

Topic author
damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Protokół z zebrania zarządu

Post autor: damian_osp »

a takie pytanie na temat tego paragrafu "§ 5 Wypełnienie dyspozycji § 25 pkt 4 statutu powierzyć ..."
Należy tu podać osobę która zajmie się wnioskiem do KRS??
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat