wniosek o medal

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
sslawek77
Posty: 446
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

wniosek o medal

Post autor: sslawek77 »

w związku że w tym roku obchody dnia strażaka odbędą sie u nas, dodatkowo będzie poświęcenie nowego samochodu, i nie jako obchody jubileuszowe, to mam pytanie odnośnie druków na wnioski o medale, które chcemy wręczyć za pomoc:
1. na jakim druku złożyć wniosek o medal brązowy dla KGW ( koło gospodyń wiejskich) za pomoc i wkład na rzecz jednostki OSP.
2. na jakim druku złożyć wniosek o medal brązowy dla firm które nas wspierają finansowo i materialnie.

czy to na indywidualnym czy dla zbiorowości ? na indywidualnym podpisuje prezes OSP, a dla zbiorowości prezes i sekretarz oddziału gminnego.

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: wniosek o medal

Post autor: jerzy988 »

medal jest dla konkretnej osoby nie słyszałem o medalu dla KGW napisz indywidualnie dla jednej z pań lub więcej ale czy dostaniesz taki limit ,pozostają jeszcze procedury przyznawania ,jedną panią możesz wcisnąć i bez procedur moze ale nie wszystkie to wszystko jest jeszcze w gestii zarzadu gminnego i dalej, tylko co powiedzą strazacy no chyba ze panie to tez ochotniczki
Awatar użytkownika

bohun
Posty: 192
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 08:11
OSP (gm., woj.): (pow. olkuski, małopolskie)
Status: Offline

Re: wniosek o medal

Post autor: bohun »

Zgadzam się całkowicie z przedmówca jerzy988. Nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem było by wręczenie jakiejś statuetki, pucharu czy figurki z odpowiednią adnotacją dla przedstawiciela firmy czy KGW a nie wręczanie medalu. Takie gadżety znajdziesz w sklepach p-poż lub w internecie. Poza tym gdzie taki medal pokaże KGW ? Na stroju regionalnym jedna z pań będzie nosić chyba że sobie na sztandarze przypną o ile taki posiadają i wolno to zrobić. Już nie wspominam o firmie. A statuetka czy grawer zawsze można powiesić na ścianie i jest pamiątka.

Topic author
sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: wniosek o medal

Post autor: sslawek77 »

w regualminie nadawania odznak pisze ze mozna nadac instytucją i organizacja

37. Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” nadawany jest za wyróżniającą się działalność
na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Medal dzieli się na trzy stopnie: brązowy,
srebrny i złoty. Medalem tym mogą być odznaczone osoby, instytucje i organizacje
w tym OSP, ich członkowie oraz działacze Związku OSP RP.
Awatar użytkownika

marcinas7majster
Posty: 79
Rejestracja: wt 19 sty 2010, 15:00
OSP (gm., woj.): OSP BANIE - woj.Zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: wniosek o medal

Post autor: marcinas7majster »

Witam. Również jestem zdania, że bez sensu jest wnioskować o medal dla KGW, nawet jak Panie mocno zaangażowały się w pracę na rzecz jednostki OSP. Co zrobią z tym medalem? Gdzie go będą trzymały, w szufladzie u przewodniczącej koła? Co chwilę u innej? Wnioskować dla każdej z osobna? - chyba lekka przesada. Dużo lepiej moim zdaniem będzie wyglądało jak każda z Pań dostanie podczas uroczystości jakąś ładną statuetkę z dedykacją i bukiet kwiatów. Do tego wyczytać każdą z Pań z imienia i nazwiska oraz głośno i wyraźnie powiedzieć DZIĘKUJĘ w imieniu wszystkich strażaków OSP. Zakładam, że dla tych Pań najważniejsze jest, że doceniacie ich pomoc i jesteście im wdzięczni, medale tutaj nie są potrzebne.

Pozdrawiam.

Topic author
sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: wniosek o medal

Post autor: sslawek77 »

prosił bym o odpowiedz na moje pytanie, a nie zaśmiecanie tematu odpowiedzi "ja uważam...." wiem że takie medale są nadawane dla KGW, i jak jest ktoś co pisał wniosek to prosił bym o informacje. KGW w naszej miejscowości ma siedzibę w budynku DL obok remizy, więc będą miały gdzie go powiesić.
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: wniosek o medal

Post autor: fireman90 »

sslawek77 pisze:prosił bym o odpowiedz na moje pytanie, a nie zaśmiecanie tematu
Masz stosowny Regulamin to się do niego zastosuj a nie słuchaj doradców różnej proweniencji, którzy być może sami nie mają odznaczeń to drugiemu też by nie dali.
Dla KGW i instytucji wspierających,wypełniasz wniosek dla zbiorowości. Procedura wręczania jest nieco inna -medal nie jest zawieszany tylko "3) odznaczenie dla zbiorowości nie posiadających sztandarów wręcza się
w etui razem z dyplomem w ozdobnej oprawie, potwierdzającym nadanie
"
" Wzór dyplomu nadania srebrnego medalu „Za Zasługi dla Pożarnictwa” określa załącznik nr 8 do regulaminu." (cytaty z Regulaminu)
Jeśli chcecie odznaczyć np. sołtysa, proboszcza (też niektórzy wiele dobrego dla straży czynią) wniosek indywidualny jak dla członka OSP.
Myślę,że Wasi kandydaci spełniają też ten ważny punkt Regulaminu Odznaczeń:
"38.Warunkiem nadania Brązowego Medalu „Za Zasługi dla Pożarnictwa” ..... osobom, instytucjom, organizacjom po okresie
co najmniej 5-letniej działalności lub współpracy z OSP lub Związkiem OSP RP.
Jajakobyły

Topic author
sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: wniosek o medal

Post autor: sslawek77 »

dzięki, tak też myślałem, ale chciałem się upewnić
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat